Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Attól hogy valaki szilárdan...

Attól hogy valaki szilárdan hisz egy vallásban, még más hitét tiszteletben tarthatja és elfogadhatja nem?

Figyelt kérdés
Anélkül hogy az ő hite csorbulna.

2015. dec. 13. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

persze, álltalában így is történik ez, ha vitatkoznak si az emberek ilyesmiről de tiszteletben tartják a másik nézőpontját, megpróbálják meggyőzni de nem kényszerítik semmire


persze aztán vannak néhányan, pláne ateisták akik úgy érzik ,hogy ha végül valaki nem ad nekik igazat, akkor nem csak magát védte meg hanem az ő véleményüket nem tartja tiszteletben, de ez csak egy hangos kisebbség

2015. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, így van. Sőt, minél gyengébb valakinek a hite, annál inkább zavarják a máshitűek. Akinek erős a saját hite, azt nem fogja zavarni másnak a világnézete. :)
2015. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Tehetné, de nagyon sokan nem teszik. És mit tudsz tenni? Elfogadásról prédikálsz nekik. Hatásos!
2015. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 KZitus ***** válasza:
70%

Szervusz


Hát nem tudom, hogy a "vallásban hisz" - ezzel mi a helyzet.

De azt gondolom, hogy ha szilárdan hiszek egy bibliai tanításban, viszont más(mások) azt nem így hiszik, vagy másként gondolják, azt én tiszteletben tartom.

Viszont mivel nekem más a meggyőződésem, nem tudom elfogadni az általam idegen álláspontot(mert akkor feladnám a meggyőződésemet).

De mit jelent az a részemről, hogy nem tudom elfogadni?? Nos azt, hogy nem szidom, nem kritizálom, nem szólom le, nem minősítem, nem nézem le a másfajta álláspontjáért, tehát nem kissebítem le semmilyen módon. Hiszen szabad akaratunk van, mindenki abban hisz, amit jónak tart.

Isten már több mint 6 ezer éve tűri ezt, akkor mi eemberek mi jogon tennénkk másként? Nem kaptunk ilyen felhatalmazást Istentől.

2015. dec. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Roland G. ***** válasza:
Zitus jól mondja.Attól,hogy pl nem értek egyet vele,mármint a Russelizmus tanításaival,attól még tiszteletben tartom a meggyőződését,csak meg kell tanulni emberségesen kommunikálni egymással.
2015. dec. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KZitus ***** válasza:

Bocsi kérdező:-)


Kedves

Roland G.


Nem ismerem " a Russelizmus tanításaival,..", de a többivel egyetértek. Soha nem hallottam ilyet:-)

2015. dec. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
russelizmus= jehova tanúi, te köztudottan közéjük tartozol ,de mivel a "jehova tanúi" melléknév, kell ugye egy főnév is, ez a russelizmus, bár a köztudatban kevéssé van elterjedve
2015. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Általában a nagyon "szilárd" hívők hajlamosak az intoleranciára,azt hiszik megáll az élet,ha ők nem térítenek át mindenkit a saját hitükre.De ettől még megoldható lenne mindkét dolog,csak le kellene venni a szemellenzőt.
2015. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tiszteletben tarthatja, de nem fogadja el azokat tanitásokat amelyek nincsenek összhangban azzal amit ő hisz.
2015. dec. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

Kedves 8-as


Tipikus példa vagy: "azt hiszik " -írod...

Nem a saját "hitedetről" kelle írnod?, mert honnan tudhatod, hogy mások mit hisznek? Viszont a sajátodról "biztosat" írhatnál. A többi csak feltételezés. Mi a véleményed?:-)

2015. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!