Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Johanna volna az élő...

Szent Johanna volna az élő bizonyíték arra, hogy Isten valóban létezik?

Figyelt kérdés
Gondolom az ateisták is ismerik a történetet, miszerint egy Francia 17 éves szűz lányt Isten megszólítottam, hogy verje vissza azt az Angol sereget, amely már majdnem teljes Franciaországot leigázta, jött a fiatal lány és nulla harci tapasztalattal győzelemre vezette a Franciákat, mivel ez történelmileg is bizonyított tény, azaz a történet nem kitaláció, így eléggé érdekel mind a két fél véleménye, de leginkább az ateistáké, leginkább arra, hogy egy nagy hatalmú Francia király miért adta oda a seregét egy tejfeles szájú kislánynak, akinek semmi harctéri gyakorlata nem volt, azzal az érvel a lány felől, hogy Isten kérte, valamint arra, hogy aztán mivel magyarázható, hogy ez a fiatal lány valóban beteljesítette az akkori jóslatokat?
2016. aug. 26. 00:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez legfeljebb arra bizonyíték, hogy akkoriban hittek az emberek Istenben és emiatt hittek Johannának is.
2016. aug. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Ezzel semmit nem magyaráztál meg, pontosan a hozzád hasonló emberek miatt hiszik a keresztények azt, hogy teljesen tudatlanul akarjuk őket kritizálni, továbbra is kérdés, amire nem tudtál választ adni, hogy egy 17 éves lány hogyan volt képes az első sorban ordibálva, képzetlenül túl élni több olyan csatát is, ahol a tapasztalt tisztel elhullottak, meg természetesen azt is magyarázd már el, hogyan teljesedtek be a jóslatok, hiszen a Francia király mikor oda ért Johanna hozzá először és kérte a sereget, tudta hogy meg van jövendölve, és minden ami a jövendölésbe szerepelt a lány be is teljesítette.
2016. aug. 26. 02:28
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező ! Semmit nem bizonyít. És az sem biztos hogy ez mind így történt. Azokban az időkben az egyháznak elég nagy volt a hatalma,és jól tudod hogy kik írják a történelmet.
2016. aug. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%

Tudod kedves kérdező én már rég rájöttem,hogy amikor van valami ami alátámasztható és bizonyítható történelmi tényekkel akkor ateista barátaim rögtön megfordulnak és nem tartják hizelesnek azokat a történelmi adatokat amelyekre oly sokszor és oly nagy bizalommal fordulnak ők maguk is ha sajáz igazukat akarják minden áron hitelesnek felmutatni.

Mikor viszont egy csóró keresztény jön a történelemmel azt úgy kirugják mint a macskát sz@rni.

2016. aug. 26. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
24%

Egyébként a kérdés itt nem az,hogy kik írták a történelmet tisztelt válaszoló barátom,hanem az,hogy hogy tudott egy 17 éves tapasztalatlan leányzó győzelemre vezetni egy egész hadsereget egy olyan korban ahol nehéz páncélzatban és szemtől szemben vívták meg a csatákat.

Isteni segítség nélkűl kétlem,hogy ez sikerűlt volna.

2016. aug. 26. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
37%
És azt elmagyaráznád, hogy hol volt az Istened, amikor az angolok kínozták és vallatták Johannát?
2016. aug. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Nem tök mindegy? Senki sem mondta, hogy aki hisz, annak az élete onnan csupa móka és kacagás. Az számít, hogy a test halála után Johanna hova került.
2016. aug. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Pontosan ott volt ahol akkor is volt amikor Néro meg a többiek etették oroszlánokkal a keresztényeket.

A kérdés itt is nem az,hogy hol volt Isten,hanem az,hogy mindazok a vértanúk hol vannak most.

De persze te úgysem hiszel a mennyországban így nem is értheted meg az ok okozatot.

Én kívánom,hogy egyszer te is légy képes átlátni a materializmuson és akkor talán te is megérted,hogy azon is túl van élet egy sokkal magasabb szférákban amit egy ember elképzelni sem tud.

2016. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Aztán pedig eretneknek kiáltották és élve máglyára küldték.
2016. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Megdöbbentő az a tudatlanság amikkel itt néhány embertársam megnyilvánult, szeretném helyre tenni a dolgokat mert látom nem értik sokan a lényeget, én ateista ember vagyok, és ettől függetlenül sem tudom hova tenni azt, hogy egy 17 éves paraszt lány mindenféle harctéri tapasztalat nélkül több csatában is győzedelmeskedett, azokról is tudni lehet, hogy Johanna maga az első sorban harcolt, mivel ezek olyan történelmi tények amelyek mind az egyház, mind az ateista történészek által alátámasztott, így felesleges azon vitatkozni, hogy a történelmet a győztesek írják, ezt az is alátámasztja, hogy kivégezték Johannát attól függetlenül, hogy maga Isten nevében harcolt. Szóval a kérdés továbbra is az, hogy milyen tudományos magyarázat van Johanna eredményeire, ha van.
2016. aug. 26. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!