Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kántor tarthatja a templomi...

Kántor tarthatja a templomi esküvőt?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy csak pap tarthatja.
2016. szept. 11. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Jól tudod. A házasság szentség, tehát a pap közreműködése feltétlenül szükséges. Rendkívüli esetben tarthatja szerpap (diakónus) is, de csak külön, az alkalomra szóló püspöki felhatalmazással. A kántor viszont ugyanolyan laikus hívő, mint bárki más, így nem helyettesítheti a papot a szentségi szertartásokon.
2016. szept. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2016. szept. 12. 10:59
 3/5 szp72 ***** válasza:
73%

Ahol nincs pap, sem diakónus, ott az egyház felhatalmazhat egy világit az esketésre, sőt lakatlan szigeten még csak az se kell.


Tehát elvi akadálya nincs, de gyakorlatilag egyenlőre nem nagyon lehetséges.

2016. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3


"Ahol nincs pap, sem diakónus, ott az egyház felhatalmazhat egy világit az esketésre"


Ez így eléggé fából vaskarikának tűnik. Ilyenféle felhatalmazást csak a püspök adhatna az egyház nevében. Viszont ha felhatalmazást tud adni, akkor össze is tudja adni személyesen a párt, nem ruházhatja ezt át egy laikusra.

2016. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szp72 ***** válasza:
Vannak tartósan pap nélküli és nehezen megközelíthető helyek, ahol a püspök megbíz egy világit, úgynevezett lelkipásztori kisegítőt, az esketésekre, igeliturgiára, mise nélküli áldoztatásra, temetésre, keresztelésre, tehát mindarra, ami nem igényel feltétlenül papot (tehát nem misézhet, nem gyóntathat, stb.).
2016. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!