Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus idejében is voltak...

Jézus idejében is voltak területi kártyák, amik alapján végezték, a házról, házra járást az akkori őrtorony tagok?

Figyelt kérdés
2016. szept. 13. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
:D :D :D Na ezért a poénért már érdemes volt megnyitnom a gyakorit. :D
2016. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Kérlek, sűrűbben is tegyél fel kérdéseket! Köszi!
2016. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Ők már csipet használtak.
2016. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Azért elárulhatnák, hogyan is működnek ezek a területkártyák.


Én valami olyasmit olvastam, hogy amennyiben nem kér valaki a Tanúk tanításaiból, akkor felírják annak az embernek a címét, így a következő Tanú már látja, hogy nem kell odamenni.


Na most, ez tényleg így van? Engem ugyanis kifejezetten zavarna, ha mindenféle emberek az én címem írogatnák fel, és hordoznák magukkal a területkártyájukon.


Elnézést, ha téves az infó, nem vagyok képben, ezért is kérdezem, hogyan működik ez.


Dante

2016. szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Valami nyilvántartásuk egész biztosan van, mint a Fidesznek.

Vagy 15 éve párszor elküldtük őket, azóta nem jönnek, csak ha az utcán menve meglátnak, udvariasan köszönnek, de nem jönnek ide.

(A Fidesz se hoz szórólapot, mióta nem adtam nekik 6 éve a kopogtatócédulámat, igaz, hogy másnak se adtam, így mindenkit sikerült megsértenem. Később egyszer éppen már majdnem a házhoz értem, mikor az egyik szórólapozó be akarta dobni, mire a másik mondta neki, hogy oda nem kell dobni. Hát mit mondjak, nem sírtam el magam, hogy nem olvashatom el.)

2016. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha megnéznéd a Wikin, hogy kik is azok az Őrtorony-tagok, talán nem tennél fel ilyen bődületesen eszement kérdést!

Már megbocsáss... :-(

2016. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 KZitus ***** válasza:
22%

Szia


Az apostolok idejében Jézus Isten erejével, a szent szellemmel irányította a tanítványait, hova menjenek, hová mehetnek prédikálni. Ha olyan irányba indultak el, ahova nem kellett menniük, a szent szellem nem engedte őket:

Cselekedetek 16:6–10

Ezenkívül Frígián és Galácia vidékén mentek át, mivel a szent szellem megtiltotta nekik, hogy Ázsia tartományban szólják a szót. Továbbá, amikor leértek Míziába, megkísérelték, hogy Bitíniába menjenek, de Jézus szelleme nem engedte nekik. Elmentek hát Mízia mellett, és lementek Troászba. Éjjel pedig látomás jelent meg Pálnak: egy makedón férfi állt ott, és kérlelve őt ezt mondta: „Jöjj át Makedóniába, és segíts nekünk!” Mihelyt pedig látta a látomást, igyekeztünk elmenni Makedóniába, mert úgy következtettünk, hogy az Isten odahívott minket, hogy hirdessük nekik a jó hírt.

A Máté 28:19,20 szerint Krisztus ma is felvigyázza a prédikáló munkát. A területi kártya (a neve is) területet biztosit számunkra, és egyfajta rendezettséget is :-), mivel ma másként támogat minket Krisztus, mint az első században. De Krisztust akkor is gyalázták, a munkáját is, miért is tennék ezt ma másként?... a háttérben még mindig az személy áll.

2016. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Tehát akkor Krisztus és a Szentlélek is más, mint akkor volt az őrtorony szerint? Mondjuk a Biblia mást ír, de hát már megszoktuk, hogy mindig hazudik.
2016. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

"De Krisztust akkor is gyalázták, a munkáját is, miért is tennék ezt ma másként?"

Hogy ezt a fordított logikát nem tudják maguk mögött hagyni a tanúk...

Az egy dolog hogy Jézust és apostolait egyesek üldözték a tanításaik miatt, de ez nem lesz fordítva is automatikusan igaz. Vagyis ha valakit üldöznek, annak ettől még nem lesz sem igaza, se nem lesz igaz keresztény sem.

2016. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem írják fel a nevedet, csak annyit, hogy ház és ajtó szám.

Mert az a lényeg hogy tiszteletbe tartsuk a kérését.hogy mi a neve, az nem tartozik senkire.

2016. szept. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!