Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak EGY vallás lehet...

Miért csak EGY vallás lehet az igazi?

Figyelt kérdés
A családom, bár nem ateista, de sosem tartoztunk egyik egyházhoz sem, nem is vagyok megkeresztelve. Ennek ellenére sokmindenben hiszek, minden vallásban találtam eddig olyat ami szimpatikus volt, amivel azonosulni tudtam. Így összességében egy elég "vegyes" kép alakult ki bennem, amibe belefér egy felsőbb hatalom, Jézus, menny ès pokol, reinkarnáció, karma, angyalok, ugyanakkor az evolúciót és a modern tudomány eredményeit is mind elismerem. Éppen ezért, nem értem, hogy a legtöbb egyház miért próbálja bebizonyítani olyan görcsösen ,hogy egyedül nekik van igazuk? Miért próbálják (és ez az ateistákra is igaz) meggyőzni azokat akik mást állítanak mint ők ,hogy tévednek, és egyszerűen nevetséges minden ami az ő véleményüktől eltérő? Szerintem amíg egy vallás inspirál valakit és erőt ad neki,(anélkül persze ,hogy benne vagy másokban kárt tenne) addig teljesen mindegy mi az amiben hisz. Miért kell feltétlenül egyik vallásnak kizárnia a másikat, és miért ne vonhatnánk össze többet, vagy "válogathatnánk ki" melyik az a tanitás ami segít rajtunk, és melyik az amelyikkel nem értünk egyet? 14/l

2016. aug. 26. 11:08
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
29%

Az egyházadó miatt..


Régen tizednek hívták..

2016. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
47%
Mert a logika alapján,ha az egyikük állítása igaz,akkor a másikuké nem lehet az,ha attól eltérőt állít.
2016. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
61%
Mert minden vallás mást tanit Istenről. Nem lehet mind igaz, csak egy.
2016. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
61%
Egy hívő ember nem szimpátia alapján választott vallást. Én sem például. Engem Isten megszólított és azért akartam őt megismerni, nem pedig azért, mert szimpatikus volt némely bibliai tanítás.
2016. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:

Mert ha azt mondjuk, hogy a másik vallásnak van igaza, akkor nekünk már nem lehet igazunk. Rengeteg ellentét van a különböző vallások tanításai között, sok gyökeresen eltér a másiktól. Nyilván minden vallás azt fogja mondani, hogy az övé a legtökéletesebb, igazából ez így is van rendjén.


Vegyük például a te "vegyes képed". Ez egy őskáosz. Nem hihetsz egyszerre a biblai Mennyországban és a reinkarnációban, mert a kettő valami egész mást tanít. Döntened kéne, hogy te melyiket tartod igaznak.


Én egyébként keresztényként úgy gondolom, hogy minden vallás elvezethet az üdvösségre, amíg az szereteten alapul.

2016. aug. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

#4-es. Hogy érted, hogy megszóllított?

#5-ös. Igen, tényleg elég nagy a káosz nálam ezen a téren. (Lehet azért mert sosem volt előttem példa arról, hogy milyen is egy vallás mellett elkötelezni magad) De én egyszerűen nem tudok választani közüllük. Lehet azért mert még viszonylag fiatal vagyok...

2016. aug. 26. 13:00
 7/49 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok,aki lepontozott be is bizonyítaná,hogy nem úgy van,ahogy írtam? Bár az lehetetlen ,hiszen egymást kizáró dolgok nem lehetnek igazak egyszerre..
2016. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
49%
Minden vallás ellentmond a másiknak. És nem tudjuk,hogy melyik vallás lehet a valódi, ,,egyetlen'' igazi vallás. Valószínűleg egyik sem. Ha pedig mind az,akkor tök mindegy hogy mit teszel,mert lehet hogy a keresztényeknél a mennybe,más vallásoknál pedig a pokolba kerülsz. Nonszensz
2016. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 Pietrosol ***** válasza:
58%

Szia!


Azért, mert a vallás többnyire az egoizmus kollektivizált formája. A "nálam az igazság" formula kicserélődik a "nálunk az igazság" elvére.


#8!


Nem én pontoztalak le.


Ha én hajnalban azt mondom, hogy felkel a nap, míg a földteke túloldalán azt mondják, hogy ez ostobaság, közben a nemzetközi ürállomáson Vologya azt mondja, hogy mindketten mellébeszéltek, akkor kinek van igaza?

2016. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
Pietrosol: Akkor mit kéne hirdetni a különböző vallásoknak? "Talán nekünk van igazunk, mondjuk nem vagyok benne biztos, a buddhisták elég szimpatikusak, valószínűleg tévedünk,de hát azért higyjetek bennünk." Talánokra nem lehet vallást alapozni. Egy vallás alapvető tételének kell lennie, hogy a vallás igazságon alapul, különben mi értelme?
2016. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!