Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mohamedán, muszlim, szaracén...

A mohamedán, muszlim, szaracén, iszlámhívő ugyanaz?

Figyelt kérdés
esetleg az egyik kilóg a sorból? Van valami különbség e szavak tartalma közt?

2015. aug. 14. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Igen, kilóg az egyik. de én ki tudtam keresni az online szótárból: [link]

a mohamedán egy gúnynév. Kb annyit jelent, mintha azt mondanám hogy Jézusisták - a keresztényekre - tetszene? Nekem nem. Téves címke amit a muszlimokra, azaz az iszlám hívőire mondanak.

2015. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-esnek igaza van. Csak az érdekesség kedvéért, kiegészítésképpen, a szerecsen szó a szaracén származéka.
2015. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 14. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
35%

Istenhívő, keresztény, keresztyén, katolikus, református, és így tovább. Egy vallási irányzat elnevezései.

Mohamedán, muszlim, iszlámhívő és sorolhatnám. Ugyanaz egy másik vallás esetén.

A szaracén (szerecsen) a fekete bőrszínű (és bármilyen vallású) emberek elnevezése.

2015. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen ez a weboldal csavarta el a fejem: [link]

mert eddig én is úgy véltem, hogy a szaracén nem egy vallásnak, hanem egy népnek a megnevezése, de akkor biztosan téved ez az internetes szótár.

2015. aug. 14. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:

A szaracén eredetileg a vallásra vonatkozott, később lehet, hogy jelentést váltott. Vallási értelemben ne használd!

A mohamedánt pedig sértőnek érzik, ezt se használd!

2015. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a mohamedán gúnynév mint a katólikusra a pápista, vagy a reformátusokra a hugenotta. A muszlim, muzulmán, iszlámhívű ugyanaz. A szaracén (itthon szerecsen) a nyugat-afrikaiak főleg mórok (fél vagy teljesen feketék) elnevezése volt európában, az arabra a mamelukot használták inkább.
2020. febr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"a mohamedán gúnynév mint a katólikusra a pápista, vagy a reformátusokra a hugenotta."


Van baj...

A keresztény Krisztus követőt jelent, ahogy a mohamedán Mohamed követőt. Mind a kettő igazából helyénvaló.

A reformátusokat pedig kálvinistáknak hívják Kálvin után, nem hugenottáknak.

2020. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: A keresztények Krisztus-követők, mivel Krisztus az istenük. Most ne gyere az ariánusokkal, mert az ilyen irányzatokat a muszlimok nem ismerik.

A muszlimok úgy gondolják, hogy ha egy vallás egy személyről van elnevezve, akkor az a személy a vallás istene kell, hogy legyen. Igaz, hogy Mohamed a legtiszteletreméltóbb ember az iszlámban, de akkor is csak ember, nem pedig isten. Ezért kelt bennük visszatetszést a mohamedán elnevezés.

2020. febr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!