Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a vallásokról...

Mit gondoltok a vallásokról általában, más is vélekedik hasonlóan?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy az összes vallás alapvetően egy és ugyanaz, mindegy , hogy teremtő atyához, vagy anyatermészethez, vagy bármihez fohászkodnak az emberek. A "törzse" úgymond minden vallásnak ugyanaz, és az alapjai, legyen az mondjuk 10 parancsolat vagy rede, tartalmazzák a lényeget. A közösségként való együttélés, szeretet, béke... legtöbb ilyenben ez a nagy lényeg. A többi csak sallang. Ha a "lényeg"re koncentrálnának az emberek, sokkal jobb hely lehetne a világ. Ehelyett vitatkoznak arról, kinek melyik sallang a jobb és fontosabb.

2016. szept. 3. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Mivel nem értek egyet veled, és nem is szeretnék vitatkozni ezért csak ennyit szeretnék:


Nem mindegy.

Ha mindegy volna, Isten nem íratott volna konkrétumokat,nem lenne Jézus váltsága, nem lenne lényeg az imádat minősége és milyensége

Ám a Teremtő bemutatkozik, elmondja a gondolatait, az elvárásait, és azt hogy az embernek milyen szerepe van a Szándékában.

2016. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DarthPlagueis ***** válasza:

Abban egyetértek, hogy jobb lenne, ha nem fordítaná ennyire egymás ellen az embereket a vallás. De abban viszont nem, hogy egy és ugyanaz. Ha ismered a Bibliát, tudod, hogy Istennek nem mindegy az, hogy Őt hogyan tisztelik, félik, arról nem is beszélve, hogyan tekint más istenekre.

Vagy például gondolj arra, hogy Jézus hogyan állt a farizeusokhoz, szadduceusokhoz és úgy általában a papsághoz, pedig ugyanazt az Istent tisztelték.

2016. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó elkörcsi útmotatásokat nyújtanak a külömböző szentírások csak aza baj hogy ezekből pénzt és hatalmat kovácsolnak bizonyos csoportok!

Én szerintem a legjobbak a filozófiai vallások ahol nem erőzakolnak bele mindeféle felsőbbrendű istent!

Én annak tudom be hogy sokan hisznek istenben és a túlvilágban mert a bennük lévő ego örökké akar élni nem tudják vagy nem akarják felfogni az elmúlást még akkro se ha idővel a tudomány szépen lassan bontja le azt amit bizonyos vallások álítanak!

2016. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3

Erről ez egóról beszélek:

[link]

2016. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezzel nem értek egyet ilyen formában, azzal viszont igen, hogy minden vallás ugyanazt keresi: szeretetet, békét, harmóniát, és igyekeznek helyes útmutatást adni. Azt is vallom, hogy Isten csak egy van, akárhogy is hívjuk.

Amúgy volt idő, amikor én is úgy gondoltam, ahogy te, de igazából vannak a vallások közt nagyon is lényeges különbségek, amik nem csak részletkérdések. Például a buddhisták célja az, hogy ne kelljen többé újjászületni, hanem elérjék a teljes megsemmisülést, amit nirvánának neveznek. Egy keresztény éppen ezt igyekszik elkerülni! Ő az örök életre vágyik az Atya jobbján. Ez például egy lényeges különbség.

Engem egyébként nem zavar az, hogy ki milyen vallásban hisz, én kereszténynek vallom magamat (bár nem vagyok a legjobb fajta), más ember felőlem lehet muszlim, zsidó, hindu vagy krisnás, addig, amíg van egy normális értékrendje.

2016. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia


Egy hozzám nagyon közel álló személy, aki nem vallásos azt vallja, hogy Ábel és Káin óta a legtöbb háborúnak vallási oka van. Ha megnézzük a történelmet, van oka a megállapításának.

És a háborúk, amelyek ma zajlanak a világban?


"Ha a "lényeg"re koncentrálnának az emberek, sokkal jobb hely lehetne a világ." - igen ám, csakhogy minden embernek más a "lényeg"! Hiszen ezért van annyi keresztény vallás, mert mindenki más "lényeget" lát benne, pedig Krisztus csak egy volt, és a tanítása is csak egyféle lehet. Ő nem vallást, tanítást hagyott itt a földön, amelyet a Cselekedetek könyvében nevezték először "kereszténynek"..., de hol vagyunk mi már attól....

és abban is igazad van, hogy a többi csak "sallang...

2016. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!