Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szentlélek vagy szentszellem,...

Szentlélek vagy szentszellem, mi a különbbség?

Figyelt kérdés

2016. aug. 28. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi. Ugyanazt a személyt jelöli mind a kettő, és pont ezért illik nagy betűvel írni a nevét, valahogy így: Szent Szellem
2016. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Tudatosan tettem fel így a kérdést;

"szent szellem" kisbetűvel.

Miért annyira fontos a nagybetűs "Szent"?

2016. aug. 28. 12:18
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Elviekben szinonimák. Gyakorlatban egyes mindenáron különcködni akaró szekták sajátja, hogy nem számít hogy magyarul jelentéséből fakadóan félrevezetőbb a "szellem" fordítás mint a "lélek", ők csakazértis azt használják, hogy ezzel is szembe mehessenek a hagyományos tanokkal.
2016. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megadtam a választ. Mert személy. Téged sem szabó zolinak hívnak írásban.
2016. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

A lélek szó a Földön élőkre vonatkozik, mert fizikai, anyagi testük van


Az égben lévő Teremtő, és az angyalok is, ellenben nem anyagi fizikai élőlény, ezért nevezzük szellemnek.


Azért szent szelleme Istennek, mert abban semmilyen hiba nincs,és az nem különálló élőlény, hanem Isten mindenható képessége, ami által képessé tud tenni pl embereket, olyasmikre, amikre saját erejükből nem lennének képesek


(4Mózes 11:17) . . .elveszek valamennyit abból a szellemből, mely rajtad van, rájuk helyezem, és ők majd segítenek neked hordozni a nép terhét, hogy ne te hordozd egymagad.


Mózes kapott Isten szelleméből, amiből Isten valamennyit elvett, nem mint ha szükséges lett volna, mert kifogyhatatlan. De minek akkora képesség, ha már nem kell nagy feladatra használni.


S egy személy, még ha égi életű is, nem lehet szét szedni, és emberekbe tenni. Vegyük azt a téves képzetet, hogy egy angyalt tesz emberi testbe.

Miért nem oszt meg egy angyalt és teszi több testbe?


Vegyük a következő példát is:

(Máté 12:24) . . .„Ez nem űzi ki a démonokat másként, csak Belzebub által, a démonok uralkodója által.”


Sátán is több személyből áll vajon?

Mert ha Istennek kell egy másik személy a démonok kiűzéséhez, akkor Sátánnak is.vagy Sátán nagyobb hatalommal bír Istennél, hogy egymaga képes erre?

2016. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

(Máté 12:28) . . .Isten szelleme által űzöm ki a démonokat, . . .

Vagy is Isten ereje képessége által tesz dolgokat, és nem egy másik személy által, ellenben a versnek úgy kellene szólnia, hogy a "szent szellem által"

2016. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát van a jehovista magyarázat és van a Biblia. Én az utóbbinak hiszek.
2016. aug. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm Gabi, értem! :)


53% természetesen a nevemet nagy betüvel írom mivel én is egy személy vagyok.

Az a helyzet,hogy nem fogalmaztam meg a kérdésem elég érthetően.

Sajnálom és elnézést kérek az én hibám ha nem azt a választ kapom amire várok..


A kérdésemmel tulajdonképpen a "Szentségre" gondoltam.

Mert vannak olyan emberek akik megtisztelik és nagybetűvel írják, és vannak emberek akik bármennyire is tartják magukat hívőknek nem adják meg azt az apró tiszeletet Isten Lelkének/Szellemének,hogy legalább nagybetűvel írják.

2016. aug. 28. 15:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez csak terminológia kérdése. Egyesek vallást csináltak belőle, és előszeretettel szektázzák a másik terminológia híveit. Ezek azonban csak szavak. Vihar egy pohár vízben, mint a keresztény és keresztyén háború. Isten ugyan Szellem - Pneuma -, de ha Léleknek nevezzük, az sem zavarja. Az azonban rendkívüli mödon igen, amikor az emberek a láthatókra nézve hoznak tartós elmarasztaló ítéletet, anélkül, hogy ismernék a dolog szellemi (lelki) hátterét. Például Isten Szelleme személy, és a Vele való közösség sokkal fontosabb, mint a felekezeti háttér. Isten soha nem gondolkodott felekezetekben. Isten új emberekben gondolkodik. Az új ember szakít az ó emberrel, és annak minden tradíciójával. De van, aki régi tömlő létére új borról prédikál, pedig Jézus szerint előbb új tömlővé kellene válnia, ez azonban csak teljes átlényegülés által történhet meg, amit egyetlen ember sem képes kimunkálni önmagában, egyedül Isten tudja megtenni, és teszi is mindazokkal - kivétel nélkül -, akik betöltik a feltételeket.
2016. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Zoli

A Szent Lélek Isten 1Ján 5:7, Mát 28:19

Cselek 5:3,4

A Szent Lélek feladata

Esedezik érettünk Róma 8:26

Sziveket vizsgálja Róma 8:27

Bizonyságot tesz a menyben 1János 5:7.

János 15:26

Megtanit mindenre Lukács 12:12

Vigasztal,nállunklakik János14:16,17,26

János15:26

Megtanit az igazságra János 16:13-15

1 Korint 2:13

Vigasztal Cselek 9:31

Megszentel Róma 15:16,19

Isten mélységét vizsgálja 1 Kor 2:10

Elpecsétel Eféz 1:13. 4:30

Megujjit. Titus 3:15

Hall, beszél, megjelent János 16:13:15


Külön személy az Atyátol-

Cselek 15:28. Róma 5:5. 1Kori 2:10.

Róma 8:26. 1János 5:7. 2Korint 13:13

Máté 28:19

Szent Lélek az Ó szövetségben

Márk 12:36. Lukács2:25-27. Cselek1:16

Cselek 7:51. 28:25,26. Zsidó 9:8

Ezékiel 8:3. 37:9

Isten ereje és a Szent Lélek nem ugyanaz

1 Thes 1:5

Kedves Zoli most válaszolok a bibliábol a kérdésed második felére-

Apcs 7:51 Kemény nyakú és körülmetéletlen szívű és fülű emberek, ti mindenkor a Szent Léleknek ellene igyekeztek, mint atyáitok, ti azonképpen.

Meg van irva: Szent Lélek

Nincs megirva:szentszellem

2016. aug. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!