Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok a keresztenyek akik szep...

Azok a keresztenyek akik szep csendben elvaltak majd uj parjuk lett miert ragaszkodnak ahhoz, hogy ismet legyen egyhazi eskuvo mint ha az lenne az elso?

Figyelt kérdés
Biztos van egy ket olyan dolog ami miatt az egyhaz ervenytelenithet egy hazassagot,de lehet meg sem kell indokolni sok helyen. Persze mikor elvalnak annak nem adnak hangot,de mikor ujrahazasodnak meg megint unneples,meghitt egyhazi szertartas stb. Kik azok akik szerint ez nagy kepmutatas?
2016. szept. 12. 03:59
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
19%

Egyrészt köszönöm a 0%-os lepontozást. Látszik, hogy ki az igaz keresztény, aki vizet prédikál és bort iszik.

Másrészt valóban nem az egyházat kell nézni, hanem Jézust, aki azt mondta, hogy NINCSEN válás!


Erre van egy vulgáris mondás (kicsit szelídítve): egyszerre közösülni és szűznek is maradni az bizony nem fog menni!


Még egyszer, ha valakinek nem lenne tiszta: egy átlagos, normális embernek ez a probléma nem létezik. Aki viszont VÁLLALJA a keresztény életvitelt, az lesz szíves ezt IS betartani!

2016. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
52%
21: Te beszéltél Jézussal??? :D
2016. szept. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
52%

# 21


Jézus nem egészen ezt mondta. A témát pedig Szent Pál fejtette ki a bővebben, és ő bizonyos esetekben megengedhetőnek tartja a válást. Ezt vették alapul az egyetemes zsinatok is.

2016. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
46%

Jézus mondta :


"Mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét - a paráznaság esetét kivéve -, és mást vesz feleségül, az házasságtörő… és aki elbocsátottat asszonyt vesz feleségül, az házasságtörést követ el." (Máté 19,9; Máté 5,31-32).

2016. szept. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
31%
Tudsz olvasni és értelmezni is? Ott van, hogy a paráznaság esetét kivéve. Tehát Jézus szerint sem kell valakivel halálodig együtt lenni, ha annyira borzalmas a házasság. Abban a korban a paráznaság számított annyira rossznak. De manapság más ok is lehet. Pl. ha engem össze-vissza verne a férjem és ezért elválnék tőle, akkor nehogy már én legyek a bűnös.
2016. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
26%

"Pl. ha engem össze-vissza verne a férjem és ezért elválnék tőle"

Mármint külön élsz tőle. Válni NEM lehet (csak ha csalással jött létre a házasság, stb).

Tényleg nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni. Ez a kereszténység része. Nincs válogatás a szabályok között!

Ez olyan lenne, mintha azt mondanád, hogy pl. az Atyát, meg a Szentlelket elfogadod, de a Fiút nem - mert, csak.

Nincs ilyen.

2016. szept. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
38%
26: ez nem a kereszténység része. Ezt csak te magyarázod bele.
2016. szept. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
38%
Hagyd, majd megtér a törvénykezésből. Addig meg úgyse tudod meggyőzni. Különböző fejlődés fázisban vagyunk és én is voltam ebben, igaz, csak egy évig, de jól tudom milyen dolog félreismerni Istent.
2016. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"Tudsz olvasni és értelmezni is? Ott van, hogy a paráznaság esetét kivéve."

Ezt nekem írtad ? Én pont ezért másoltam be. Jézus szerint is van kivétel.

2016. szept. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
Van kivetel es akkor nincs is gond,elvalhatnak.Na megtortenhet mondvacsinalt okok miatt is,mint pl kihult a hazassag stb es elvalnak. Nem itelkezem,de tenyleg kepumatas. En nem vagyok vallasos,mondjuk Istenben azert hiszek.Nehany ilyen szempontbol egy ket magat ketesztenynek mondo ember se kulonm mint a vilagi emberek. Ja es azert is tettem fel a kerdest mert sok vallasos ember itelkezik a legkonnyebben es mondja meg,hogy mi a helyes es mi nem. Nyilvan a kerdes azokrol szolt akik tenyleg ugy gondoljak,hogy van olyan iras amit betartanak es van amit nem. Vagy ha az elet ugy hozza,hogy valakinek a hazassagaban nehezsegek merulnek fel es nem tudjak megoldani akkor elvalnak,es akkor mar elkezdik ok is keresni a kiskapukat es persze hogy talalnak is ra megoldas hogy mindenki megertse es elfogadjak az emberek is hogy igen az o esetuk kivetel.Biztos sokan vannak nyilvan akik azt az irast betartjak,h szuzen menjenek fejhez,nem elnek egyutt hazassag elott mert az fontos es ha utana meg egy reszuknek,hangsulyozom hogy egy reszuknek bem jon be az elet akkor meg elvalnak.Akik meg tobb ev 10-20ev utan valnak el azoknal biztos nem az lehet a gond,hogy nem haltak el a hazassagot,ha meg eroszak merul fel akkor az mar hamarabb es akkor nem huzzak olyan sokaig.Ha megcsalas tortenik az paraznasag,vegulis nem nagy gond mi.Akkor mire ervenyes az,hogy amit Isten egybekotott ember szet nem valassza. Azert latszik vannak jo paran akik azt valljak,hogy igen is lehet mert miert ne. Igen ma mar keresztenyeknel is gyakoribb a valas,na de megtudjak magyatazni miert lehetseges es elfogadott az a lenyeg.
2016. szept. 12. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!