Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet e "bűn" egy angyalban,...

Lehet e "bűn" egy angyalban, vagy akár úgy is kérde-zhetném (jogosan azt hiszem), hogy egy angyal követhet el bűnt?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom,hogy ha figyelembe vesszük a Paradicsomban történteket akkor nem lehet kétségünk afelől,hogy egy angyalban is lehet bűn.

Ha ezzel egyetértünk akkor kifejteném azt amit tudni szeretnék.


-Kezdeném azzal,hogy elég sok kérdést végig "rágtam" :) és elég sok vitát találtam ami csak arról szólt,hogy "Isten e Jézus?" és "Nem! Jézus nem Isten!"

És ezek a viták nap mint nap tovább folytatódnak megállás nélkűl.

És csak azt látom,tapasztalom,hogy mindazok akik tagadják Jézus istenségét megfeledkeznek a Biblia legfontosabb kijelentéséről.

Arról ami azt tanítja nekünk,hogy Isten tökéletes,hogy Isten maga a tökéleresség,hogy Isten bűntelen és annyira Szent,hogy senki abszolút senki nem láthatja,nem érintheti meg és mégcsak fel sem foghatja azt a tökéletes Szentségét ami körűlveszi a Teremtőnket.

És jön Jézus és azt mondja magáról,hogy "Én és az Atya egy vagyunk",hogy "Az Atya bennem van,és én az Atyában.."vagy "Aki látta az Atyát engem látott" sőt azt mondja,hogy" az Istent soha senki nem látta az egyszülött Fiú aki az Atya keblén van jelentette ki Őt.."

Soha senki nem volt ennyire közel az Atyához,soha senki nem mondta magáról,hogy az Atya keblén van.


Hogy mondhat magáról egy angyal ilyeneket,hogy jelentheti ki egy angyall,hogy az Atya keblén van?

Még az a büszke kérub is akit Isten megáldott minden szépséggel és bizalommal,még ő is csak Isten hegyén tartozkodhatott de nem annál közelebb!

Hogy tudnánk megérteni azt a tökélegességet amikor szinte még azt sem tudjuk felfogni amit Jézus mondott magáról?


A Naamából való Cófár ezt kérdi vagyis inkább kérdőre vonja az Isten előtt megalázkódó Jóbot;


Jób 11:7

Az Isten mélységét elérheted-e, avagy a Mindenhatónak tökéletességére eljuthatsz-e?


De vajon egy angyal eljúthat e Isten tökéletességére?


Ez 28:14-15

Valál felkent oltalmazó kerub; és [úgy] állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

Feddhetetlen valál utaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.


Igen azt szerette volna ,hogy elérje azt ami az Istené.

A bűnbe esett angyalokról úgy gondolom,hogy nem is kell említést tegyek.

De hagyjuk most az angyalokat mert nem az angyalok érdekelnek "minket" hanem Isten.


"És tudjátok, hogy ő azért lélek meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn." (1Ján 3:5).


És ő benne nincsen bűn!


Tehát azok akik tagadják istenségét és azt hajtogatják folyamatosan,hogy Jézus egy angyal azzal az egy rövid mondattal kell szembenézniük.


És ő benne nincsen bűn!


Mondenki másban,akár anyal,akár fejedelemség,akár hatalmasság,akár ember ott van mindenkiben a bűnre való hajlam.

De ő benne nincsen bűn!


Ezzel és csakis ezzel kell szembenézni.

Minden más kimagyarázható, elferdíthető de ez nem,mert ha ehhez hozzá ér valaki akkor Istent teszi bűnössé.


"Azt is tudjátok, hogy ő azért vált nyilvánvalóvá, hogy elvegye a bűneinket, és őbenne nincsen bűn. "(1Ján.3:5)


Márcsak annyi lenne a kérdésem,hogy mi értelme van Isten ellen harcolni?

Milyen érzés Istent bűnnel vádolni?



2016. aug. 29. 23:56
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

A félre értések kedvéért még egy annyit el szeretnék mondani,hogy én senkit nem akarok meggyőzni,mert aki nem akarja azt nem is lehet meggyőzni.

Feltettem egy kérdést és mindenki a legjobb tudása szerínt válaszól majd ra(legább is remélem:)).

Vitatkozni sem fogok senkivel, azt Istenre bízom! :)

És lepontozni sem fogok senkit.

A válasz a Szentírásban van, és csak ezt kell figyelembe venni.

2016. aug. 30. 00:29
 2/28 anonim ***** válasza:
Elvileg el tudnak követni bűnt, mint pl az ördög, meg akik emberi nőket hágtak és születtek a nefilimek.
2016. aug. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az állásponton vagyok én is,az is elég érdekes,hogy a Bibliában sosem volt olyan,hogy Isten egy angyallal folytatott volna akár csak beszélgetést is. Annyi volt az össz kommunikációjuk,hogy Isten parancsot adott nekik,ők meg már ott se voltak. Ha meg épp nem parancsot teljesítettek,akkor meg dicsőítették,azaz énekeltek neki,tehát a kommunikáció mindig egyoldalú volt,nem olvastam,hogy egy angyal olyan bensőséges viszonyban lenne Istennel,mint egy ember. Az embert vezeti,tanítja,vele jár-kel,az angyaloknál ilyen nincs. Ezért is írja a Biblia,hogy vannak dolgok,amikbe angyalok vágynak betekinteni,mert egyszerűen fel sem tudják fogni ezt a kapcsolatot,és érteni akarják,mert kívülállók. Félreértések elkerülése végett,nem azt mondom,hogy irigyek,nem,tisztában vannak vele,hogy Isten döntései tökéletesek,nem akarnák belefúrni magukat,csak mivel Isten dolgairól van szó,persze,hogy Róla a lehető legtöbbet akarják tudni.

Bocsi,hogy nem válasz volt a kérdésre,csak nekem is gyanús ez a kontraszt,és ez csak egy angyal és egy ember között,nem pedig egy angyal és Isten között. :)

2016. aug. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Kiss Éva Judit ***** válasza:
19%

Szia Zoli!

A szabad akarat sok mindenre képes. Gondolom már sejted ezt miért írom! Igen, ha eldönthető a tökéletességből kifolyólag - amiben benne kell legyen minden, ettől tökéletes -,hogy mit teszünk, akkor benne van az is, hogy olyan döntést hozunk, ami a Teremtőnek a nézeteivel szembe megy. Ha ezt a vereset szeretnéd megérteni :És tudjátok, hogy ő azért lélek meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn." (1Ján 3:5). - akkor azt gondolom, hogy arra kell összpontosítani, hogy ő nem akart bűnt elkövetni. Még csak a gondolata sem volt meg benne. Ezt a cselekedeteivel be is mutatta.


Amiket Jézusról írsz, megdöbbentett. Miért ne írhatná a Bibia, állíthatná egy Fiú, aki angyal volt, de lealacsonyodott emberré - és így megmutatta Isten égi családjának, hogy tud bűn nélkül élni tökéletlen emberek között is - azt, hogy az Atya kebelénél van? Egy Atya nem ölelheti magához azt a fiát, aki mindenben úgy tesz, mindenről úgy gondolkodik ahogyan azt ő tanította neki? Nem adhat neki "magasabb állást" jutalmat mindezért? Miért kérdés ez számodra?


Pont ebből látható az, hogy az angyalok a tökéletességüknél fogva, ugyan úgy mint Jézus, tudnak "jól" - az Atyának tetsző módon - dönteni, cselekedni. Így lett bemutatva, hogy jogos a démonok és Sátán elpusztítása, hiszen ők is tökéletesek voltak, de a szabad akaratukat másra használták. Olyanok akartak lenni mint Isten. 1Mózes 3:4......„Bizony nem haltok meg. 5 Mert Isten tudja, hogy amely napon esztek arról, megnyílik szemetek, és olyanok lesztek, mint Isten: tudni fogjátok, mi a jó és mi a rossz.”

Ha Te is úgy gondolkozol, ahogyan Isten szeretné, hogy gondolkozzunk mi emberek, akkor ezeket a kicsi apróságokat is észrevéve, megnyílik a Biblia. A Te kérdésed is azt tükrözi, hogy a kérdést emberi gondolkodásmóddal valóban fel lehet tenni.

Ahogyan fentebb írtam, ha valami fura, vagy ellentmondásos, akkor én mindig arra gondolok, hogy mit akart ezzel Isten közölni? Most már többször sikerül így megértenem, hogy a Te példádban is, Jézus úgy volt bűntelen, nem volt benne bűn, hogy tetteivel bebizonyította ezt. Nem a megalkotásól szólt ez a mondat, arról, hogy a tökéletes attól tökéletes, hogy mindennek benne kell lenni. (na jó ezt nem forgatom már tovább, gondolom amit írtam az érthető)


Sajnos a Károli Bibliában - és mivel ez a legelfogadottabb Biblia - alap volt a többihez magyar fordításhoz is -, nagyon sok helytelen fordítás van, ami abból is adódik, hogy a kor vallási szellemét kellett visszatükröznie. Benne van az is, hogy Károli a szent Jeromos féle Bibliát fordította - latinból magyarra, ahol már lehettek saját (fordítói szabadság) elképzelések is -, ráadásul egyedül, azaz nem a teljes összhangot nézte, hanem csak fordított szöveg. Mint tudjuk, egyetlen ember sem lenne képes arra, hogy a Biblia ötezer oldalnál is több írását átlássa, összhangba hozza. Ezért érdemes olyan fordításokat is találni, ahol nem egy ember egy adott Bibliát fordított, hanem vizsgálták az írásokat, és az összhang a fordításnál fontos volt. Írok egy példát:


Képzeld el, tegnap bent jártam a városban éjjel, és tele volt éjjeli pillangókkal. - Merre jártál? - Budapesten a Rákóczi téren.


Ha ezt le kellene fordítani angolra, vagy bármilyen nyelvre, akkor feltehetőleg nem tűnne ki, hogy az éjjeli pillangók, az utcalányok. Ezért, ha a fordító nem ismeri ezt a "szlenget", akkor az, aki idegen nyelven olvassa, talán sose tudja meg, hogy az utcalányokról beszéltek az írásban.

Egyet értesz ezzel?


A Károli fordítás nem tesz különbséget a szellem és a lélek között, pedig óriási a különbség.

Az 1János 3:5 ahogyan Te beidézted nekem kérdéseket vet fel, de ha gondosan szeretnénk értelmezni, akkor még talán meg is érthető. Így:

5Mózes 12:23 "................. mert a vér, az a lélek ........." Látod a magyarázatot? A vér a lélek. tehát lélekké vált, azaz embernek láthatóvá. Ha elolvasod a bibliaverset egy másik fordításban, akkor megérted, hogy miért érthetőbb, és miért marad összhangban ez a fordítás mégis a Bibliával, pedig más szavakat használ.

(1János 3:5) Azt is tudjátok, hogy ő azért vált nyilvánvalóvá, hogy elvegye a bűneinket, és őbenne nincsen bűn.

Vagy egy másik fordításban "És tudjátok, hogy ő azért jelent meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn" [link]


Ha sikerül így találni rá a bibliai gondolatokra, egy olyan csodálatos világ nyílik meg előtted, hogy az leírhatatlan. Megérted a próféciákat, és látod a teljesülésüket, így fel tudsz készülni. Megérted a próbateljes helyzeteket, és azt tudod tenni, amit Isten is szeretné, hogy tedd. Nagyon érdekes helyzetek például Péter és Jézus beszélgetései. Na befejezem.

2016. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre: igen.


A többire: szép volt. :)

2016. aug. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Kedves #3! :)


Szeríntem nem, egyáltalán nem távolodtál el a kérdéstől csak más szemszögből közelítetted meg ugyan azt megkérdőjelezett problémát.

Én teljesen helyén valónak sőt aktuálisnak is találom a válaszodat,mert bizony manapság elég sokan túl nagy hangsúlyt fektetnek az anyalok hatalmára ami mellett aztán eltörpűl vagy a háttérbe szorúl az az igazi hatalom ami az Istent jelenti.

Ezért is van az,hogy egyesek Istent helyhez kötik és korlátok közé szorítják és úgy nyilazkoznak Istenről mint aki mi nden munkát az anyalokkal végeztet el de Ő nem csinál semmit,és mint tudjuk már odáig jútottunk el,hogy a megváltást is egy angyalnak köszönhetünk.

Miközben a Biblia így nyatkozik Istenről;


Jób 11:12

És értelmessé teheti a bolond embert is, és emberré szülheti a vadszamár csikóját is.


Köszönöm a válaszodat!

2016. aug. 30. 09:24
 7/28 anonim ***** válasza:

Igen.


Jézussal isteni voltával meg csak annyit, hogy az elkötelezett ariánus vallásos embereket semmi sem fogja meggyőzni, hanem ugyanazt a tévtanítást ismételgetik akkor is, ha már szétszedtük az érveiket.


Valójában Jézus Krisztus istensége nem is kellene, hogy vitatéma legyen, bizonyítható dokumentummal, hogy az Ősegyház korától fogva Krisztust Istennek tekintették a keresztények, még az első eretnekségek sem összességében az istenségét, hanem az emberségét támadták. Tehát még a legelső tévtanítók is tisztában voltak a legalapvetőbb keresztény tanítással, miszerint Krisztusban Isten jött el a földre.


Dante

2016. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
68%
Az angyalok tisztán szellemi lények, tehát önálló személyek, értelmük és szabad akaratuk van, csak testük nincs. Tehát, mivel van szabad akaratuk, ezért követhetnek el bűnt.
2016. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Viszont ha a szellemi angyalok tudnak bűnt elkövetni, akkor létezik szellem a testen felül,pedig ezt igyekszik két szekta is tagadni. Ha pedig a szellem lény tud bűnt elkövetni, a test pedig eleve bűnös és romlandó, ezért a szellemnek kell a megváltás, nem pedig a testnek, amit újra lehet teremteni.
2016. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%

Egy angyal kétségtelenül, hiszen egyértelműen ott van előttünk Lucifer példája.

Viszont akik egymástól különálló igehelyek jelentését próbálják összemosni, csak hogy olyan tévinformációkat magyarázhassanak a Bibliába, mint Jézus Krisztus angyali mivolta, azoktól nem lehet rációt, logikát várni. Pedig amúgy jó a leírásod :)

De hát, lásd a 4. választ is. Nem akarom tételesen sorolni a tévedéseit, de ez nagyon tetszett :D

"Benne van az is, hogy Károli a szent Jeromos féle Bibliát fordította - latinból magyarra, ahol már lehettek saját (fordítói szabadság) elképzelések is "

Mondja ezt az, akik minden más nyelvre a saját angol Biblia átiratukat fordították...

2016. aug. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!