Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, igazságos ez?

Jehova tanúi, igazságos ez?

Figyelt kérdés
Több kérdést megnéztem,ami arról szólt,hogy valaki nem szeretné,ha a tanúk bekopognának hozzá többször. Erre a válasz minden esetben az volt a tanúk részéről,hogy az illető kérje,hogy írják fel,hogy őt nem érdekli Isten és a Biblia,holott az az adott ember ilyet egy szóval nem mondott,csak annyit,hogy a TANÚK hagyják békén. Ha én mondjuk katolikus lennék,és folyamatosan mennék a tanúkhoz,hogy az én Biblia értelmezésemet magyarázzam nekik,és ők elküldenek,nekik vajon jól esne,ha én mondjuk aláiratnék velük egy papírt,hogy őket nem érdekli Isten? Aláírnák? Vagy beleegyeznének,hogy ezt én írjam le róluk? Ezzel gyakorlatilag azt kérik a hívő emberektől,akikhez bekopognak,hogy tagadják meg Istent,mert ők más magyarázatot nem tudnak arra,hogy nem szeretnének velük beszélni. Miért csak akkor hagyjátok békén az embert,ha ezt a mondatot leiratja veletek?

2016. aug. 26. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

vihar a biliben - az utóbbi időkben napi száz fikázás a JT-k ellen. Hisztit szüntess! Beszéltem velük személyesen -többször is-, azt mondtam és másképp gondolom és nem szeretnék vitatkozni sem - mosolyogva elköszöntek. Senki nem tagadott meg senkit.

Pax et Bonum!

2016. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1. nem fikázás ez,csak egy szimpla kérdés,azért nem én felelek,hogy valaki mit képzel a mondandóm mögé :)

2. én is beszéltem már velük többször is,nem olyan lehetetlen az,nyilván nem a kisujjamból ráztam ki a kérdést,nálad így volt,nálam úgy,ez ennyi,akkor a kérdés nem neked szólt :)

2016. aug. 26. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

szervusz.


Egy újabb hazugság ellenünk.

Soha senki nem írja fel, hogy másokat a Biblia vagy az Isten nem érdekli.

Azt kell felírni, hogy az illető, nem szeretné többet ha a Tanúk felkeresnék, és ezzel nem kérik vagy gondolják, hogy tagadd meg a Bibliát, vagy az Istent.


Tisztelettel.

2016. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
én úgy tudom, hogy szólni kell, hogy ne látogassák meg. De nem kell semmi olyasmit aláírni, vagy nyilatkozni, amit Te felsoroltál.
2016. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

"Azt kell felírni, hogy az illető, nem szeretné többet ha a Tanúk felkeresnék, és ezzel nem kérik vagy gondolják, hogy tagadd meg a Bibliát, vagy az Istent."


Én szerettem volna, hogy újra jöjjenek, mert élveztem a vitákat, amit velük folytathattam (igazán szórakoztató volt szemtől szemben rájuk borítani azt az általuk felépített hazugság várat, amiben élnek), de sajnos egy idő után nem jöttek többet. Pedig tisztelettudó voltam.


:(

2016. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kiss Éva Judit ***** válasza:
48%

Jehova tanúinak - mint szolgáknak-csak az isteni útmutatás szab határt. Ez többek között a Bibla, mentesen minden belemagyrázástól.

Jézus kérte, hogy szorossan kövessük nyomdokait, és felszólította az őt követőket, még életében, h tegyenek tanítvánnyá minden! nemzetből embereket,mi több, amikor ez a munka elvégeztetett, akkor jön el a vég.


Minél több embert szeretnénk elérni, és nem egy tapasztalat van arra, h változik a körülmény és egyellenséges ember érdeklődő leaz. De ő még nem tanú, és sok tanú, azért mert tanú, még nem biztos, hmegmentésben fog részesülni.

Csak aki arra érdemesnek tart Jehova!


A velünk való beszélgetés senkit semmire nem kötelez, igaza van az előttem szólók egyikének, el kell köszönni tőlünk, és ennyi!

Keresni fognak még, mert a szolga csak az urának hajtja végre az akaratát, de végül is..... Szerintem kettő, négy havonta kereshetnek, ha sűrűbb, akkor ott valami nincs rendjén! Dobjál be egy levelet a Királyságterem levelesládájába, kérd, h a leveled a szolgálatfelvigyyázóhoz juttassák el.


Ha katolkius becsöngetnehozzám, bizony igen mwglwpődnék, mert az azt jelentené, h azt teszik amit Jézus parancsolt,h egy kereszténynek (jézuskövetőnek) tennie kell, és nem a hagyományaikat követnék, ami nem Istentől, hanem emberektőlvan.Kolosszé 2:8 Vigyázzatok: valaki még netán zsákmányul ejt titeket a filozófia és üres megtévesztésáltal, ami emberek hagyománya szerint, a világ elemi dolgai szerint, és nem Krisztus szerint való;

2016. aug. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

A kérdezőnek van némi igaza abból amit ír.

A tanúkat nem érdekli,hogy te milyen vallású vagy,nekik az a fő küldetésük,hogy győzzenek meg téged arról,hogy az egyedüli igaz isten az jehova isten. Na most ha te ezt vissza utasítod akkor téged úgy könyvelnek el mint aki a hitehagyott kereszténység sátán istent szolgálod.(ha keresztény vagy) mert még az ateisták is náluk több tiszteletet érdemelnek mint pl egy RK keresztény ember.

Tehát ha logikusan gondoljuk ezt át akkor igen,a jehovisták megtagadtatták veled istent.

Aztán azt már senki nem tudja,hogy a királyságteremben mit írnak a neved mellé ha egyáltalán feljegyzik azt. Elméletileg valamit felírnak mert tudniuk kell,hogy mehetnek e vagy sem hozzád.

Nos a kérdező nem hiszem,hogy nagyot tévedett.

2016. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Istenem Istenem, hogy miért kell ilyen aljasságot írni.


Nem kell minden áron meggyőzni.

Az arra méltókat kell keresni, és a Többi nem a Tanúk dolga,

Ha Isten nem vonzza akkor egy Tanú tótágast is állhat, akkor se lesz testvér.

2016. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem sértésnek szántam,nekem tényleg írta pár tanú ezt,szó szerint,hogy ha nem akarom,hogy látogassanak,akkor közöljem,hogy engem nem érdekel Isten ls a Biblia. Azért tettem fel a kérdést,mert más helyen is láttam,ahol ezt egy hívőnek írták,mert abból,hogy őket nem akarta látni,azt a következtetést vonták le,hogy Istenre sem kíváncsi. Semmi rosszindulat nem volt bennem,sajnálom,ha úgy tűnt volna,kissé csipős a stílusom,de én egy ilyen ember vagyok. :)
2016. aug. 27. 00:24
 10/11 Tantételbeli ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Itt alapvető félreértések vannak, mely bennünket is olyan színben tüntet fel, mely nem felel meg a valóságnak.Tehát:


Írod, hogy "a válasz minden esetben az volt a tanúk részéről,hogy az illető kérje,hogy írják fel,hogy őt nem érdekli Isten és a Biblia"


Ezt nagyon nehezen hiszem el, ill.nem, ugyanis nincs ilyen irányelv nálunk egyáltalán. Ha valaki nem szeretné, ha a Tanúk bekopognának hozzá többször. nyugodtan megmondhatja az őt meglátogató Tanúnak, azt, hogy ő nem szeretné, ha a Tanúk felkeresnék! És ezt mi tiszteletben is foglyuk tartani!


Nincs szó arról, hogy valakinek arról kéne nyilatkozni, hogy nem hisz Istenben vagy a Bibliában, ez abszurd, hiszen sokezer keresztény felekezet vallja és hiszi ezt.


"Ezzel gyakorlatilag azt kérik a hívő emberektől,akikhez bekopognak,hogy tagadják meg Istent,mert ők más magyarázatot nem tudnak arra,hogy nem szeretnének velük beszélni"


Egyáltalán nem, és nincs is szükség semmi ilyesmire. Amint fentebb utaltam, elég, ha a házigazda közli, hogy a jövőben NEM KÍVÁNJA, HOGY A TANÚK FELKERESSÉK! Ehhez az égegyattavilágon semmilyen írott nyilatkozat nem kell, csak mondja meg a Tanúnak (Tanúknak), aki őt meglátogatta, hogy ez a kifejezett szándéka, és ezt vegyék figyelembe a jövőben (Ez a határozott szándéknyilatkozat azért lényeges, mert nekünk is - a fennálló törvények szerint - jogunk van terjeszteni hitnézeteinket)


Tehát az, hogy " Miért csak akkor hagyjátok békén az embert,ha ezt a mondatot leiratja veletek?" abszurd, mert nem íratunk le senkivel semmi ilyesmit, és nem is lenne értelme. Maximálisan tiszteljük minden kedves honfitársunk jogait, hogy abban higgyen, amiben szíve és meggyőződése szerint hisz és akar - mint ahogy mi is elvárjuk ugyanezt másoktól.

2016. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!