Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valahol olvastam egy olyan...

Valahol olvastam egy olyan (merész? ) feltételezést, hogy maga Krisztus volt Isten Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, nem én állítom ezt, de érdekelne a véleményetek.

2016. szept. 9. 10:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az általam "megsértett" nagy keresztények ugyanolyan jók is, mint amilyen okosak?"


Kaptál sok választ.

1.Senki sem sértődött meg,

2.senki sem tartotta magát "nagynak'

3.sőt, még még kereszténynek sem


- inkább egy kis tájékozatlan általános iskolásnak gondoltunk, aki nem ismeri a azt a vallást, ahol ezt olvashattad és megpróbáltunk felelni.

És lám, két óra múlva kiderült, hiába írt neked mindenki, csak pazaroltuk az időnket -

- egy sunyi, aljas kis gyennygóc provora, aki vérbírónak képzeli magát.


A kettő így együtt elmegyógyintézeti kezelésért kiált.

2016. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Végül is én "csak" a Bibliából írtam ki egy igét, hogy ebben hol volt sértődés, vagy okoskodás, azt nem tudom. Mutasd meg mester. :D
2016. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 szp72 ***** válasza:

Krisztus az Isten Fia, aki maga is Isten.


Ez a kijelentés egyesek szerint teljesen értelmetlen, pedig nem az, s a Biblia is pontosan ezt teszi. A Biblia Krisztust legtöbbször és általában Isten Fiának nevezi, de éppen elégszer nevezi Istennek is.


Nos amikor Krisztust Isten Fiának hívjuk akkor az "Isten" szó alatt kizárólag az Atya személyét értjük. A Fiú természetesen nem önmagának, hanem az Atyaistennek a Fia. Az "Isten" szó ugyanis általában az Atya neve, míg a másik nagy isteni név az Úr(Jahve) pedig az Újszövetségben a Fiúé lett.


A Biblia nem hagy kétséget, az Atya és a Fiú mindkettő egyaránt Isten és egyaránt Úr. Amikor a Fiút is Istennek mondjuk akkor természetesen nem az Atya személyét értjük az "Isten" szó alatt, hanem az Atya és a Fiú által birtokolt közös és egyetlen isteni természetet.

2016. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek arról, hogy a vallás sok gyűlöletet szít.
2016. szept. 10. 08:11
 25/34 anonim ***** válasza:
Jól van. Rögeszméd fixálva lett. Menj kapálni, arra elég ez a szemlélet, és legalább hasznosítod magad.
2016. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Ha olyan sokra tartod magad, miért süllyedsz le erre a szintre?
2016. szept. 10. 08:32
 27/34 anonim ***** válasza:
azt honnan a viharból vetted, hogy én "olyan sokra tartom magam"?
2016. szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Békesség. Én csak azért vagyok itt, hogy kérdéseket tegyek fel, mert érdekelnek ezek a dolgok. Üdvözlök mindenkit! :)
2016. szept. 10. 09:22
 29/34 anonim ***** válasza:
"Ha valaki istentisztelőnek látszik köztetek, de nem zabolázza meg nyelvét, sőt megcsalja a maga szívét, annak az istentisztelete hiábavaló."
2016. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Elismerésem #29-es!
2016. szept. 11. 08:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!