Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus Isten képe, tükörképe...

Ha Jézus Isten képe, tükörképe, akkor ugyanaz, nem?

Figyelt kérdés
Sokan mondják,hogy Jézus nem Isten,csak a tükörképe. De ha én a tükörbe nézek,akkor nem egy hozzám hasonló embert fogok látni,hanem magamat,az ott én vagyok. Tehát valaminek a tükörképe önmaga kell,hogy legyen,nem egy hasonló dolog,pl ahogy egy kutyának nem egy farkas lesz a tükörképe. Akkor Isten "tükörképe" hogy lehet más?

2016. aug. 28. 20:43
1 2 3 4
 1/40 Ozmium42 ***** válasza:
40%

Na, ezt kérlek vedd át még egyszer:


[link]

2016. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
61%

Azért logikára még gyúrj egy kicsit! :-)

A tükörképed nem azonos veled, csak külsőleg néztek ki egyformán. Te tudsz gondolkodni, dönteni arról, hogy például milyen mozdulatot tegyél - a tükörképed erre nem képes. Neked három dimenziós tested van, a tükörképednek kétdimenziós képe. Ha te elmész a tükör elől, a tükörképed megszűnik - te nem.


Hasonló különbségeket keress a bibliában is!

2016. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Hiába,az én tükörképem akkor sem egy másik személy lesz. Ha Isten tükörbe nézne,nem egy tök más személyt látna,hanem Magát,tehát ami Isten tükörképe,az Ő. Ha én a tükör előtt egyhelyben állok,akkor a tükörképem is egyhelyben áll,nem kezd el táncolni. Ha én barna hajjal nézek tükörbe,a tükörképemen nem szőke leszek,így értettem.
2016. aug. 28. 20:58
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem is úgy értettem,hogy a tükörképem külön életet élne és gondolkodna. Jézus emberként mindenben Isten akaratát,gondolkodását követte,mert akkor egy tükörkép volt,ahogy Isten "mozgott a tükör előtt,úgy mozgott Jézus",de mégis egyek,a tükörkép nem lesz egy külön személy. :)
2016. aug. 28. 21:06
 5/40 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt hiszem értem mire gondolsz;


Ján 14:9

Monda neki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? aki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nekünk az Atyát?


Erre?

2016. aug. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Igen,erre. Meg hát írták is sokan,hogy Jézus Isten képmása,és sokan azzal a példával magyarázták ezt,mint az embert és a tükörképét,ezért merült fel. :)
2016. aug. 28. 21:13
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

Nem is ugyanaz, hanem egyenlő vele, hisz a Biblia is írja hogy az Atya mindenét átadta a fiának. Máté 28:18 "...Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön."

Azaz minden ami az Atyát Istenné teszi, ugyanúgy megvan Jézusban is, minden szempontból egyenlőek, hatalomban, akaratban, stb. Így lehet amit János 14:9 mond, ha valaki látta a Fiút, az látta az Atyát is.

2016. aug. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
A tükörkép olykor lehet torz (görbetükör), vagy homályos.
2016. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
57%
Kedves első Válaszoló, fussunk neki valóban, röviden a definíció matematika nélkül józan paraszti ésszel: Ha bele nézek a tükörbe, MAGAMAT látom. Az ÉN tükörképem azt csinálja, amit ÉN csinálok. A tükörképem lehet homályos lehet torz, de akkor is ÉN saját magam vagyok ott. :) A kérdező arra gondolt, (szerintem) hogy Isten képe (tükörképe) ugyan úgy Isten. :)
2016. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Ozmium42 ***** válasza:
Továbbá két különböző dolog hasonlíthat egymásra annyira, mintha egymás tükörképei lennének. És ezzel meg is érkeztünk ahhoz, hogy mire gondolhat a bibliai leírás.
2016. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!