Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek, komolyan...

Vallásos emberek, komolyan gondoljátok, hogy a, , vallás nem árt senkinek? ''

Figyelt kérdés
Mert ezt látom/hallom mindenhol,és nem értem,hogy a vallásos emberek mit értenek ezalatt.

2016. aug. 19. 20:14
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

20 ? Diktátorok ? Én nem érzem magamat diktátornak,nem uralom az életet,nem követelek imádatot,elviselem a konkurenciát.


Dogma ? Dogma....Dogma ??

Szentek ? Kik a szentjeink ? Hogyan lehetnének szentjeink amikor nem fogadjuk el a létezésüket ? :O

Szent helyeink ? Pl ? Ott ahol sok pokemon spawn-ol,vagy hol lennének szent helyeink ? :O Nem fogadjuk el,hogy egy hely lehet szent,akkor hogy a francban lehetnének szent helyeink ? :O

Erekjék ? PL ? Homo erectus csontvázak ? :O

Ortodox és liberális irányzatok ? Minden ateistának más lehet az irányzata,nálunk szabadság van,nincs megszabva hogy mennyit és miről szabad gondolkodnod. Itt a politikai nézeteknek és irányzatoknak semmi köze az ateizmushoz. Ateista - nem hisz Istenben. Ennyi. Semmi több. Hol látsz ebben politikát ? Minden ateista másmilyen politikai nézeteket képvisel (het.)!

Fanatikusok ? Nem mondanám. Nyilván vannak hülye fanatikus ateisták,de ettől még nem lesz vallás !

Templomaik vannak ? PL ? Múzeumok ? Vagy mire gondolsz ?

Prófétáik ? Kire gondolsz ? Charles Darwin ? Richard Dawkins ? Kérlek szépen ők nem próféták,hanem tudósok,biológusok. Azért ne alacsonyítsuk le a munkásságukat. Mellesleg,ők nem jósolgatnak,hanem tényeket közölnek.Nem próféták,tudósok.

,,Milyük hiányzik ahhoz,hogy ezt vallásnak nevezzük??''



Hmmmm.. A hitük mondjuk.

Nem tudom ki vagy,de nagyon buta ember vagy,és látszik hogy abszolút semmit nem tudsz az ateizmusról,csak amivel megtömték a fejem. Ezt amit írtam nem kell elhinned,viszont ezek tények,szóval elmondhatjuk hogy egy ignoráns ember vagy.Gratulálok. További szép napot !

2016. aug. 26. 16:07
 22/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ezt az önvallomásod elfogadom.Nincs mit vitatni rajta:


"...nagyon buta ember vagy,és látszik hogy abszolút semmit nem tudsz az ateizmusról,csak amivel megtömték a fejem."

Valóban sok ostobasággal megtömték a fejed!


Vegyük az elejéről!


Isteneitek:

Élet-halál urai,akik mindenkitől megkövetelték az imádatot,s meghalt aki nem tette.Ők az istentelen diktátorok.(Lenin,Sztálin,Pol Pot,Mao,stb.)


Szentjeitek:

Gondolj vissza,kiket volt főbenjáró vétek kritizálni!


Szenthelyek:

Az istentelenség mártírjai halála helye.Rendszerint egy emlékmű jelzi.


Erekjéitek:

Szentjeitek tárgyai,istentelen vezérek hanvai,pl.Lenin Mauzóleum.


Ortodox és liberális irányzatok:

Általában a kínai,vietnámi,észak-kóreai istentelen ortodox,míg a francia,olasz,spanyol istentelen liberális rendszerint.


Fanatikusok:


Pl.az ászak-kóreai zsírdisznó főtitkár,vörösbrigádok,stb.


Templomaitok:

Az istentelenség különböző politikai szerveződései pártházai,a médiátok intézményei.


Prófétáitok:

Akiknek könyveit,felvételeit imakönyvekként,megkérdőjelezhetetlen"igazságként"szívjátok magatokba.

2016. aug. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Igen. Vegyük az elejéről ! Lenin? Sztálin ? Mind undorító diktátorok voltak,akiket a tiszta szívemből gyűlölök,és felfordul tőluk a gyomrom. Megint csak a gyakori félreértés,a Sztálinizmusnak még mindig nem sok köze van az ateizmushoz. Sztálin egy utolsó mocsadék g'ci volt parasztiasan megmondva.A legtöbb ateista nem ért vele egyet,és azzal sem,hogy üldözte a vallást ! Sztálint egy csoportba sorolni a többi ateistával (sőt,az ő istenükként emlegetni) bűn! Sztálin nem érdemli meg még azt sem hogy az Isten szó kerüljön még csak gondolatban is a neve mellé! Ugyan úgy,ahogy ti sem fogadjátok el Hitlert isteneteknek,Sztálin ugyan ebben a cipőben jár! Mind a kettő a vallást / hitetlenséget használta ki a saját céljaira,hogy nagyobb hatalmat szerezzenek és népirtást végezhessenek miatta. Hitler is azt mondta,hogy ő keresztény,és hirdette is ezt,de a mai napig nem tudni 100%-ra,hogy nem csak a szavazatokért tette. Sztálin és a többi ,,Istentelen'' diktátor dettó. A mai napig nem tudni,hogy ők tényleg miben hittek,mert azt mondtak,amit akartak ! És ezt kihasználták. Személyesen sértve érzem magam ha valaki azt mondja,hogy az én istenem Sztálin,Lenin vagy Mao Ce-tung. Ezek kegyetlen gyilkosok!Erkölcsös ember ezt elítéli!


Szentjein : ??? Ezt légyszi magyarázd el ,mert nem esik le ! Nem hiszünk a szentekben,ezért az hogy szentjeink vannak az teljesen nonszensz!


Szenthelyek : Kik az istentelenség mártírjai ? A katonák ? Vagy kikre gondolsz ? :O Ebbe nagyon hosszasan bele lehetne kötni,ezt te is tudod!


Erekjéink : Nem rosszból,de nincsenek erekjéink.Megint csak nem hiszünk a szentekben,ezért ez itt megint nonszensz. Ne úgy gondolj az ateizmusra,mint egy vallás,hanem mint egy gyűjtőnév! Eleve az nonszensz,hogy ereklyéink vannak,mivel nekünk nincs megmondva,hogy mi az ereklye! Nincsenek ,,egyetemes'' dolgok az ateizmusban,mindenkinek joga van azt elhinni,amire bizonyítékot talál.


A következőkben észak-kóreát szeretném a mondandódból kiragadni! Igen is,észak-kóreában van Isten ! És az a neve,hogy Kim Jong-un....Észak-Kórea mindig is érdekelt,úgymond a ,,másodprojectem'' volt,és mindent amit lehetett elolvastam róla,minden dokumentumfilmet amit csak a fejemhez vághatsz megnéztem! Észak - Kórea a legvallásosabb ország a világon,és nem Istentelen! Van ott bizony Isten,nem is akármilyen!A politikába nem mennék bele,mivel ott csak véleménnyel tudok szolgálni,nem tényekkel,és a véleményem nem érdekel senkit!


A fanatikusokról már beszéltem. Mindennek vannak fanatikusai. Nézd meg a minecraftot ! Egy játék! Vannaj fanatikusai ? Igen ! Vallás ? Nem ! .. Ami a világon létezik,annak lesznek fanatikusai. Legyen az a legapróbb dologtól a legnagyobbig. Ebben semmi rossz nincs,ez az emberi természet ! Nyilván nem azt mondom,hogy az itt gyakran előforduló okoskodó ignoráns ateistának ne szólj vissza,de ez is normális dolog. Mindig is volt,van,lesz!


Templomaink ? A politikát megint nem kevertem volna ide. Még egyszer mondom,az ateista azt jelenti - nem hisz Istenben. Nem azt,hogy nem hisz Istenben,és ilyen és ilyen politikai irányzatokat kell képviselnie. Az ateista szónak nem is kéne létezni,csak a keresztények aggatták ránk,hogy legyen mit mondani amikor elküldenek a pokolra ! Megint csak mondom, arra,aki nem tanult fodrásznak,annak sem mondod,hogy mivan te nemfodrász,vagy anti fodrász. Média ? Hogyan jön ehhez a média ? Véres ateisták a vérfüdő után szűz kisgyerekeket erőszakolnak meg majd áldoznak fel az MTVA székházban ? :O Ezt elég gáz dolog még csak elképzelni is ! De légyszives fejtsd ki hogy mire gondolsz,mert így már maga a gondolat is abszurd !

Prófétáink : még egyszer mondom,az ateizmus lényege,hogy keresed a válaszokat/megoldásokat! Van aki elolvas egy könyvet és azt mondja hogy mindent tud,viszont egy ateista elolvas öt millió könyvet,de azt mondja,hogy nem tud semmit.És ezért olvas tovább,keres,kutat,mert nem elégszik meg azzal hogy volt egy Isten és megteremtette a világot. Nekünk válaszok kellenek,a legapróbb pontossággal. Ha valakinek a könyvét ,,isszuk mint az igazságot'',akkor ez azért van,mert elolvastuk,elemeztük,és meggyőződtünk róla,hogy amit az író ír,az 100%-ban igaz,lehetséges,a logikus gondolkodáson belül esik.Ezek az általad ,,próféta''ként nevezett emberek tudósok,zsenik,mozgó lexikonok. Ők nem jósolgatnak,meg jelengetnek meg embereknek,ők bebizonyítanak dolgokat,tudósok,akik vélaszokat adnak a kérdéseidre. A te dolgod eldönteni,hogy elhiszed-e,vagy sem. Le kell tesztelned azt,amit mond a tudós,annyira,amennyire tudod.Keresned kell a bizonyítékot,látnod kell a bizonyítékot. Nehogy azt hidd,hogy akármit mond egy tudós,azt rögtön elhisszük,és osztjuk mint az igét ! Lehet hogy a tudós téved. De ha téved,akkor beismeri,és dolgozik tovább,addig,amég nem jut el a céljáig. A tudós megváltoztathatja a véleményét! Az ateisták szintén! Nincs ,,gondolatrendőrségünk''.

2016. aug. 27. 11:16
 24/25 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


A felsorolást azért írtam le,hogy megvilágosodjon:Az istentelenség,egy a sok vallás közül,hisz pont olyan külsőségeket hozott létre,mint a többi vallás.


Sajnálom,hogy a tudatodig nem jutottak el gondolataim!


Nem állítottam,hogy Sztálin a te istened,csak azt,hogy egy Sztálin nevű,stb. istentelen istenként képzelte magát,s olyan jogokat követelt meg.Istentelen hívei pedig istenükként tisztelték.


Szentek:

Az istentelenek épp úgy felettébb tisztelnek embereket,és vallásos imádattal fordulnak felájük,mint bizonyos vallások,a maguk szentjeikhez.


Szenthelyek:

Pl.Lenin mauzóleum.(Barátom már 5-ször beállt a sorba,de nem bírta ki nevetés nélkül szemlélni az ájtatos istenteleneket,és szentségsértése miatt mindig elzavarták.)


Erekjék:

A szent leninszobrocskák,csillagok,marxocskák minden istentelen főnököm irodája díszhelyén álltak,és hulláikat sem a helyén őrzik.


Zsírdisznó:

Miben különbözik az "isteni"Néro,és Kim Jong-un?


Nem minden vallás fanatikus,de minden vallásban,s így az istentelenségben is vannak fanatikusok,de a felsorolt egyebek összességétől nevezhető vallásnak.


Templomaik:

Ugyanolyan szerepük van-volt az istentelenek szervezeteinek a pártház,média,mint más vallásokban a templom.(Nézeteik terjesztése,terjesztők képzése,közösségformálás,imádat erősítése,stb.)


Prófétáik:

A próféta szó egyik jelentése:hírvivő,küldött.

Az istentelenség istenkéi őket használja az istentelenség eszméi terjesztésére.pl.téged.Igéiteket híveitek "mennyei italként" szívjátok magatokba.

2016. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Zoltán. Akkor fussunk neki még egyszer,mivel ez egy tényleg érdekes vita !


Sztálin kényszerített mindenkit arra,hogy imádják,vagy hízelgett nekik.A többi diktátor szintén. Vagy nagyon engedékeny volt és jól bánt a néppel,vagy könyörtelen volt és kényszerítette az embereket arra,hogy tiszteljék és szeressék!Megint csak mondom,akárhogy csűröd-csavarod,ugyan úgy,mint Hitlernek semmi köze a keresztényekhez (még akkor sem,ha tényleg az volt),a diktátoroknak semmi köze az ateizmushoz! Ehhez kell egy alap szintű intelligencia,hogy megértsd,ennél jobban nem tudom elmagyarázni!


Szentek : Pl ? Tudsz nekem erre az ,,istentelen imádatra'' példát mondani? Mert nekem még mindig nem esik le,hogy kire/kikre gondolsz,akiket úgy imádunk,mint szenteket!


Szenthelyek : Miért lenne szent hely a Lenin mauzóleum? ezt is már elmagyaráztam,jobban nem tudom,fel kell fognod,hogy egy ateistának nincsenek ideáljaik,szent helyeik,ereklyéik. Egy ateista ezt elutasítja ! (Mellesleg ! Szenthelynek pont nem egy mocsadék fonnyadozó testét választanánk,ha szeretnénk ,,szent helyeket''!)

Erekjék: Ha ez igaz,hogy az ,,istentelen főnököd'' Lenin szobrocskákat tart az irodájában,akkor ő nem ateista,hanem egy elítélendő beteg ember! De ez megint csak változó. Mint mondtam,egy ateistának nicsen megmondva,hogy milyen politikai nézeteket képviseljen! Nálunk nincsen Nagy Testvér aki megmondja,hogy mit kövess,milyen politikai irányzatot! Gyakran hallom azt,hogy az ateisták mind kommunisták meg Lenin meg Lenin meg Sztálin. Az,aki ilyet mond,és ragaszkodik hozzáz,az a legapróbb,legcsöppnyibb jelén nem mutatja annak hogy legalább életében egy könyvet/cikket elolvasott az emberi erkölcsről/morálról,és magában úgy szeretne ,,vitázni'' az ateizmusról,hogy a legalapvetőbb dolgokkal nincsen tisztában! Megint csak,ezt fel kell fogni,szebben nem tudom körülírni!

Zsírdisznó : Miben különbözik a keresztény Isten és Kim Jong Un ? Agymossa a rezsimjében élő embereket,embereket végeztet ki mert ,,rossz dolgokra gondolnak'',éhezésben és butaságban tartja a népét. Elvárja hogy imádkozzanak hozzá,őt éltessék,és Istenként tiszteljék! Most ebbe beleköthetsz,hogy hiszen Kim Jong Un egy ember,és nem Isten...Erre csak azt tudom mondani,hogy erről kérdezd meg őt magát ! Biztos ,hogy más lesz a véleménye!

A fanatizmussal kapcsolatban mondasz valamit,de ahhoz,hogy ők vallást alkossanak,ahhoz azt a vallást meg is kell alapítaniuk / alapozni valamin! Nem tudom,hogy jól sülne-e el,de biztos ,hogy máshogy néznének az ateista szóra a hívők ha ez megtörténne. Sőt,még mi ateisták is örülnénk,hogyha ezek a megszállott tagadók eltávolodnának tőlünk,mivel mind ateisták vagyunk,és ők rossz képet festenek rólunk!

Templomaik : ez az a pont,ahol ki lehet akadni,mivel megkértelek arra,hogy magyarázd el nekem,hogy a média hogyan lehet egy nem létező vallás temploma? A média templom? Tudod mit jelent az,hogy templom? Ha arra gondolsz,hogy a médiában átvették a hatalmat az ateisták. Hát nem tudom,eddig én egyetlen ateista műsort nem láttam,csak a keresztény betelefonálósakat! Nem tudom,hogy pontosan mire gondolsz,de ezt te sem gondolod komolyan! Megértem,hogy ezzel támogatni akartad az álláspontodat,de ezt te sem gondolhatod komolyan!

Prófétáik : Ezt már megbeszéltük,viszont teljesen ignoráltad !

,,Az istentelenség istenkéi őket használja az istentelenség eszméi terjesztésére.pl.téged.''

Ebből a mondtaból lásztik,hogy nagyon hiányos a tudásod az ateizmussal kapcsolatban,és kikérem magamnak.Nekem nincs Istenem/Isteneim,nekem nem parancsolja meg senki,hogy mit tegyek. Ha tényleg lennének az ateisták között olyanok akik ,,kis Istenként'' próbálnának meg viselkedni,azt teljes mértékben elítélném,mivel ez mindenben ellene megy az ateizmusnak. Én nem terjesztek semmilyen eszmét,engem az igazság érdekel...Nekem senki nem rágta a száma,hogy mit mondjak.Ha megnézed a keresztényeket,folyton a Bibliából idéznek pontos adatokkal könyvel énekkel mindennel! Mégegyszer mondom,ez a legfontosabb dolog az ateizmusban! Nekem nincsen sehol,SEHOL leírva,hogy mit mondja,miben higgyek,milyen politikai nézeteim legyenek! És egy ateista nem tűri el,hogyha őt megpróbálják ,,eszmék'' terjesztésére kényszeríteni. Nekem SENKI nem mondja meg,hogy mit mondhatok,mit nem! Nekem SENKI nem mondja meg,még a legnagyobb legzseniálisabb leghíresebb tudós sem,hogy én miben higyjek,hogy én bűnös vagyok-e,vagy jó ember vagyok-e.És ez igaz az összes (kivétel megszállott) ateistára! Sajnálom,hogy ilyen kevés tudásod van az ateizmus kapcsán,ha valami érdekel itt vagyok,írj üzenetet,bár nem hiszem hogy kíváncsi lennél rám! Nem kell megvilágosítanod,köszönöm,engem ilyen dolgok nem érdekelnek. Engem a tények érdekelnek,és az,hogy mi az igazság. Amit a felettem lévő írásodban mondtál,az nem igazság. De nem okolhatlak érte,hiszen a vallás nagyon elszigetelődött tőlünk,és meg is értem miért,hiszen vannak tényleg bekattant megszállot tagadó ateisták,akik rossz fényt vetnek ránk! Mondom,ha kicsit is érdekelne valami,vagy akármilyen kérdésed van,írj nyugodtan ! Attól hogy megismered a másik véleményét,attól még nem kell féltened a hitedet! Sőt,annak van csak értelme,hogy ha ismered a másik fél véleményét/nézeteit is! Ez nélkül nem lehet egy vitát sikeresen lefolytatni! Szép estét! :)

2016. aug. 28. 01:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!