Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus halálának volt értelme?

Jézus halálának volt értelme?

Figyelt kérdés
Nem akarok senki lelkébe taposni én is voltam hívő ( nem vagyok se ateista se hívő). Felmerült bennem a kérdés hogy volt-e értelme márcsak azért is mert ha igaz ez a dolog akkor se változott semmi és nem igazán hozott áldozatot mert aztán feltámadt ... Aki jobban ért ezekhez remélem tud értelmes választ adni és előre is köszönöm :)

2016. szept. 11. 18:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"kivéve a bűnt"

Pedig PONT EZ a lényeg, és nem más!

Mivel EZÉRT űztek ki, és nem valami másért!

2016. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Hm, próbálok a felvetésedre válaszolni


Az ellenérvem:


Isten nem hasonolhat meg önmagával, ezért nem kísérthető bűnnel. Sátán és mi emberek is teremtmények vagyunk.


Ugyanakkor bizonyos igerészek, mintha Jézusra vonatkoznának épp Ésaiásból, hogy Jézusnak is szüksége volt megpróbáltatásra a fejlődéshez:

„ És az Úr akarta őt megrontani betegség által; hogyha önlelkét áldozatul adja”

„Mert lelke szenvedése folytán látni fog”


Fil.

2,5 Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,

2,6 A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,

2,7 Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;

2,8 És MIKOR OLYAN ÁLLAPOTBAN TALÁLTATOTT MINT EMBER, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.

2,9 Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;


1 Tim.

Isten megjelent testben, MEGIGAZÍTTATOTT lélekben megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Ez misztérium, titok lehet, tehát ne várd el, hogy 100%-ig fel tudjam fogni :)

2016. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 KZitus ***** válasza:

Szia


Jézus halálának az volt az értelme(egyik), hogy a TE életednek is legyen értelme :-)

2016. szept. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Na, Zitus, te kellettél ide, mint üveges tótnak a magyar kátyú.

#22 írását pedig nem értem.

2016. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 pelgrim ***** válasza:

Szerintem a hangsúlyt a keresztények helytelenül Jézus áldozatára helyezik, holott feltámadása sokkal fontosabb esemény, ami nélkül ma nem lenne kereszténység. Ezzel semmiképpen sem akarom lekicsinyelni Jézus áldozatát, de tény az hogy egy hatékony, dönthetetlen bizonyítékra volt szükség, hogy tanítványai hinni tudjanak tanításában. Jézus nyilvános keresztre feszítésére volt szükség, hogy mindenki láthassa, hogy valóban meghalt, és szükség volt a feltámadására hogy tanítványai meggyőződhessenek tanításának igazáról, jelentőségéről.


Helytelen, félrevezető magyarázat az, hogy Jézus az Atya utasítására magára vállalta volna a mi bűneinket és vállalta a kereszthalát, hogy az Atya kiengesztelődjön. Abban az esetben azt az iszonyatos munkát bérgyilkosok is elvégezhették volna akkora felhajtás nélkül, valahol Jeruzsálem egy sötát zugában, és a feltámadásra se lett volna szükség.

2016. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

#24-es

az előttem feltett kérdésedre próbáltam válaszolni, a lényege az első mondat:

Isten nem hasonolhat meg önmagával, ezért nem kísérthető bűnnel. És Jézus Isteni természetű.

2016. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! :) Sajnos hinni ettől még nem fogok DE választ kaptam a kérdésemre és megtuttam egy olyan dolgot ami fúrta az agyam egy ideje ... Köszönöm:)!!
2016. szept. 12. 19:52
 28/30 anonim ***** válasza:
Én asszem, valami olyasmi volt, hogy felvitte a Pokolban várakozókat a Mennybe. Mert a Pokol az elvileg olyan, hogy visszanézetik veled a hibáidat, vagy nem tudom, mert mintha az illető, akitől hallottam, mondta volna azt is, hogy azért nézetik vissza, hogy tanuljunk belőle. De lehet, hogy azért ,hogy következő életünkben térjünk vissza arra az adott szituációra, menjünk bele megint, de most kövi alkalommal cselekedjünk másképpen. Ja meg egyébként olyat is hallottam, hogy amúgy a Pokolnak is több szintje van, és az egyiket az emberek teremtették meg, ezt az ördögök vasvillával-félét; na de ott azt nem ismeri mindenki. És amúgy van olyan szintje is a Pokolnak, ahol a meg nem élt vágyainkat élhetjük ki, pl aki szeretett volna minden fincsi italt végigkóstolni, az ott megteheti, és akkor ott viszont nem megy vele semmire, hogyha pl be akarna rúgni, mert ott végtelen, bármennyi mennyiségűt ihat. Ja meg olyat is hallottam, hogy a Pokolból egy fán keresztül lehet felmászni, meg még olyat is, hogy aki a durva földalatti Pokolban van, amit csak az emberek teremtettek meg, azok ha hívják Jézust, őket is fölviszi. De mondjuk én nem értek ilyenekhez, csak pár dolog, amit innen-onnan hallottam.
2016. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
*Ja és valaki szerint meg nem is létezik ilyen, hogy patás ördögök szarvakkal meg fortyogó üst-ökkel. De nekem fogalmam sincs.
2016. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Jèzus halálának az volt az èrtelme,hogy az emberisèg ubol èlhet,ès helyre állitható az èdeni állapot a kellő időben.
2016. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!