Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Bibliát követő vallásokban Sátán a jó arc?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő! De érdekel a téma, mindig is nagy fantasy rajongó voltam.

Mélyen katolikus családban nőttem fel.

Ha elolvassuk a Bibliát, Isten egyáltalán nem jó, egyáltalán nem kedves. Sőt! Brutális, kegyetlen, sértődékeny, előítéletes, haragtartó, indulatos. Egyáltalán nem jóságos, vagy igazságos. Arról nem is beszélve, hogy megannyi vér tapad hozzá - és nem csak az inkvizíciókra gondolok. A Biblia maga arról szól, hogy dobj el mindent magadtól ami jó az életben, élj úgy, ahogy urad akarja, cserébe a halálod után minden szép és jó lesz. Nekem ez nagyon hasonlít a bankok szövegére. Minden szépet és jót ígérnek, de amikor eljön az ideje, hogy ők is odategyék magukat, kihátrálnak. Vagy legalábbis nincs biztosíték arra, hogy tartják az ígéretüket. Ha Isten lenne a történet fő gonosza, és ő lenne a nyertes, s ragadná meg a hatalmat, akkor egyértelmű, hogy besározná a szabadabb elveket valló jófiút, és diktatórikusan mosná az emberek fejét. Egy tökéletes diktátort, aki okosabb mindenkinék, legyen bármily kegyetlen is, senki sem fog megkérdőjelezni. Főleg, ha van valaki akire rákenhetik a velük történt rosszakat.

Mit gondoltok erről?

Eredetileg nem provokatív kérdés, így szeretnék értelmes és nyitott emberektől kapni válaszokat. Nem szeretném megsérteni senkinek sem a hitét.

Köszönöm!



2016. aug. 20. 11:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
53%

Minden embernek szabad akarata van és ebből adódóan Isten nem lehet diktátor.

Valamint semmi információval nem rendelkezünk jelenleg Istenről, vagy éppenség a sátánról, így nehéz olyan dolgokról beszélni, amik ismeretlenek és tele vannak kérdőjellel. Mondhatni értelmetlen mert az egyenletben a kérdőjel helyére bármit beírhatsz.

2016. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Ozmium42 ***** válasza:
89%

"Minden embernek szabad akarata van és ebből adódóan Isten nem lehet diktátor."


Nem értem ezt a logikát. Ennyi erővel Sztálin se lehet diktátor.

2016. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Igaz, szabad akaratod van. Egészen addig, amíg nem követed a Bibliába foglaltakat. Viszont ha nem követed őket, akkor nem fix, hogy a mügyi-uruszág beli út neked nyitva lesz.
2016. aug. 20. 11:15
 4/42 anonim válasza:
48%
Én hiszek Istenben, de a Bibliát hazugságnak tartom, mivel Istent egy bosszúálló állatnak festi le. Kiskoromba sem értettem, hogy az emberek, akik keresztények, miért istenfélők, szerintem a félelem az egy negatív energia. Én istent szeretem és nem félek tőle, mint a keresztények. Szerintem ha ez a téma nagyon érdekel keress rá az interneten, sok érdekességet fogsz találni,mint például azt hogy a kereszténységnek semmi köze Istenhez, vagy a mi jóságos Szent Istvánunk a kereszténységgel 60%-át kiirtotta a magyarságnak,vagy a papok az ők "szent" Bibliájukkal a kezükben több ezer embert megöltek. Szóval ha érdekel a téma keress rá ;).
2016. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Felvilágosult hívő! :D Ilyet is ritka találni.

Ha engem maga a vallás érdekelne, akkor lemennék a gyökerekig. Egészen addig, amikor az emberi érdekek nem szennyezték be a mentalitást. Az ősvallások még komoly filozófiai értékekkel is rendelkeznek. Már, amennyi megmaradt belőlük.

Másrészt, érdekességnek tartottam mindig azt a jobb kezet. Eredetileg jobb kar volt. S ha Istváné is, nem jelent semmi jót. Ugyanis a honfoglaló magyaroknál az árulóknak vágták le a jobb karját/kezét büntetésből.

2016. aug. 20. 11:27
 6/42 A kérdező kommentje:
Mármint, akkor mennék le a gyökerekig, ha úgy érdekelne, hogy meg is szeretnék térni. De nem szeretnék. De önmagában érdekel a dolog, éppen annyira mint a görög mitológia.
2016. aug. 20. 11:29
 7/42 anonim ***** válasza:
83%

"Minden embernek szabad akarata van és ebből adódóan Isten nem lehet diktátor. "


Én nem látok semmiféle logikai kapcsolatot a mondat eleje és vége között. Sztalint szerintem joggal nevezhetjük egy kemény- és véreskezű diktátornak, vagy akár Kim Dzsong Un-t is, mégis van szabad akaratuk az Észak-Koreaiaknak, és volt a szovjeteknek is. Az más kérdés, hogy ha ellen mernek vagy mertek szegülni, akkor elég jól pórul járhattak (és többnyire jártak is). De hát pont ugyanez áll fenn az Ószövben lefestett Isten esetében is, nem? Van ugyan szabad akaratod, de ha nem úgy teszel, ahogyan ő elvárja tőled, akkor büntetésben fogsz részesülni. Tehát valóban szabad akaratod van, bármit tehetsz, de ha nem az ő akaratát követed, akkor neked reszeltek, és soha nem mehetsz a Mennyországba.


Abban viszont egyetértek, hogy a bibliai Ószövben lefestett Isten sokféle más, sokkal kevésbé drasztikus és brutális módon is segíthette volna a kiválasztott népét nagyon sok esetben, ennek ellenére pont úgy viselkedett, mint bármelyik földi diktátor a történelemben. Halomra mészárolt mindenkit, aki csak ellene vagy a zsidóság ellen fordult, vagy nem úgy tett ahogyan ő akarta. Tehát nem csak a Mennyországba történő bekerülés jutalmától estek el, hanem konkrétan (sok esetben azonnali) halállal lakoltak, amiért használni merték a szabad akaratukat, és másképpen cselekedtek, mint ahogyan Isten megkívánta, vagy megkívánta volna tőlük.

Ez viszont már semmiben sem különbözik a világtörténelem legvéreskezűbb diktátorainak ténykedésétől.

2016. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 Ozmium42 ***** válasza:
75%

Szent Istvánnal kapcsolatos félreértések elkerülése végett:


- Nem a magyarság 60%-át irtotta ki, hanem a 170%-át [hitelesített kisujjból szopott adat]

- Nem az árulók kezét vágták le, hanem a tyúktolvajokét. Az árulókat felnégyelték (haters gonna hate). Érdemes lenne inkább a Szent Jobb keletkezésének történetére ráguglizni, mielőtt butaságokat hordunk össze.


[link]

2016. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
42%

Bocsi az offért, csak azt nem értem, a szabad akaratot miért úgy képzelik egyesek, hogy bármit megtehetne az ember következmények nélkül? Ez így inkább lenne anarchia, mint bármilyen működő, jó társadalom.

Szabad akarat = csak rajtad áll a döntés, hogy az előtted álló lehetőségek berkein belül hogyan éled az életed. De nyilván ha megtagadnád a saját apád, vagy nyíltan szembemennél azzal ahogy nevelni próbált, miért csodálkoznál azon hogy utána közöd nem lesz az örökségéhez?

2016. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
16%
A Biblia Ószövetségi része egyértelműen a megfélemlítés módszerét alkalmazza. Tekintve egy olyan kort, amelyben a törvények csak elnagyoltak voltak, a rendőrség, független bíróság még ismeretlen fogalom volt, bármelyik nap bármelyik órájában megtámadhatta, megerőszakolhatta, elhurcolhatta és halomra öldöshette őket valamely portyázó vad törzs, bármikor járvány törhetett ki, amik ellen rendszerint nem volt orvosság, bármikor kifoszthatták őket az útonállók, amikor mindennaposak lehettek az ivókban történő, vérre menő viták, amikor az életük minden pillanatában a kezük ügyében kellett tudniuk a késüket, furkósbotjukat... Nos, egy ilyen korban persze hogy valami módot kellett találni az emberek kordában tartására, és erre a vallások tökéletesen meg is feleltek. De azért ma már ezek a körülmények sokkal-sokkal kevésbé állnak fenn, ezért is mutat csökkenő tendenciát a civilizáltabb közösségekben a vallásosak aránya, és közöttük is a fanatizmus mértéke. Ma már sokkal kevésbé van szükség a vallásokra, és a vallások célja sem ugyanaz, mint hajdanán volt. Változnak az idők, változnak az emberek, változnak a vallások is, ezzel nincs semmi baj, teljesen természetes dolog.
2016. aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!