Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek, komolyan...

Vallásos emberek, komolyan gondoljátok, hogy a, , vallás nem árt senkinek? ''

Figyelt kérdés
Mert ezt látom/hallom mindenhol,és nem értem,hogy a vallásos emberek mit értenek ezalatt.

2016. aug. 19. 20:14
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ha már provokációról beszélünk..


,,Legalább lefordíthattad volna azt az idézetet. Értem én, hogy feszíteni akarsz az A2 angol tudásoddal, de mások lehet, hogy nem beszélnek angolul. ''


Látszik hogy azért vagy itt,hogy provokálj,vitázz,és teljesen ignorálod hogy a kérdésemet már megválaszolták.. Mellesleg okos ember nem így vitázik.

Bigott

2016. aug. 20. 03:06
 12/25 anonim ***** válasza:
Miért ártana? Kifejtenéd?
2016. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kifejteni,mivel nem ez volt a kérdésem :) De azért köszönöm a civilizált választ !
2016. aug. 20. 12:40
 14/25 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérdésed azért visz félre, mert ebben a formában nem pontos.

Ugye egy eldöntendő kérdésre igen, vagy ne m mondhat. Esetleg "is". Csakhogy egyes vallásos emberek komolyan gondolják, mások meg nem. Sőt, egyes emberek gondolják komolyan, más emberek meg nem. Ez bizonyos mértékig hit, ismeret és ebből következő meggyőződés kérdése.

Normális körülmények között (szélsőségektől mentesen) nem árt, mert egy bizonyos emberi szükségletet elégít ki. Nélküle ez a szükséglet hiányt szenvedne, ami viszont ártalmas. Más kérdés, hogy mitől van a szükséglet. Abnormális esetben viszont nagyon is lehet ártalmas.

2016. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

#10


Akkor bocsánat. Megszoktam, hogy itt az ateisták folyton lenézik és gúnyolják a vallásos embereket.


Arra akartam rávilágítani, hogy amikor az emberek a keresztény vagy muszlim terroristák miatt elkezdik okolni a kereszténységet vagy iszlámot akkor annak annyi köze van ahhoz a valláshoz mint amennyi az ateizmusnak a kommunizmushoz.


Tehát amit mondani akartam, hogy a kereszténység/iszlám/buddhizmus/az összes vallás és az ateizmus nevében is követtek el gonosz tetteket. Ezért nevetséges lenézni a másikat csak mert vallásos (vagy ateista, bár ez ritkábban van).

2016. aug. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

14 : Igen,írtam is hogy rosszul tettem fel a kérdésem,elég későn jöttem rá hogy elég provokatívnak hangzik.


15 : Igen,ebben egyet értünk. Nekem inkább nagyobb baj az,hogy az emberek a vallásuk miatt halnak meg,nem is az hogy a vallásuk miatt ölnek.

2016. aug. 20. 13:58
 17/25 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom,a "vallások"mind ártanak az embernek,de az egyház(eklézsia)sokat használhat,ha nem vallásként működik.


A vallások,meghatározzák az egyénnek,hogy mit,és hogyan kell hinnie.

Ezzel szemben,a Biblia arról tudósít,hogy Jézus elküldte Isten Szentlelkét,hogy elvezesse Isten keresőit minden igazságra.A vallások belekofnyeleskednek Isten dolgába.Dilettánsok!


Az egyház(eklézsia)azon emberek közössége,akik keresik Istent,s vele személyes kapcsolatuk alakult ki.Ennek a kapcsolatnak az élményeit,ismeretét megosztják egymással.Segítik egymást,hogy az egyének Krisztus követésében kitartók,boldogok legyenek.


Krisztus egyháza sok különböző vallás keretein belül működik,de nincs vallásfelekezet,amely teljesegészben Krisztus egyháza lenne.

2016. aug. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Előző, szerintem ez pont fordítva igaz.


Szerintem az a gond ha a hit elegyházosodik, hitből csak egy szervezet lesz.


Az egyik buddhista kolostornak a legenda szerint minden téglájára rá van írva, hogy: "Ahány buddhista hívő, annyi buddhizmus."


Ez igaz a többi vallásra is.


És szerintem ők együtt alkotják "Krisztus Egyházát".

2016. aug. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

18. válaszoló!


Kérlek nézz utána wikin,az"eklézsia"fogalma értelmének!


Ezt írtad:

"És szerintem ők együtt alkotják "Krisztus Egyházát"."

Előtte a buddhistákról írtál.Ők azok?

2016. aug. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező,a 10.válaszra!


Az istentelenség(ateizmus)minden jellemzőt magába foglal,ami a vallások jellemzői:


A nagyhatalmú istentelen diktátorok istenekként viselkednek.(Élet-halál szeszélyes urai,imádatot követelnek alattvalóiktól,nem viselnek el konkurenciát,stb.)

Dogmáik vannak.

Szentjeik vannak.

Szent helyeik vannak.

Erekjéik vannak.

Ortodox,és liberális irányzataik vannak.

Fanatikusaik vannak.

Templomaik vannak.

Prófétáik vannak.


Milyük hiányzik,hogy vallásnak nevezhetnénk?

2016. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!