Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy igaz keresztény mit fogad...

Egy igaz keresztény mit fogad el az alábbiak közűl, vagyis mi Bibliai tanítás és mi nem az?

Figyelt kérdés

-Szentháromság

-Jézus istensége

-Jézus angyal

-Szent Lélek személy

-Szent Lélek tevékeny erő

-Örök élet a mennyben

-Pokol valósága

-Lélek hallhatatlansága

-Isteni kegyelem

-Szeretet minden ember iránt

-Kiközösítés vagy felkarolás

-Az ige terjesztése

-Az új név ami üdvösséget hoz

Jézus vagy Jehova


Ezek lehetnek nagyjából azok a dolgok amelyek meghatározzák. egy keresztény hitvallását?

Mi az amit esetleg még hozzá tennél a fentiekhez?



2016. szept. 7. 01:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok nagyon mélyre menni ebben a kérdésben, mert az messzire vezetne, ezért most csak röviden válaszolva:


A nicai-konstantinápolyi hitvallással kezdődik a kereszténység. Aki azt nem fogadja el, az nem keresztény, hanem eretnek.


Üdvözlettel, Dante

2016. szept. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Akarom mondani:


nicea–konstantinápolyi hitvallás*


Dante

2016. szept. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Hogy mi határozza meg egy keresztény hitvallásátt azt nehéz meghatározni, pl a szentlélekről viszonylag kevés szó esik az ókor óta, mert ott nem sértette meg komolyabb tévedés az apostoli tanítást, ezért nem is kellett kifejezetten megfogalmazni egy adott kor nyelvezetén "a kereteket" elenben sok olyasmi van a régi de ma is hazsnált hitvallási szövegekben amit mai szemmel már esetleg felkapjuk a fejünket, hogy "nahát ezt minek külön említeni? ez tök nyilvánvaló nem?" de az ókoriak másképp gondolkoztak és akkoriban még nagyon is kellett vele foglalkozni


noss úgy látom, kifejezetten azokat a kédéseket emelted ki amik jehova tanúit érintik, tehát gondolom úgy látod a kereszténység vízválasztója a "jehova tanúi vs mindenki más" és abban a mindenki másban hémeth sándor és a katolicizmus is benne van hiszen ezekben a kérdésekben még ők is egyet értenek


az igazság pedig az, hogy mind a szentírás mind a történelemtudomány mind a keresztény hagyományok arra világítanak rá ,hogy a hiteles kereszténység a "mindenki más" nem véletlen hogy jehova tanúi hazudnak a történelemről átírják a szentírást, és még a saját nézeteiket is rendszeresen módosítják, amit utólag szeretnek letagadni, de hogy ez valóban így van e azt magad is ellenőrizheted, csak valószínűleg nincs annyi időd, hogy a Széchenyi könyvtárba járkálj 100 éves újságokat olvasgatni


ha azt állítjuk ,hogy Jézus nem Isten, akkor a kereszténység legfőbb üzenetét és szépségét öljük meg, azt hogy valóban maga Isten vállalta a megaláztatást és a kereszthalált értünk, nem leküldött valami überangyalt, aztán hajrá, hanem ő maga vállalta, hogy egy kiszolgáltatott csecsemőként jelenik meg, éhezik ,fázik ,retteg, majd végül megalázzák és mint egy rablógyilkost kivégzik


ha letagadjuk ,hogy minden ember felé amennyire lehet helyes szeretettel fordulni, és a szavak csűrésével csavarásával azt hazudjuk hogy egyenesen bűn másnak adakozni akkor pedig már nem csak a kereszténység "elvont filozófiájának alapjait" támadjuk, hanem az alapvető külső ember számára is teljesen érthető és értékelhető etikáját


gondolom ezzel válaszoltam, és nem igényelsz minden egyes kérdés mellé bonyolult és rettentő hosszú teologiai kifejtéseket

2016. szept. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Isten egyedüli egyetlen Isten egy személyben.


Jézus isteni, de nem Mindenható Isten, és nem egyenlő az apukájával semmilyen formában sem.

Isten a mindenható képességét használja, és nem egy másik személyt, ellenben akkor nem mindenható,

az ember maga az élő lélek, ha meghal, a lelke, vagy is Ő maga megszűnik létezni.


A szentírásban leírtak szerint, kiközösítés szükséges,

hogy ne azonosítsák a tévelygőt a többiekkel, és ne hozzon szégyent Isten nevére., ha megbánta a tetteit, megfelelő módon újra tartozhat Isten népéhez.

az apostolok idejében is ez volt a mérvadó,


Isten a Földre tervezte az emberek számára az örök életet, és ott is fogja megvalósítani.


Isten a halált adta büntetésül, további büntetés nincs, és a Krisztusi váltság teszi lehetővé, hogy feltámadhat, ha méltó rá.


Jehova a teremtő, és neki mutatunk be imádatot egyedül, az ima meghallgatásáért Jézus a közben járó.

2016. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!


A kérdés megválaszolása előtt azért érdemes tisztázni ki mit ért "igaz keresztény" alatt.


Én azt gondolom, hogy ebben is az Úr Jézus Krisztus mondja ki a döntő szót, tekintettel arra, hogy a keresztény kifejezés a görög christianos magyar formája, mely azt jelenti: Krisztusi, Krisztushoz tartozó, Krisztust követő.


Az Úr Jézus Krisztus pedig azt mondja, hogy "ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mehettek be a mennyeknek országába." (Mt. 5:20).


Amiket felsoroltál az elején és a végén, azok teológiai, dogmatikai kérdések, tipikusan a "az írástudók és farizeusok igazsága".


Ezzel szemben az Úr Jézus Krisztus igazsága a "szeretet által munkálkodó hit", ő nem dogmatikai és teológiai kérdések alapján dönti majd el, hogy ki volt igaz keresztény, hanem a szeretet által munkálkodó hite alapján. Nem ezt fogja kérdezni: "mit gondoltál a Szentháromságról, az én istenségemről, vagy angyal voltomról? Azt sem kérdezi meg, hogy a Szent Lelket személynek vagy tevékeny erőnek gondoltad? Nem lesz kíváncsi arra sem, hogy véleményed szerint az Örök élet a mennyben lesz-e, vagy a pokol valós hely-e? De még csak az sem fogja érdekelni, hogy mit gondoltál a lélek hallhatatlanságáról, vagy Jézus és Jehova nevekről...


Az már sokkal inkább érdekelni fogja, hogy szeretetet gyakoroltál-e minden ember iránt, kiközösítettél vagy felkaroltál másokat, és az ige terjesztése vajon gyakorlati életed alapján történt-e:

"Amikor pedig az Emberfia eljön az ő dicsőségében, és vele az angyalok mind, akkor odaül dicsősége trónjára. Összegyűjtenek elé minden népet, ő pedig elválasztja őket egymástól, ahogyan a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. A juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja. Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek az országot, amely készen áll számotokra a világ kezdete óta. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok, mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna? Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna? Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád? A király így felel majd nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor megtettétek ezeket akár csak eggyel is az én legkisebb testvéreim közül, velem tettétek meg. Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre! Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom, jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked? Akkor így felel nekik: Bizony mondom nektek, valahányszor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre." (Mt. 25:31-46)


Üdv. Péter

2016. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Talán még annyit, hogy a Konstantinban történt vallás meghatározást, a pogány tételekkel keverték, ezért elfogadhatatlan.


Semmi köze sem Jézus tanításához, sem az Igaz Isten tiszta imádatához.

2016. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Péter kikerüli a kérdést, mert adventistaként ő is azt gondolja, hogy nincs pokol, nincs halhatatlan lélek és Jézus egyenlő Mihály arkangyallal. Csak cikik neki ezt nyíltan felvállalni. ;)


A Jehova Tanúi legalább nyíltan vállalják a tanításukat és kiállnak a vélt igazuk mellett.

2016. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

-Szentháromság -A kereszténység egységesen elfogadott tanítása, amely felől a Biblia is tanúskodik, ebben nem mérvadóak a neoprotestáns számtalanszor felhígult gyülekezetek szavai, hiszen a saját indentitásukat sem találó gyülekezetek, mégis milyen alapon szeretnének biztos alapokat nyújtó tanítással szolgálni ?

-Jézus istensége Jézus a Szentháromság második személye a fiú, olvastam itt olyanokat, hogy Jézus isteni, de nem egyenlő az Atyával és csak isteni hatalma van, de mit mond a Biblia? 30 Én és az Atya egy vagyunk.


31 Ismét köveket ragadának azért a zsidók, hogy megkövezzék õt.


32 Felele nékik Jézus: Sok jó dolgot mutattam néktek az én Atyámtól; azok közül melyik dologért köveztek meg engem?


33 Felelének néki a zsidók, mondván: Jó dologért nem kövezünk meg téged, hanem káromlásért, tudniillik, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat.


Jézus és a Zsidó farizeusok párbeszéde, Jézus egyértelműen rákérdez arra, amivel tisztában is van, hogy miért akartok engem megkövezni? A farizeusok egyértelműen elmondják Jézusnak azért, mert "ember létedre Istenné teszed magad" Nem kíván ez a kérdés további vizsgálatot, ez egyébként azon igeszakaszok egyike, amely teljesen egyértelmű és félreérthetetlen, aki ezek után is tagadja Jézus mivoltát, az egyszerűen figyelmen kívül hagyja a Biblia szavát.



-Jézus angyal Az angyalok teremtett lények, Jézus született, az Angyaloknak messze nincs akkora hatalma, mint Jézusnak, a fentebbi igeszakasz egyértelművé teszi azt, hogy Jézus nem angyal, arról nem is beszélvén, hogy Mihályon kívül több arkangyal is van, erről a Biblia, és a Zsidó hagyomány is beszámol.


-Szent Lélek személy A Szent lélek a Szentháromság harmadik személye, a Biblia több helyen is külön személyként tanúskodik róla.

-Szent Lélek tevékeny erő Ez a fundamentalista az Adventistáktól kiszakadt hitehagyottak, jelenleg Jehova Tanúknak nevezett csoport értelmezi így, amelyet a saját belső vezetése, és több külső történész, nyelvész, és Biblia kutató is lebuktatta, megbuktatta, a számuk egyre alacsonyabb, rendkívül botrányos, és keresztény élettől távol álló cselekedet írható a számlájukra.


-Örök élet a mennyben Igen

-Pokol valósága Igen, ez is érdekes dolog, a legtöbb keresztény nem tud azonosulni a Pokollal, úgy érzik egy igazságtalan volna a szeretet Istenétől, mivel Isten ezt külön a bukott angyaloknak hozta létre ezt a helyet, így ide kerülnek azok is, akik a bukott angyaloknak mentalitását követik, és azok szerint cselekednek, sokkal inkább az ember döntése, mintsem Istené, Isten senkinek sem kívánja a szenvedést, de ha valaki szándékosan elutasítja az Ő kegyelmét, akkor az már nem Isten hibája.

-Lélek hallhatatlansága Igen, Isten az örök éltre teremtette az embert, erről is a Biblia tanúskodik.

-Isteni kegyelem A kegyelem abban mutatkozik meg, hogy Jézus Krisztus át vállalta a bűnt tőlünk, amely Ádámtól kezdve az embereken volt. Melynek zsoldja a halál.

-Szeretet minden ember iránt Ez így van, mindenkit szeretni kell, az ellenségeinket még jobban, hiszen a Biblia azt írja, hogy a tolvaj is ad a másik tolvajnak, azért, hogy az is adjon neki ha szüksége van rá.

-Kiközösítés vagy felkarolás a kiközösítést a fundamentalista csoportok Pál apostol szavainak félremagyarázásával próbálják hitelessé tenni, Jézus Krisztusnak a legfőbb bírón szava a mérvadó, amely távol áll attól, hogy embertársai mellett köszönés nélkül elmenjen egy olyan személy aki kereszténynek mondja magát.

-Az ige terjesztése Az ige terjesztése mindenki dolga, de a házról házra járás, amelyet némely fundamentalista irányzat, amely elbukott a próbán erőszakosan csinál, elfogadhatatlan.

-Az új név ami üdvösséget hoz "Én vagyok az út az igazság, senki sem mehet az Atyához csakis én általam" Ján 14.6

Jézus vagy Jehova Jézuson keresztül lehet az örök életbe eljutni, a Biblia azt mondja, nincs más út csakis ő, Jehova egy 15. században kitalált bálvány név, amelyet a fentebb említett bukott gyülekezet használ.

2016. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hogy miért nem lehet ezt a verset megérteni, hogy az "Én és az Atya egyek vagyunk", nem azt jelenti, hogy a Fiú egyben a saját Atyja is.


Mivel utána Jézus megmagyarázza, hogy a követői is, Mi is legyünk egyek egymással, mint Ő az Atyával.


akkor most mi összefogunk forradni fizikai, vagy szellemi testben?

Szörnyű.


Utána meg Jézus ellent mond saját magának?:

"Az Atya nagyobb nálam"

2016. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

S mivel az Atya nagyobb, feltudja támasztani a fiát.


S nem a Fiú támasztja fel saját magát, hiszen egy halottnak nincsenek érzései, gondolatai....

2016. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!