Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket hogy én az ősmagyar vallást próbálom követni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 15:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Én is hasonló jellegű vallást követek, nem hirdetem ismerősi körben sem, csak ha valaki rákérdez akkor elmondom az igazat. Nem találkoztam eddig olyannal, akit zavart volna, pedig itt is mindenki katolikus.


A sámán-táltos vitához az alábbi szöveget találtam:

A szibériai sámán az a személy, aki - jelképesen - közvetít az emberek világa és a szellemek vagy lelkek elképzelt világa között. Legfontosabb jellemzõje, hogy elõ tudja idézni az extázist, melynek során megváltozott tudatállapotba került. A sámán extázisa elõidézésére narkotikumokat, kenderfüstöt vagy gombákat használ, "sámánkodásait" szaggatott szarvasbõrruhában végzi, fején sámánkoronát visel és sajátos hangszerén dobol. Sámánjai voltak a lappoknak, az obi-ugoroknak, a madzsu-tunguz népeknek, a paleo-szibériai keteknek, korjákoknak, csukcsoknak, jukagíroknak, de sem az iráni népeknél, sem a belsõ-ázsiai hunoknál, ujguroknál és türk népeknél ilyenek létezésérõl nincs tudomásunk.

Ezzel szemben õseinknek a természettudományokban járatos, tudós, gyógyító papjaik - táltosaik - voltak. A gyógyítást végzõ tudós és a varázslatot ûzni akaró sámán között óriási a különbség. A táltoshoz hozzátartozik a tudás, a másikról való gondoskodás (tehát a gyógyítás), a természetfölötti erõk (gyógyfüvek, sugárzások stb.) felismerése és használata. Talán úgy is mondhatnánk, hogy a táltosok azok a nagy tudású emberek, akik a magyarság "kusza és véletlenszerû" szellemvilágát a Magyarok Istene alá rendezik.

2016. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
21# megkérdezhetem milyen vallású vagy?
2016. szept. 7. 16:16
 23/29 anonim ***** válasza:
Kelta gyökerű neopogány
2016. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. szept. 8. 15:39
 25/29 A kérdező kommentje:
Abban a vallásban is van világfa?
2016. szept. 8. 18:19
 26/29 anonim ***** válasza:
Igen, van. :)
2016. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
👍:)
2016. szept. 9. 14:20
 28/29 anonim ***** válasza:

Akkor ajánlott nektek a zseniális könyv:

Berze Nagy János Égigérő fa

[link]

[link]

2016. szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszi el olvasom :)
2016. szept. 9. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!