Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet e "bűn" egy angyalban,...

Lehet e "bűn" egy angyalban, vagy akár úgy is kérde-zhetném (jogosan azt hiszem), hogy egy angyal követhet el bűnt?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom,hogy ha figyelembe vesszük a Paradicsomban történteket akkor nem lehet kétségünk afelől,hogy egy angyalban is lehet bűn.

Ha ezzel egyetértünk akkor kifejteném azt amit tudni szeretnék.


-Kezdeném azzal,hogy elég sok kérdést végig "rágtam" :) és elég sok vitát találtam ami csak arról szólt,hogy "Isten e Jézus?" és "Nem! Jézus nem Isten!"

És ezek a viták nap mint nap tovább folytatódnak megállás nélkűl.

És csak azt látom,tapasztalom,hogy mindazok akik tagadják Jézus istenségét megfeledkeznek a Biblia legfontosabb kijelentéséről.

Arról ami azt tanítja nekünk,hogy Isten tökéletes,hogy Isten maga a tökéleresség,hogy Isten bűntelen és annyira Szent,hogy senki abszolút senki nem láthatja,nem érintheti meg és mégcsak fel sem foghatja azt a tökéletes Szentségét ami körűlveszi a Teremtőnket.

És jön Jézus és azt mondja magáról,hogy "Én és az Atya egy vagyunk",hogy "Az Atya bennem van,és én az Atyában.."vagy "Aki látta az Atyát engem látott" sőt azt mondja,hogy" az Istent soha senki nem látta az egyszülött Fiú aki az Atya keblén van jelentette ki Őt.."

Soha senki nem volt ennyire közel az Atyához,soha senki nem mondta magáról,hogy az Atya keblén van.


Hogy mondhat magáról egy angyal ilyeneket,hogy jelentheti ki egy angyall,hogy az Atya keblén van?

Még az a büszke kérub is akit Isten megáldott minden szépséggel és bizalommal,még ő is csak Isten hegyén tartozkodhatott de nem annál közelebb!

Hogy tudnánk megérteni azt a tökélegességet amikor szinte még azt sem tudjuk felfogni amit Jézus mondott magáról?


A Naamából való Cófár ezt kérdi vagyis inkább kérdőre vonja az Isten előtt megalázkódó Jóbot;


Jób 11:7

Az Isten mélységét elérheted-e, avagy a Mindenhatónak tökéletességére eljuthatsz-e?


De vajon egy angyal eljúthat e Isten tökéletességére?


Ez 28:14-15

Valál felkent oltalmazó kerub; és [úgy] állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

Feddhetetlen valál utaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.


Igen azt szerette volna ,hogy elérje azt ami az Istené.

A bűnbe esett angyalokról úgy gondolom,hogy nem is kell említést tegyek.

De hagyjuk most az angyalokat mert nem az angyalok érdekelnek "minket" hanem Isten.


"És tudjátok, hogy ő azért lélek meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn." (1Ján 3:5).


És ő benne nincsen bűn!


Tehát azok akik tagadják istenségét és azt hajtogatják folyamatosan,hogy Jézus egy angyal azzal az egy rövid mondattal kell szembenézniük.


És ő benne nincsen bűn!


Mondenki másban,akár anyal,akár fejedelemség,akár hatalmasság,akár ember ott van mindenkiben a bűnre való hajlam.

De ő benne nincsen bűn!


Ezzel és csakis ezzel kell szembenézni.

Minden más kimagyarázható, elferdíthető de ez nem,mert ha ehhez hozzá ér valaki akkor Istent teszi bűnössé.


"Azt is tudjátok, hogy ő azért vált nyilvánvalóvá, hogy elvegye a bűneinket, és őbenne nincsen bűn. "(1Ján.3:5)


Márcsak annyi lenne a kérdésem,hogy mi értelme van Isten ellen harcolni?

Milyen érzés Istent bűnnel vádolni?



2016. aug. 29. 23:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz.


Ahogy az Ördög azzá vált, vagy válhatott, más angyal is mint a Démonok akik követték Sátánt.


Mára már ez nem történik meg, mert az égi királyságban nincsenek hűtlen angyalok,

akik pedig azok lettek azoknak nincs mentségük, mert tökéletesek voltak Ők is, nincs felmentésre ok, mint az ember utódainak.

Ők megmásíthatatlan halálos ítélet alatt vannak

2016. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a sok választ!


Sajnos most nincs időm reagálni a válaszokra mert közbe nekem is meg kell élnem valamiből :),de mindenképpen szeretnék válaszolni néhány felhozott érvre.

Köszönöm a türelmeteket!


Ja és még egy annyit,hogy most vettem észre a tévedésemet a magyarázatban az 1Ján.3-5 ben úgyhogy most ki is javítanám;



"És tudjátok, hogy ő azért {JELENT} meg, hogy a mi bűneinket elvegye; és ő benne nincsen bűn." (1Ján 3:5)

2016. aug. 30. 11:27
 13/28 anonim ***** válasza:

"Mára már ez nem történik meg, mert az égi királyságban nincsenek hűtlen angyalok, "

Csakhogy a jehovista tanítás szerint Jézus nem most lett kiválasztva, hanem akkor, amikor még sátán sem esett túl a bűnbeesésen, tehát akkor még nem volt tiszta a menny.

2016. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező,3-as vagyok,igen épp ez volt a cél,hogy erre rávilágítsak :) Az utánam kommentelő pont írta is ennek az ellenkezőjét,miszerint "egy angyal lealacsonyodott embernek". Na most ezzel az a problémám,hogy angyalokért nem halt meg Krisztus,csak az emberért,mennyit jelenthet akkor neki az ember? Egy ember többet ér a szemében,mint egy sereg angyal,ha csak egy ember élne az egész világban,azért az egyért is eljött volna,tehát - nem nagyképűségből,félre ne értsetek- de egy angyalnak semmi szükség lealacsonyodni az emberhez,mert Isten szemében eleve alacsonyabb. :)
2016. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A megváltásunk az nem egy olyan bagatel dolog,amit csak úgy kioszt Isten feladatnak az angyalai között. Ez Isten és az ember viszonya,közöttük történt minden,tehát Istennek és az embernek kell lerendeznie,nem egy angyalnak. Ha ebbe belerángatjuk az angyalt,azzal gyakorlatilag beviszünk egy harmadik személyt a kapcsolatba,odaállítjuk Isten és magunk közé. Jézus istenségét az is bizonyítja,hogy Ő anélkül tud Isten és ember közt állni,hogy szétválasztaná őket,sőt,Ő a híd,ami összeköt. Ha egy angyal állna közöttünk,az nem összekötne,hanem akadályozna. :)
2016. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Kedves Éva!


Azt látom,hogy vagy nagyon félre êrtettêl valamit,vagy pedig nem akarod megérteni.

De erre még visszatérek,most inkább a válaszodnak az alábbi részére szeretnék reagálni első sorban.


"Amiket Jézusról írsz, megdöbbentett. Miért ne írhatná a Bibia, állíthatná egy Fiú, aki angyal volt, de lealacsonyodott emberré - és így megmutatta Isten égi családjának, hogy tud bűn nélkül élni tökéletlen emberek között is - azt, hogy az Atya kebelénél van? Egy Atya nem ölelheti magához azt a fiát, aki mindenben úgy tesz, mindenről úgy gondolkodik ahogyan azt ő tanította neki? Nem adhat neki "magasabb állást" jutalmat mindezért? Miért kérdés ez számodra?"


Miért kérdés ez számomra!?

Hát gondolom azért mert első sorban én Istent vagy helyesebben fogalmazva Isten-HEZ képtelen vagyok bárkit párosítani a teremtményei közűl.

Képtelen vagyok elfogadni azt az állítást,hogy valakit (jelen esetünkben egy angyal) Istennel egyenrangúnak tekinthetnék.

Ilyen nincs!-ez elfogadhatatlan és akkora kêptelenség,hogy nem találok a magyar nyelvben olyan szavakat amivel ki tudnám fejezni azt amit ez jelent számomra.

De mint látom,te elég könnyelműen kezeled ezt a kérdést.

Senkit nem szeretnék megsérteni de kénytelen vagyok azt elmondani,hogy egy ember aki azt tartja magáról,hogy imeri a Bibliát az az ember nem követ el olyan hibákat amelyekkel veszélyeztetheti az üdvösségét.

És kedves Éva lehet,hogy ez rosszúl fog esni neked de te most pont ezt tetted és továbbra is azt teszed ha nem gondolod át,hogy mit jelent az,hogy Isten.

De ha nem veszed rossz néven, én meg szeretném mutatni neked Istent a teljes dicsőségében és remélem,hogy átgondolod mindazt amit eddig hittél .

Olvasd kérlek és lásd. meg azokat a különbségeket amelyek megkülönböztetik Istent minden mástól és amelyekkel azonósítani lehet Őt.


Az Atya

Jel 4:6--11

És a királyi szék előtt üvegtenger [vala], hasonló a kristályhoz; és a királyi szék közepette és a királyi szék körül négy lelkes állat, szemekkel teljesek elől és hátul.

És az első lelkes állat hasonló [vala] az oroszlánhoz, és a második lelkes állat hasonló a borjúhoz, és a harmadik lelkes állatnak olyan arca [vala], mint egy embernek, és a negyedik lelkes állat hasonló [vala] a repülő sashoz.

És a négy lelkes állat, amelyek közül mindeniknek hat-hat szárnya [vala], körös-körül és belül teljes [vala] szemekkel; és meg nem szűnik [vala] nappal és éjjel ezt mondani: Szent, szent, szent az Úr, a mindenható Isten, aki vala és aki van és aki eljövendő,

És mikor a lelkes állatok dicsőséget, tisztességet és hálát adnak annak, aki a királyi székben ül, annak, aki örökkön örökké él,

Leesik a huszonnégy Vén az előtt, aki a királyi székben ül, és imádja azt, aki örökkön örökké él, és az ő koronáit a királyi szék elé teszi, mondván:

Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremtettek.


A Fiú

Kol 1:15-22

Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;

Mert Ő benne teremtetett minden, ami van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremtettek;

És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

És Ő a feje a testnek, az egyháznak: aki a kezdet, elsőszülött a halottak közül; hogy mindenekben Ő legyen az első;

Mert tetszett [az Atyának], hogy Őbenne lakozzék az egész teljesség;

És hogy Ő általa békéltessen meg mindent Magával, békességet szerezvén az Ő keresztjének vére által; Ő általa mindent, ami csak van, akár a földön, akár a mennyekben.

Titeket is, kik hajdan elidegenültek és ellenségek valátok gonosz cselekedetekben [gyönyörködő] értelmetek miatt, most mégis megbékéltetett.

Az Ő emberi testében a halál által, hogy mint szenteket, tisztákat és feddhetetleneket állasson titeket Ő maga elé:


Mihály arkangyal

Júd 1:9

Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló

ítéletel mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!


Kedves Éva látod azokat a hatalmas különbségeket amelyek megkülönböztetik az Atyátó és a Fiútól Mihályt?

Vajon miért van ez?

És most vissza szeretnék térni a kérdésem lényegéhez

Lehet e egy angyalban bűn?

Mihály miért nem tudott ítéletet mondani Sátánra vajon?

Vajon nem azért mert őbenne is van hajlam a bűnre?

Hisz nekünk is ugyan az van kiadva parancsban,hogy "ne ítélj" és azt hiszem,hogy jogosan tehetném hozzá a következő szavakat ;

" mert nincs jogod ítélni"… nem így gondolod?

Vissza térve Mihályhoz te érvelhetsz azzal,hogy "Mihály csak akkor nem hozhatott ítéletet amikor még "Mihály" volt de utánna már igen mert átvette Jézus szerepét. Igen csakhogy szerínted ő most újra Mihály és ezt figyelembe véve az a hatalom amelyel rendelkezett csak addig volt érvényben ameddig Jézusként volt a földön mert a hatalom amit kapott nem a Mihály névre szólt hanem a Jézuséra. Nem veszed észre,hogy mennyire abszurd ez az egész tőrzénet így ebben a fórmában előadva?

Csakhogy a Biblia erről teljesen más véleményen van;


Zsid 13:8

Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.


Ő örökké ugyan az!-"és ő benne nincsen bűn."

A bűnre való hajlamot a döntéseink kelthetik életre ez a szabadságunknak az ára!

És ezt nagyon fontos észben tartani mert minden egyes teremtménynek szabad akarata van még most is és nem csak addig volt ameddig Jézus nem tett rendet a mennyekben hanem most is érvényes az a szabadság az angyalok között is mint ami előtte is volt.

Tehát a szabadságunknak az az ára,hogy döntéseink alapján a bűnre is hajlamosak vagyunk akár emberek akár arkangyalok akár angyalok,minden

teremtmény.

A bűnre való hajlamot nem úgy tudjuk legyőzni,hogy egyszer helyesen döntünk és ezzel minden rendben is van,hanem a sorozatos döntéseink tesznek minket fedhetetlené.

Emlékszel még,hogy mit mondott a Biblia a kérubról?


Ez 28:15

Feddhetetlen valál utaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.


Fedhetetlen voltál amíg gonoszságra nem hajlottál.

Akár így is meg lehetne fogalmazni ezt a mondatot.


De Jézusban nincsen bűn,és nem azért nincs mert nem követett el egyetlen bűnt sem hanem azért mert Őbenne a hajlam sincs meg.

Az Ő döntései mindegy,hogy számunkra mennyire idegenek vagy drasztikusak de helyesek!

Mert ő benne nincsen bűn!

A bűnös emberiséget csak egy a bűntől teljesen idegen és Szent Isteni Lény oldozhatta fel.


Elég hosszúra sikeredett a válaszom de mielőtt le zárnám szeretnék mégvalamit a figyelmedbe ajánlani.

Esetleg tudtad azt,hogy a kerubok sokkal közelebb állnak Istenhez mint az atkangyalok?

Mindenhol megtalálhatóak. és mindig Isten közelében vannak.

Az Édenben ott vannak,a Frigy ládánál ott vannak,Isten hegyén ott vannak,a trón mellett ott vannak,miközben az arkangyalok csak üzenethordozó vagy harcos.

69 említí meg a kerubokat a Biblia (ha nem tévedek) miközben az arkangyalt

2016. aug. 31. 00:24
 17/28 A kérdező kommentje:

Miközben az arkangyalt csak 2×.

A fentiekben megismerhettük az arkangyalt egy igéből.

De itt van egy kerub is;


2Kir 19:15

És imádkozék Ezékiás az Úr előtt, és monda: Uram, Izrael Istene! aki a kerubok között lakol, te vagy egyedül e föld minden országainak Istene, te teremtetted a mennyet és a földet;


"kerubok között lakol"


Eléggé furcsának találom,hogy a választás pont egy arkangyalra esett miközben a kerubok sokkal magasabb rendűek (a Biblia szerínt) mint az arkangyalok.


Gondolkozz csak el,hogy egy másodrendű angyal lehet e a világ megváltója?


De ez már más kérdés...

2016. aug. 31. 00:48
 18/28 A kérdező kommentje:

Ez még sajnos kimaradt.


Istennek egyetlen teremtménye sem fizethette ki az adósságot az emberiségért csak Isten!

Se kerub,se szeráf,se atkangyal,se fejedelem hanem. sakis Ő személyesen intézhette ezt el.


Most vissza gondolva arra a reakc8ómra amikor először olvastam,hogy egy angyal a megváltóm mosolyra késztet mert most nem is olyan rég megnéztem egy Jézus filmet amelyben József rakcióját látva önmagamat ismetem fel. :)

Mikor Mária elmondta Józsefnek,hogy hordandós és egy angyal jelentette ezt be neki, Józsefnek az első mondata az volt, hogy

"Mária ne légy istenkáromló hívő vagyok!"

És folyamatosan ismételgette.,hogy "egy angyal! egy angyal! egy angyal!" és ezt megszámoltam 9× tette meg. :)


Hát valáhogy én is így viselkedhettem... :))


Egy angyal!!??


Jó éjszakát!

2016. aug. 31. 01:21
 19/28 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm! :)
2016. aug. 31. 08:45
 20/28 A kérdező kommentje:

Dante! :)

Egyetértek!

És azzal is egyetértek,hogy Jézus istensége nem is lenne szabad,hogy vita tárgya legyen mert egyetlen út van ami az Atyaistenhez vezet és az a Fiúisten és nem angyalok és nem emberek vagy vallások és szervezetek.

2016. aug. 31. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!