Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem vagyok biztos néhány...

Nem vagyok biztos néhány angol elöljáró használatában. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Ellenőrizzétek a következőket kérlek:


bunch of red roses ARRANGED IN VASE?


Most of (the) skyscrapers are at(???) the south part of Dubai.


Meghívást kaptunk egy koncertre. - We got an invitation (TO?) a concert?


Most of (the) workers are Afroamerican.


XY taught them (to) almost everything. - itt el is lehet hagyni a 'to'-t, ha jól tudom... Oda lehet tenni, de nem fontos.


Hogyan mondom azt, ha valamilyen szertartás 'XY nyelven' FOLYT?

The ceremony WAS??? in German language? - ez nekem nyersnek tűnik.


Kilátogattam megnézni a meccsüket? - I went to see their match. (itt a "see"-vel kell?)



2016. ápr. 4. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

bunch of red roses ARRANGED IN VASE? - A bunch of red roses arranged in A vase, de igen


Most of (the) skyscrapers are at(???) the south part of Dubai. - ezt nem tudom sajnos megmondani, en ugy mondanam hogy "Most of the skyscrapers are in south-Dubai" vagy Most of the skyscrapers are in the southern part of Dubai"


Meghívást kaptunk egy koncertre. - We got an invitation (TO?) a concert? - IGEN


Most of (the) workers are Afroamerican. - itt nem tudom mi a kerdes, ez igy jo


XY taught them (to) almost everything. - itt el is lehet hagyni a 'to'-t, ha jól tudom... Oda lehet tenni, de nem fontos. - szerintem "to"-val nem helyes. XY taught them almost everything - XY majdnem mindent megtanitott nekik, nincs itt semmi "to".


Hogyan mondom azt, ha valamilyen szertartás 'XY nyelven' FOLYT?

The ceremony WAS??? in German language? - ez nekem nyersnek tűnik. The ceremony WAS HELD in German.


Kilátogattam megnézni a meccsüket? - I went to see their match. (itt a "see"-vel kell?) Szerintem ha itt annyit mondasz hogy "I went to their game" az feltetelezi azt hogy lattad is. Ha mindenkeppen egy iget is kellene bele valasztanom akkor az a "watch" lenne, lehet hogy helytelenul.

2016. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi
2016. ápr. 5. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:

The ceremony was in German language.



Az angol nem érez kényszert mindenhova igét szuszakolni, ahova a magyarnak kötelező. Tökéletesen jó így.

A magyarra fordításoknak éppen az az egyik nehézsége, hogy ennyivel bonyolultabbá KELL tenni a magyar célszöveget, ami a kevésbé rutinosnak zavarja a kialakult rutinját

2016. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja igen,


I went to watch their game/match.


"watch"-olni azt kell, amit azért nézel, hogy megfigyeld.

"see" az alapból nem nézni hanem látni, plusz kb látogatni, szóval ha valakit mégis azért megyek, hogy "see"-zzem, akkor az pld a doktor, akit nem bámulok meg, csak ott vagyok nála

2016. ápr. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
most of the workers, - kell a the
2016. ápr. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

XY taught them everything VAGY

XY taught everything to them


(a "to" részest képez, nem igazi tárgyat)

2016. ápr. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

at the southern part of Dubai is lehet jó, ha önálló kerületnek vesszük...


Ugye az a tendencia, hogy a beszélő által nagynak tekintett helységek elöljárója IN, a kisebbeké AT


IN Budapest, IN Vienna, IN Prague... de kisebb városok esetén maximum udvariasságból in, különben simán lehet AT Debrecen, AT Győr, AT Pécs (illetve ha magyar mondja ezeket IN-nel, akkor az amcsik max megmosolyogják magukban, hogy a kis magyaroknak 200.000 lakos már nagy)


De ebből kiindulva, ha Rákospalotát önálló lakóterületnek tekintem, (kissé nosztalgiával gondolva arra, hogy az 1960-as évek komcsi központosító törekvéseiig még önálló mezőváros volt,) nem ördögtől való azt mondanom, hogy

"I live at the north-eastern part of Budapest."

2016. ápr. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2016. ápr. 11. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!