Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Bibliát követő vallásokban Sátán a jó arc?

Figyelt kérdés

Nem vagyok hívő! De érdekel a téma, mindig is nagy fantasy rajongó voltam.

Mélyen katolikus családban nőttem fel.

Ha elolvassuk a Bibliát, Isten egyáltalán nem jó, egyáltalán nem kedves. Sőt! Brutális, kegyetlen, sértődékeny, előítéletes, haragtartó, indulatos. Egyáltalán nem jóságos, vagy igazságos. Arról nem is beszélve, hogy megannyi vér tapad hozzá - és nem csak az inkvizíciókra gondolok. A Biblia maga arról szól, hogy dobj el mindent magadtól ami jó az életben, élj úgy, ahogy urad akarja, cserébe a halálod után minden szép és jó lesz. Nekem ez nagyon hasonlít a bankok szövegére. Minden szépet és jót ígérnek, de amikor eljön az ideje, hogy ők is odategyék magukat, kihátrálnak. Vagy legalábbis nincs biztosíték arra, hogy tartják az ígéretüket. Ha Isten lenne a történet fő gonosza, és ő lenne a nyertes, s ragadná meg a hatalmat, akkor egyértelmű, hogy besározná a szabadabb elveket valló jófiút, és diktatórikusan mosná az emberek fejét. Egy tökéletes diktátort, aki okosabb mindenkinék, legyen bármily kegyetlen is, senki sem fog megkérdőjelezni. Főleg, ha van valaki akire rákenhetik a velük történt rosszakat.

Mit gondoltok erről?

Eredetileg nem provokatív kérdés, így szeretnék értelmes és nyitott emberektől kapni válaszokat. Nem szeretném megsérteni senkinek sem a hitét.

Köszönöm!



2016. aug. 20. 11:00
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Na jó, inkább linkelek:

[link]

2016. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

A jó arc(Sátán)a hamis vallásban van.

A biblia által megtudod vizsgálni a vallásod hamis vagy igaz.

2019. febr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!