Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúk! Mit gondoltok...

Jehova tanúk! Mit gondoltok az erőszakról?

Figyelt kérdés
Például verekedés, ti szoktatok? Ha nincs megoldás? Vagy csak úgy bántani valakit. Ha igen, akkor mi történik? Bűn ez nálatok?
2016. aug. 30. 19:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

És attól hogy bűnösök voltak,mindet meg kellett ölni? Az összes embert Noén kívül? Ilyen kegyelmes az Isten?



-----------------------------------



Te

Isten Szent , és nem türi el a gonosz embereket



Az Isten el is akarta teljesen pusztitani az embereket

ezért Nóét találta csak helyesnek

akit nem fog elpusztitani az Özönvizzel

másoknak is megvolt adva aki akart a bárkára felmehet


de kikacagták , most is amikor az utolsó napokat éljük

hogy Újra Jézus második eljövetele lesz


ezekben az időkben mind annak idején

Nóét is kinevették , most is ezt teszik


most is ez lesz és nagyon hamar el fog jönni Jézus

másodszor

János Jelenése könyvében le van irva


a Biblia utolsó része ,fejezete


érdemes hogy elolvasd majd az egész Bibliát

még részekben is megéri


Isten létezik , Jézus , Szent Szellem ,az Angyalok mind léteznek , mi emberek is létezünk erre gondoljatok.


Az Isten azt tesz amit akar a gonosz emberekkel , ott van a pokol is


Ezért mindenki meg kell térjen

és Imádkozni kell Istenhez minden nap.



Isten elpusztit mindenkit aki nem jó ember.

ezt ő dönti el

hitler is meghalt nyugodj meg mindenki megkapja a büntetését

nem 20 hanem 6 millio volt mintha

de 1 ember élete is bün ha elveszi más ember


tehát gonosz cselekedetek miatt volt minden

gondold el ha te is más is elitéled hitlert

akkor az Istennek is jogában áll elitélni minden gonosz embert.


Isten nagyon jó , és nagyon megharagszik az emberekre

ha a parancsolatokat nem tartják be

ezért volt az Özönviz.



és rengeteg dolog van Isten Szent , és a parancsolatait kell betartani

aki 1- parancsolatot is nem tud,nem akar betartani

az már rossz ember


tehát ha 1 parancsolatot megszeg , és nem tartja be

tudod a 10 parancsolatot gondolom


és jó emberek kerülhetnek a Mennyországba , és a földre csak

Új Földet , Új Eget igért az Isten

Ámen

2016. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Isten nem válogatás és ok nélkül veszi el az életet senkitől


előre bejelenti a szándékát, ad időt lehetőséget a változtatásra, meghatározta akkoriban milyen módon lehet harcolni hol, és kik, valamint mennyien vehettek részt benne.


az ember pedig válogatás nélkül mindenkit bele von a gyilkolászásba, sokszor ártatlan eberek halnak meg két politikus, vagy két egyet nem értő ember miatt.


Ezért nem is adott lehetőséget az embernek engedélyt, a háborúzgatásra.

Akkor oka volt, és célja, Mára ez megszűnt.

2016. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Isten nem veszi el ok nélkül senki életét....


Wow, azért, kíváncsi lennék azokra az okokra, hogy az én minden téren jó ember édesanyámnak ( minden emberi, sőt, hívő értékrend szerint jó..) miért kellett 3 hónapig kb. elviselhetetlen fájdalmaktól üvöltve szenvedni, majd minden emberi méltóságától megfosztva, testileg és szellemileg csecsemő szintjén tengődnie még egy hónapig.


Tudom, Isten céljait nem érthetjük-. ám, a kedvencem az egyik igencsak vallásos ismerős megnyilatkozása volt, mi szerint " Mi urunk, Jézus is szenvedett a kereszten, így hozzá hasonlatossá vált." Köszibzdmeg.


..vagy azok a kedves Tanúk, akik, épp amikor édesapám elkezdte feldolgozni az elvesztését, FOLYAMATOSAN a nyakára jártak és feltépték az épp behegedt lelki sebeket.


A kérdéshez mindez hogy jön?


Az erőszak már megjelenik az erőszakos megváltás, térítés, megmentési vágyban.

Nem kell ahhoz verekedni, hogy bántsunk másokat, sokkal tovább tart az ilyesfajta érzéketlenség miatt okozott seb.

- És a poén, hogyha létezik Isten, nem hinném, hogy jó szemmel nézi ezt.

2016. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Lehet hogy sovány vigasz, de először is fogadd együtt érzésemet szeretett szülőd elvesztése miatt.

Sajnos magam is át estem ezen, annak idején, egy év alatt mind a két szülőmet rákos betegség vitte a halálba "fiatalon".(54, 63,)


Azzal nem értek egyet magam sem, amit az ismerősöd mond, az tény, hogy Jézus is szenvedett.


Ám a betegség az emberi tökéletlenség, és az ember által okozott károk következményei, amit ma még nekem is le kell aratnom, ha bekövetkezne. Jó lehet nem vagyok egészséges most sem, ezért nyugdíjaztak.


S Testvérek pedig nem szakítani akarták a sebeket, valószínű, hogy az apud elmondta a helyzetet és Ők erre vigaszt szerettek volna nyújtani, hiszen mi sem vagyunk kivételek, mi is veszítünk el rokonokat szülőket, gyermekeket.

Ha Te így látod, akkor sajnáljuk, de a szándék mögött nem ez áll.


Az utolsó szavaidra pedig Isten szavaival válaszolnék.


(1Korintusz 1:21) . . .az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.


Isten tudja, hogy azok az emberek akik nem hisznek benne, vagy nem fogadják el Őt, bolondságnak, sőt mi több, zaklatásnak, és ellenszenvesnek tartják ezt a munkát,

Azok akik ezt végzik, azokat megtartja a vers szerint.

2016. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Még Talán annyit, hogy nem Isten vette el az életét, hanem a szervezete nem bírta és felmondta a szolgálatot.

Hogy kinél mennyi ideig tart, az alkattól is függ, ezért nem az Isten a felelős.

2016. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

" Ám a betegség az emberi tökéletlenség, és az ember által okozott károk következményei.."


Hm. ha megerőszakolnak, minek veszek fel szoknyát.

Az emberi tökéletlenségem következményeként megérdemlem. Tipikus áldozathibáztatás :)


"S Testvérek pedig nem szakítani akarták a sebeket, valószínű, hogy az apud elmondta a helyzetet és Ők erre vigaszt szerettek volna nyújtani.."

Hogy is van a mondás a pokolba vezető út köveiről?


A jószándékkal sosincs semmi baj, sőt, bár nem látszik, a hívőkkel sincs személy szerint semmi bajom, csupán egy dologgal, a szűklátókörűséggel.


Amikor megtudják kedves Tanú társaitok pl. hogy biológus, azon belül evolúciós genetikával foglalkozó ember vagyok, kb. mintha a sátán ádáz démona lennék.

Észszerű beszélgetést egyik tagotokkal sem tudtam kezdeményezni ( rendszresen kapok Ébredjetek!-et és Örtornyot is, nyilván sátán szállta evolúciókutató lelkem megmentése érdekében.)

Többnyire van benn "Tudatos tervezés vagy a véletlen műve?" című cikk, ahol állatokkal , növényekkel, azok testével foglalkoztok. Nos, anno 2, azaz KETTŐ oldalon 17 (igen, tizenhét) darab tárgyi tévedést és csúsztatást fedeztem fel.

Amikor felvetettem a kedves Tanúknak, hogy beszéljünk már róla egy kicsit ( nem ártó szándékkal, nem kötekedésből, nyitott ember vagyok és érdekelt) tématerelést és a bónuszként bedobható "utánanézünkazÍrásban"-t kaptam.


"Isten tudja, hogy azok az emberek akik nem hisznek benne, vagy nem fogadják el Őt, bolondságnak, sőt mi több, zaklatásnak, és ellenszenvesnek tartják ezt a munkát,

Azok akik ezt végzik, azokat megtartja a vers szerint.+


Ezt pedig kifejezetten szánalmasnak tartom.

Undorító, passzív-agresszív hozzáállás az, hogy ilyen rettegést keltő ( ha nem hisztek, -olyan módon, ahogy MI értelmezzük a Könyvet, elkárhoztok..) módon próbáltok önigazolást keresni.

Amennyiben Isten létezik- a szerető, megbocsájtó és tökéletes Isten,- a hitem csakis Rá és rám tartozik. Egy tökéletes, isteni lény kétlem, hogy kicsinyes és bosszúálló legyen. - azaz, nem fog örök kárhozatra ítélni, mert használom a tőle kapott agy nevű szervet és merek néha kétkedni.

Nyilván, ha meghalok, meglátom az igazságot.

2016. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó ! Őszinte részvétem! A többieknek! Isten minden embert megölt Noé kivételével..Ezt egy normális ember nem tudja elfogadni!
2016. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hiába idézitek a Bibliát!
2016. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 KZitus ***** válasza:

3-as


A kérdésed mind a kettő, amelyet egy mondatban fejtettél ki, - jogos.

A válasz benne van a Bibliában, Noé történetének a leírásában

2016. aug. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!