Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket hogy én az ősmagyar vallást próbálom követni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 15:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szervusz


Engem sem zavar, mert jogod van azt hinni amit jónak látsz.

Legfeljebb nem értek egyet vele, mert nem Bibliai alapja van.

2016. szept. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. szept. 6. 18:02
 13/29 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar testvér! :)


(test-vér)


Egyetlen nyelv nincs több a világon amelyben a (TEST-VÉR)

TESTVÉR ennyire sokatmondó lenne mint a mi szép magyar anyanyelvünkben!


A sámán meg a táltos nagyon messze áll egymástól! Annyira messze mint pl egy orvos egy paptól.


Áldás!

2016. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Áldás.Örülök hogy van még ilyen :)
2016. szept. 6. 20:37
 15/29 anonim ***** válasza:

Pietrosol #8


"Gondolom az viszont a Te elmédben egy tök normális dolog, hogy Istent keresztre feszítik? Hallottad már azt a kifejezést, hogy kettős mérce?"


Nem, nem normális Pietro, a világ legnagyobb botránya, hogy az ártatlan Krisztust rablógyilkosok módjára keresztre feszítik! És teszi ezt a mai napig.


Hallottam a kifejezést, de nem illik ide, engem abszolút nem zavar, hogy valaki ősmagyar vallású... csak ismeretterjesztésként írtam a #6-ot.


A táltos vallás (a sámán is, a hindu, a zsidó) ÁLDOZATI vallás

a kereszténység ( és a buddhizmus ) LEMONDÁSALAPÚ vallás.


Óriási a különbség!

Mégpedig a legfontosabb szempontból,nem kultúrtörténeti szempontból:

a hívő feladata szempontjából.

Miért? Bűnt követek el (gyarló ember mivoltomból eredően, ez sajnos van)

1. áldozok egy fehér lovat, vagy rákötözöm a bűneim a bűnbakra - és elkergetem és hátradőlök a fotelben, sört bontok, minden rendben.

2. Megpróbálom átélni, átérezni, mi a baj, megpróbálom jóvá tenni, megbánni, máskor nem elkövetni, Isten kegyelmét elérni.


A fehér ló meg békésen legelészik, nyargalászik mindeközben.


-aa-

2016. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"1. áldozok egy fehér lovat, vagy rákötözöm a bűneim a bűnbakra - és elkergetem és hátradőlök a fotelben, sört bontok, minden rendben.

2. Megpróbálom átélni, átérezni, mi a baj, megpróbálom jóvá tenni, megbánni, máskor nem elkövetni, Isten kegyelmét elérni."


Aztán ha úgy érzed megkaptad, akkor hátradőlsz a foteledben, sört bontasz és minden rendben.

Ugye hogy nem? Na látod, pont annyira nem, mint más vallásokban.


A lelkiismeret-furdalás nem vallás, hanem emberfüggő. Lehetsz te akármilyen vallású, ha nem igazán izgat a lelkiismereted, akkor keresztényként és pogányként is hátradőlsz és sört bontasz. Ha meg lelkisebb típus vagy, akkor meg pogány vallásúként is ugyanúgy gyötör a lelkiismereted a vétség elkövetése után, mint keresztényként, akár odakötözted a bűnödet a bűnbakhoz, akár nem.

Nem kéne a magas (-nak hitt) lóról szórni a felsőbbrendűnek tűnő sztereotípiákat, mert csak saját magadat (és ebben a témában a vallásodat is) járatod le vele.

2016. szept. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

[-csak aki belém akar kötni, annak jár(le)a szája]

Akkor kultúrtörténeti megközelítéseben, materialistáknak anyaggal szemléltetve:

van különbség az áldozati és a lemondásalapú vallás között, és nagy harcokkal-öldökléssel járt a változás - mert hát a lemondásalapú bizony nehezebb...

*

A lemondásalapú (keresztény, buddhista) vallásban a bűn jóvátétele nem azzal végződik, amit egy materialista hisz.

A gyarló ember lebontja magát atomi szintig, és újraépíti.

Szemléletes példa Milarépa esete, "a tiszta lélekké érés szenvedés útján történő folyamatának leírása,hogy bemutassa, hogy a tibeti jóga öninkvizícióra hasonlító, az emberi elme felbomlásának lehetőségét magában hordozó, szenvedés útján keresztül vezető ösvényétől hogyan juthat el az ember az utolsó lélek, a szeretet lelkének léthelyzetébe, maga mögött hagyva minden átmenetit, sötétet, haszontalant."

A mester a nagy bűnt elkövető Milarepával felépített egy templomot, messziről hozta a köveket. majd lebontatta a köveket mindig visszavitette ugyanoda, ahonnan hozta messzire, majd újra s újra. Felépít,lebont,felépít.

2016. szept. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"A sámánt a törzs választotta a táltos úgy született pl 6 ujj egy kézen hajjal vagy foggal született"


Tudom, hogy ezt szokták mondani, de ez marhára nem igaz. Aki ezzel a dumával jön, azt nem szabad komolyan venni.


Eurázsia nagy részén a sámánok feles számú csonttal, vagy más testi jellel születnek, ezek egyébként örökletes dolgok. Észak és Dél-Amerikában valamint Dél-Kelet Ázsiában ez a látható külső jel valóban nem feltétel, de ott sem a törzs választja a sámánt, egy csomó egyéb feltételnek meg kell felelnie. Ezzel összefüggésben pedig a legtöbb helyen pedig családon belül öröklődik a funkció.


Azért ez így elég gagyi, hogy olyan vallást követsz, aminek az alapjait sem ismered, nem gondolod?

2016. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

re#18: volt/van egy olyan elv, hogy a táltosnak egy csonttal több van. Kosztka Tivadar - akit műveit szemlélve valóban táltosnak hihetünk - azért vette fel a Csontváry nevet - így lett egy + csontja. Igen, az idealista világban ilyen könnyű az "átjárás" az anyag és a nemanyagi között.

[link]

2016. szept. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Pietrosol ***** válasza:

#18!


Azért az elég gagyi, hogy a sámánokról írsz és velük kapcsolatban vonod kérdőre a kérdezőt, mindamellett nem sikerül megértened, hogy táltosaink voltak nem sámánok. Ennyi erővel írkálhatsz a csülkös bablevesről vagy az oltvány kötöző szalagról is.


Táltos nem egyenlő a sámánnal. Ez így megvan?

2016. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!