Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus halálának volt értelme?

Jézus halálának volt értelme?

Figyelt kérdés
Nem akarok senki lelkébe taposni én is voltam hívő ( nem vagyok se ateista se hívő). Felmerült bennem a kérdés hogy volt-e értelme márcsak azért is mert ha igaz ez a dolog akkor se változott semmi és nem igazán hozott áldozatot mert aztán feltámadt ... Aki jobban ért ezekhez remélem tud értelmes választ adni és előre is köszönöm :)

2016. szept. 11. 18:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Háát eleve az nem tiszta ugye hogy 33 évesen halt meg de elszámolták a naptárat így naptárilag 40 évesen szóval atol még lehetett 33 de leeht hogy 40 évesen halt meg itt már ez nem tiszta.., az biztos h én nem haltam volna meg hanem kinyirtam volna mindent aki felfeszit :'D
2016. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Megválaszoltad a kérdésedet, mert valójában pontosan a feltámadásának volt értelme, nem a halálának önmagában.


Másik dolog: te nem voltál hívő, legfeljebb csak azt gondoltad magadról, hogy az vagy. De a hit nem más, mint egy folyamatos személyes kapcsolat az élő Istennel. És ha ez megvan, akkor azt már soha többé nem lehet elszakítani. Olyan mint egy örök szerelem, amiből soha sincsen kiábrándulás.

2016. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
A második válasz teljesen igaz és kiegészíteném még azzal, hogy ha Istent kérdezed, akár erről is, akkor nem hagy válasz nélkül.
2016. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. szept. 11. 19:03
 5/30 anonim ***** válasza:
57%

# 1

"Háát eleve az nem tiszta ugye hogy 33 évesen halt meg de elszámolták a naptárat így naptárilag 40 évesen szóval atol még lehetett 33 de leeht hogy 40 évesen halt meg itt már ez nem tiszta.."


Krisztus a 37. esetleg a 38. évét töltötte be, amikor megfeszítették. A halála idejét pontosan tudjuk, a születési idejét pedig egy év lehetséges eltéréssel ismerjük. A köztudomású 33 év szimbolikus jelentőségű, a 3-as szám a Szentháromságra utal.

2016. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Szervusz


Volt értelme?


Szerinted a Teremtő miért hozta ez az elrendezést?

Mert unatkozott, és értelmetlen dolgokat kitalált, a nagy unalmában?


Ha olvastad a szavát, láthatod, hogy az első ember miatt az utódok is bajba kerültek. Ezért kellett egy jogi elrendezés, amit az utódok a javukra fordíthatnak, ha elfogadják, és ennek fényében is élnek.


Így helyre áll a földre tervezett örök élet és az egészséges rend.

2016. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"egy jogi elrendezés"

Szóval egy jogi elrendezés miatt haljanak meg nyomorultul emberek milliárdszámra, és éljenek reménytelenül a többiek?

Szerinted egy VÉGTELEN istentől ez a létező

2016. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

...legjobb, amit csak tehet?

Kit nézel te madárnak?

2016. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

"nem vagyok se ateista se hívő"

Csak szólok, hogy más lehetőség nincsen.

VAGY ateista vagy, VAGY hívő. Esetleg váltogathatod, és lehetsz kételkedő, útkereső.

2016. szept. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Már ne haragudj, de kapnak időt lehetőséget, figyelmeztetést, oktatást is kaphatnak, kinyithatnák a szemüket, és változtathatnának a gondolkodás módjukon.

S az hogy végtelen az nem jelenti, hogy végtelenségig fog könyörögni az embereknek.


Az özön vízzel szemléltette, hogy akkor sem várt örökké, s akkor is csupán 8 ember maradt életben


Addig Noé épített, és figyelmeztetést adott át.

Akit folyamatosan kiröhögtek, gúnyoltak, megaláztak, majdnem megvertek. több mint 50 évig várt.


Hálátlan emberek akik nem adnak hálát az életükért, sem Jézus haláláért, és nem is akarnak úgy élni ahogy az erkölcsi törvényei szerint kell, követelik Istentől az örök életet, és vádolják, hogy milyen jogon fognak meghalni?


Nos ezen kell elgondolkodni.

2016. szept. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!