Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mennyországban majd találkoz...

A mennyországban majd találkozunk elhunyt rokonainkkal?

Figyelt kérdés
Ha meghalunk és a mennyországba kerülünk akkor találkozunk elhunyt szeretteinkkel? És mi van ha a családtagjaink a pokolra jutnak és soha többé nem találkozhatunk velük? Ha valakiért imádkozok akkor Isten megbocsát neki?

2016. aug. 21. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha az, akiért imádkozol nem kér Isten bocsánatából és a bűneit sem bánja meg és Jézust sem fogadja el megváltónak, annak mi keresnie valója van a mennyben?
2016. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Szervusz


A Biblia, vagy is Isten szava, nem ír ilyet.


Ha meghalunk, akkor eltemetnek bennünket.

S Jézus halála lehetővé teszi, hogy akik méltónak találtatnak, azoknak Isten a földre vonatkozólag fogja visszaadni az életét az embereknek.


Pokol pedig abban az értelemben nincs ahogy az embereknek tanították, hogy ott egy másik létformában kínozzák az élőket. ez a Tanítás szégyent hoz a Teremtőre, akinek a szeretet a legkiemelkedőbb tulajdonsága.


Isten az embernek büntetésként a halált, vagy is a nem létezés állapotát adta, további büntetés nincs.

Vissza tér a Föld alkotó elemeibe. mert onnan vétetett, s ne máshova.

2016. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a 2. Válaszadóval tökéletesen egyetértek, viszont mint a bűnünk zsoldja a nemlétezés, mert abból vétettünk, ez számomra logikátlan. Hoszen Isten az éltető energia, ami körbevesz bennünket, és ami az élő lélek által mi vagyunk. Isten a mindenség, az anyagi létezésünk alapja, Igy nem a semmiből, hanem magábol Istenből lettünk és oda térünk vissza! A nemlétezés mi emberek számára lehetetlen, mert Istenben élünk, mint Istenek, a saját magábol általa teremtett érzékelhető valóságba! 😊
2016. aug. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
100%

Kedves 3-as válaszoló


Azt, hogy porból lettünk és ismét porrá leszünk, azt több helyen írja a Biblia. Ezt nem emberek találták ki.

1Mózes 2:7 "És ekkor Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő lélekké."

Bűnbeesés miatt jött létre a halál, amelyről azt olvassuk:

1Mózes 3:19 "Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”"

Másutt:


Jób 34:15

Minden test egyaránt kimúlik,

És a földi ember visszatér a porba.


Prédikátor 3:20

Mindegyik egy helyre megy; mindegyik a porból lett, és mindegyik a porba tér vissza.

2016. aug. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves négyes, igen tudom értem az érvelésed, csak számomra a legkissebb oszthatatlan részecske, mint maga Isten ugy gondolom, hogy nem a semmi, hanem az a valami amiből minden épűl. Tehát, mint legkissebb itt jelképesen a por, az nem a semmi, hanem igen is Valami, mégpedig Isten maga. Isten megteremtette az eget a földet a csúszómászókat és az embert, saját magából, és nem a semmiből. Ami körbevesz bennünket, az maga Isten, és mi, mint Istenek élünk itt a földöm, mert az Isten lelke éltet bennünket! Ha meghalunk elporladunk, s ezáltal visszatérünk a teremtőhöz, mert te,és én Ő vagyunk! Jézus azt mondta, legyen a hitetek szerint: ha imádkozunk valakiért, akkor a teremtő hitünk a lélek által elvégzi a munkát, hiszen Isten a mi hiteink teremtője!
2016. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Ha legyártok egy tárgyat,teszem azt fel:egy kávéfőzőt akkor az belőlem lett? Hisz én csináltam...

A sok vallásban,csalogatják az embereket különféle módokon,hogy több pénzhez jussanak,mert az állam a fejek után tejel ! Rengeteg ilyen van,amit jobbik esetben félreértelmeznek,a másik,hogy eltérítik az igazságot,az előbb említett dolgok miatt.Amit te mondasz,hogy mennyország... oda csak 144000 ember jut be akiket a földről vásároltnak meg Jézus mellé és ők lesznek a társuralkodói.Lehet ez bonyolult,de se több,se kevesebb!Amit a temetésen mondanak,az is helytelen,a biblia szemszögével összhangban. Aki meghal,megszűnik létezni,mint a gyertya lángja amikor elfújod,egyszerűen nincs tovább,nem megy sehova.


Mert az élők tudják, hogy meghalnak,de a halottak semmit sem tudnak,és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket.Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már,és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.

Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.

(Prédikátor 9:5,6,10)

Itt is SEOL-t ír,amit mondanak pokolnak,de érdemes utána olvasni, de nem minket kínoznak ott,ahogy állítják...


Amúgy igen, az előző okosabb emberek jól írták a kiidézéseket,Jézus tiszta viselkedése révén a tökéletes életét áldozta fel az emberekért,így lett esélyünk hogy kifizetődjön az a bűn amit az első emberpár tett!

Isten megbocsájt ...(2Mózes 34:6-7)„Jehova, Jehova irgalmas, könyörületes Isten, lassú a haragra, és bővelkedik szerető-kedvességben és igazságban,megőrzi szerető-kedvességét ezeríziglen,megbocsát vétket, törvényszegést és bűnt,de semmiképpen sem fog felmenteni a büntetés alól,hanem megbünteti az apák vétkéért a fiakat és az unokákat, a harmadik nemzedéket és a negyedik nemzedéket.”

2016. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

De megnyugtatlak,hogy akik meghalnak ,azok fel lesznek támasztva :) ahogy Jézus amikor a földön volt kicsiben megmutatta,halottakat támasztott fel, és betegeket gyógyított meg... ha fel is támadnak,tökéletesek lesznek az emberek,nem lesznek betegek,meg fogyatékosságaik sem lesznek,meg akik cselekszik Isten akaratát...az pedig írja a Biblia..hogy ha ismeretet szereztél belőle,azt ÖNZETNELÜL add tovább,


(Máté 28:19-20) ezt írja:

Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében,és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.

2016. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 homo ludensz ***** válasza:

Belenyúlsz az óceánba és kiveszel egy csepp vizet s megkérded:ki vagy te? Azt feleli: én az óceán vagyok.

Az első embert az Isten leheletétől lett élővé mert Lelket lehel bele. Az Isteni Lélek tehát halhatatlan mert Isten egy parány része.

A test anyag s rá vonatkoznak az ismert fizikai törvények. Az első lélek-zettel az újszülött felsír hogy megérkezett közénk. Az utolsó lélek-zettel a haldokló visszaadja a Teremtőjének a lelkét amit Tőle kapott.

2016. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!