Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus idejében is voltak...

Jézus idejében is voltak területi kártyák, amik alapján végezték, a házról, házra járást az akkori őrtorony tagok?

Figyelt kérdés
2016. szept. 13. 20:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10 opendoor



És ha valaki elköltözik? Az ajtó és az utca ugyanaz marad. Van valamilyen felülvizsgálat? Vagy hogy újra elmennek x év múlva és megnézik ugyanaz lakik e ott?

2016. szept. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 KZitus ***** válasza:

Gabriel.Tailor


" Vagyis ha valakit üldöznek, annak ettől még nem lesz sem igaza, se nem lesz igaz keresztény sem." - ebben egyetértünk :-)

2016. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%
A társadalom mindenkit utál, aki kívül esik a társadalom megszokott hétköznapi elvárásain. Ilyenek a cigányok, a feketék a fehér lakta településen, és ilyen a római katolikus is egy zsidó lakta helyen. És fordítva és fel lehetne sorolni nagyon sok vallást, réteget, etnikumot. Ez a fajta bizonyítás, hogy a Jehova Tanúit üldözik, vagy gyűlölik, ez nem bizonyít semmit. Nem azért utálnak, mert igazatok van, hanem azért, mert olyan témával pofátlankodtok idegenkét be az emberek szféráiba, ami rohadtul nem érdekli őket. Ha érdekli is, rosszul vannak azoktól az általuk vélt vagy valós hazugságoktól, amiket rájuk zúdítotok. Ti nem a megváltással és Jézussal házaltok, hanem a világ végével, a Jehova Tanúi kiválasztottsággal és felmagasztalással és a Jehova névvel. Ez nem az örömhír, hanem teljesen más. Ha a spagettiszörny legendájával házalnátok, akkor is ugyan ez lenne a reakció, és döngethetnétek a melleteket, hogy Jézus megmondta... Jézus jól mondta, de nem arra a prédikációra mondta, hogy gyűlölni fognak... hanem arra az önzetlen és tiszta szeretetre, arra az örömhírre, hogy Jézus megváltott, és bocsánatot nyertél az Ő neve (személye) által. De Ti nem hozzátok ezt a hírt, mert nektek az őrtorony aktuális prédikáló munkáját kell vinnetek a vállatokon, és osztogatnotok az archív és aktuális szórólapjaitokat, és őrtorony folyóirataitokat.
2016. szept. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Utolsónak. Elárulom a téma változatosság miatt van ez így. De az emberek maguk mondják, hogy ezek nem érdeklik őket.

Isten, Jézus, Biblia ezekre a szavakra meg fénysebeséggel záródnak az ajtók. :)

Dantenak meg mindegy mit csinálunk ahogy neked is mindenben a rosszat látja.

Egy biztos ha rajtatok múlik sosem ismerem meg a jó hírt. Persze kritizálni is csak azt lehet aki tesz is valamit.

2018. máj. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Két ember méne fel a templomba... Lukács 18;10-14


Szerintem Ti a farizeus vagytok...

2018. máj. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A kulcs szó ebben a "szerintem".

Szerintem meg ti hordatok el minket mindenféle agyalágyult baromnak, még akkor is ha egy kérdéshez semmi közünk, nem is nekünk vagy rólunk teszik fel. De ha írni merek egy tény megállapítást rögtön farizeus vagyok. Utólag is elnézést kérek, hogy egyáltalán szólni merek, egy tanúnak csak kussolni van joga, mi ránk más jogok vonatkoznak mint egy normális emberre, lehet eljön majd ide is az orosz ortodox mentalitás, hogy büntetlenül legyilkolhattok minket, az lesz csak a vandálok paradicsoma! :)

2018. máj. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem nem voltak ennyire megvezetve az Emberek mint a Jehovisták.Azt tanitják hogy Megismertem az Igazságot.Ennyi erővel én is álithatom hogy én vagyok Buddha. Ennyit a valóságatartalomról.És Jézus-hoz meg végképp semmi közük sincs.Egyéni forditású Bibliájuk van amitől a Keresztény Egyházak elhatárolódnak és JOGOSAN.
2018. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!