Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként nem érzed úgy,...

Keresztényként nem érzed úgy, hogy lógsz a levegőben és nem tartozol sehova? Mennyi fontos még a vallás a nyugati világban?

Figyelt kérdés

A zsidók olyan, mint egy elitklub.

A muszlimok is erősen összetartanak.

Még a nem is túl hívőt is védi a közösség.

A "keresztények" meg csak úgy lógnak a levegőben, mint ha nem lenne alattuk talaj,szilárd alap.

Olyan, mint ha nem lenne közösség.

Ez azért lehet ,mert nyugaton a vallás, már nem túl fontos?

Nem állnak ki a hitük,a kultúrájuk mellet.


Nem tudom jól leírni mire is gondolok.

Olyan, mint ha csak mímelnék a vallást a hitet,de ez már nem élő, mint másoknál pusztán hagyomány.



2016. aug. 27. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Muszlimok között összetartás? Ennek nézz utána. ;)


Nagyon sok keresztény közösség van, akik összetartanak, bár igaz, a számuk egyre csökken. Akikről te beszélsz keresztényekről, azok csak meg lettek keresztelve, mert az a hagyomány az országokban, de nem hisznek.

2016. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem, épp elleknezőleg, mióta keresztény vagyok érzem úgy, hogy kb bárhova megyek a városban ismerősökbe, jóakarókba botlok, gyakran nagyobb türelemmel nyitottsággal fogadnak, és ez csak a legszélesebb kör


kicsit szűkebben pedig teljesen úgy érzem ,hogy egy kvázi "szociális védőháló" vesz körül

2016. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%

Szervusz.


Nem lógnak a keresztények a levegőbe, egységesek, szeretik egymást, vállvetve szolgálnak, családias kapcsolatuk van egymással, ha kell és tudnak segítenek másoknak is.

2016. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kösz, szépen a kérdésedet, de jól elvagyok. Tényleg. :)

Összetartó családban élek, van egy összetartó baráti köröm, sőt, a lakóhelyünkön is jól ki lehet jönni mindenkivel. Ja, és persze van egy templomi közösség, ahova eljárok, ez is összetartó, ez az előbb felsoroltaktól több-kevésbé független közösség. Van némi átfedés, de nem sok.

2016. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Néha. Kicsit. De az csak úgy "amúgy" van, egyébként ahogy észrevettem, nálunk is nagyon összetartó a keresztény közösség :) Bár még csak nem rég kezdtem el járni templomba is újra, szóval nemigazán vagyok (még) tagja úgy, mint a többiek. Ha érted, mire gondolok :)
2016. aug. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*remélem, érted mire gondolok, nem igazán megy a fogalmazás.
2016. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apák klubja, kályhaklub (=gyermekes anyák), cserkészklub, senior urak klubja. Ilyen mikroközösségek vannak a hozzám közel eső templomban. 40 év feletti, nem házas férfiként egyikbe sem "férek be". Szóval igazad van, legalábbis a saját környezetemben én is így látom.
2019. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy Újbudán élek.
2019. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!