Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek abban, hogy a...

Egyetértetek abban, hogy a gondolatnak teremtő ereje van?

Figyelt kérdés

2016. aug. 29. 09:55
 1/7 acelsziv ***** válasza:
100%
Igen. Nap mint nap tapasztalom. De nem csak a gondolatoknak, hanem az érzelmeknek is. Pl, ha spontán ideges vagy biztosan fog történni valami amin már joggal dühönghetsz. De, ha jó kedved van akkor jó eséllyel vidám és vicces dolgok jönnek szembe.
2016. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A teremtés folyamata: Gondolat -> Szó -> Teremtés. Amikor kimondod a gondolatot, már mozdítod is az univerzum erőit. Ha benne van: Én. Én csinálom. Egy mustármagnyi hittel hegyeket mozgathatsz meg. Bármit megtehetsz. Ezeket még a "Beszélgetések Istennel" című könyvben olvastam, és ez így igaz. :D
2016. aug. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen.

De anyagot nem tud teremteni.

2016. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, attól függ milyen értelemben.

Ha megállsz annál hogy csak gondolkodsz, annak aligha. De ha a gondolatot tett is követi, annak értelemszerűen tényleges eredménye is lesz.

2016. aug. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na igen.

De már a gondolat is teremtett egy igényt, és jobb esetben egy elképzelést is arról, hogyan valósítod meg.

2016. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:
44%

Szia


Mivel a vallás rovatban írtad a kérdésedet, elmondanám neked, Krisztus beszélt arról, hogyan válik a gondolat ha sokká időzöl nála, - tetté.

„Mindaz, aki kitartóan néz asszonyra, hogy szenvedélyre gyúljon iránta, már házasságtörést követett el vele szívében” Máté 5:28.


Igaz, hogy Jézus itt a bűn megszületésének a folyamatáról beszél, de úgyan ez igaz lehet a jó célból megfogant gondolatokra is.

Azon is érdemes gondolkodni, mire gondolhatott Isten, mielőtt megteremtette a földet, az embert, és az élhető környezetünket :-)

2016. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rövidtávon nem (pl.: gondolok X-re és megjelennik), viszont hosszútávon lehet benne valami (pl.: mindig rosszra gondolok, negatív vagyok, így a rossz jobban megtörténik).
2016. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!