Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veszélyesek e az Őrtorony...

Veszélyesek e az Őrtorony tanítások a magyar társadalomra nézve?

Figyelt kérdés

Nem tudom ha van még egy olyan vallás itt Magyarországon ami nagyobb veszélyt jelentene a tevékenysége mint a Jehova Tanúi szervezete.

Bizonyára legtöbbünk, gyanítom, annyira ismeri Jehova Tanúit, hogy férfiak és nők járnak ajtóról-ajtóra, irodalmat terjesztve hitükről. Jehova Tanúi hiszik, hogy a Biblia szó szerint Isten szava. Nem fogadnak el vérátömlesztést, nem szolgálnak a hadseregben, nem ünnepelnek születésnapot és karácsonyt.

Néhány tag azt mondja, hogy valami rettenetes történik a zárt ajtók mögött, a feltételezett gyermekmolesztálókat a vallási szervezet nem csak elmulasztja jelenteni, de mint mondják, még segítenek is távol tartani a hatóságokat tőlük.


Itt van néhány adat ami talán jobba rávilágít arra,hogy mennyire is nevezhetőek a Jehova tanúi Isten kiválasztott népének,és,hogy mennyire biztonságos a szervezet tagjának lenni.


"A helyzet fokozódik" - A bírói ügyek megkezdődnek.... (2002.05.08)

"Néma Tanúk" Az NBC televízió Dateline adásának szövege (2002.05.28)

Vádirat a Vezető Testület ellen (2002.06.06.)

"A Per" - Bill Bowen bírói tárgyalása (2002.07.27.)

"Elnémított bárányok" - az ítéletek (2002.08.01.)

"Heidi és Amber I." A New York Times cikke (2002.08.11)

"Heidi és Amber II." A CNN riportja (2002.08.14)

"Kiközösítésem" - Bill Bowen (2002.08.16.)

"A terv" Előkészületek a tiltakozó felvonulásra (2002.09.07)

"Az angol beteg" - Bill Bowen levele az angol Fiókbizottsághoz (2002.09.11.)

"Néma Tanúk II." Ausztrál riport (2002.09.22.)

"A kivitelezés" Tiltakozó felvonulás

Az eredeti szövegek, videók, stb. a

watchtowerinformationservice.org ,

freeminds.org , silentlambs.org , jehovahs-witness.com honlapok valamelyikéről vagy mindegyikéről letölthetők.


Nap mint nap látjuk őket békésen álldogálva a plaketjeik meg az álványaik mögött és aki nem ismeri tanításaikat könnyen áldozattá válhat ennek a "békének".

Te már utánna néztél,hogy kit engedsz be a lakásodba?

Vagy ismered e azokat a veszélyeket amit ők jelentenek?

Érdemes utánna nézni és terjeszteni,vagy nem?

Mi a véleményed?



2016. aug. 27. 05:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%
A legkevésbé veszélyesek a társadalomra nézve. Sok mindent hallottam már, de ez túl tesz mindegyiken :D
2016. aug. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%

A molesztalas bizonyos vallasokban hatvanyozottan jelen van. Nem csoda, ha elofordul mashol is. En egy faluban elek, ugye itt mindent tudni. Nehanszor elofordult mar, hogy Jehova tanui kikozositettek olyan tagjaikat, akik pl megcsaltak parjukat, stb . Akkor miert vedenenek egy pedofilt. En ugy veszem eszre, hogy legjobb tudasuk szerint jarnak el ilyen teren.

A tarsadalomra nem veszelyesek, mert vallasuk megkoveteli,ahogy irtad ne fogjanak fegyvert, nem lophatnak, nem hazudhatnak, stb. Szoval egy buncselekmenyt szvsz egy tanu az egyik legkisebb valoszinuseggel fog elkovetni. Persze mindenutt lehetnek gonosz emberek, alar pedofil allatok is, de nem tudom abbol az ugybol mi lett, egyaltalan igaz volt e vagy csak ragalom. Mindenesetre a tanuk legtobbje, tenyleg ugy el, ahogy hirdetik, szoval nem kell felni toluk altalanossagban.

2016. aug. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
67%

A társadalomra nézve nem hiszem, de a családnak nevezett mikroközösségre igen. És igen, utána kellene járni mindenkinek, hogy kit is kezdenek követni, de azt hiszem, hogy vannak akik odavalók és nem véletlenül lépnek be. Azok a vének, akik élvezik a hatalmat és ki is használják amit kaptak, azok például a legjobb helyen vannak.


Kérdés mi történik velük halál után.

2016. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Vannak veszélyesebb szekták is, akik több pénzzel szedik le a családokat, és még azt is megmondják, hogy kire szavazzál.
2016. aug. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Folytatva az előző gondolatot (4. vagyok) engem az még egyetlen egyszer sem érintett konkrétan, hogy a Jehova Tanúi mit csinálnak. De az már érintett, hogy éppen ki van kormányon, márpedig pl. az szdsz is csak úgy tudta átlépni a parlamenti küszöböt 2002-ben is és 2006-ban is, hogy voltak olyan szekták, melyek mozgósították a bázisukat, és beszavazták őket. Ha ezek a szekták nem mozgósítanak, a szdsz nem lépte volna át a küszöböt, és nem kerül hatalomra.
2016. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
21%

Szia Kérdező


Jól sejtem, hogy a te szűrödet kitették - nem tudtál beilleszkedni .... - és így próbálsz bosszút állni?


Az "eredeti" szövegek gondolom mind hozzád hasonló személyek oldala amiket aztán nagyon komolyan kell venni és utánatok járni.


Külön tetszik a "feltételezett gyermek molesztálás"

Kérdező ebben magad is elismerted, hogy semmi biztos infód nincsen csak "feltételezel" - így akár én is feltételezhetem ezt rólad - te vagy a gyermek molesztáló - kb annyira becsületes dolog mint amit te csinálsz.


Válasza a kérdésedre: ők nem veszélyesek- te és mindenki más a ki gyűlöletet kelt fél információkra hivatkozva nagyon - nagyon veszélyesek a társadalomra.

2016. aug. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Pietrosol ***** válasza:
53%

Szia!


Körülnéztem éa nem érzékelek veszélyt. Azért még holnap is körülnézek.


Ismered azt a tulajdonságodat, hogy ellenségkép keresés? Dobd el!

2016. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

6osnak: ilyet csak az állít, aki már tanulmányoz velük, és innen is látszik, hogy mit tudnak tenni az ember gondolkodásával.

Ahhoz, hogy valaki, mondjuk ahogy én is, megismeri Istent és utána találkozik ezzel a beteg tanítással és felháborodik rajta, az nem azt jelenti, hogy bármikor is kapcsolatba volt velük. Én pl soha. Itt találkoztam velük először és kezdtem utána nézni dolgoknak. Ez senkinek nem tiltott, kivéve a tanúknak.

De elég beteges azt állítani, hogy aki cáfolni tudja a tanításukat, az bosszút akar állni, mert kirakták a szűrét. Cseppet sem normális.

2016. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Ja és még valami: a gyerekek molesztálása tény, nem feltételezés. Kivel rettentő sok bírósági ügy van belőle, és ezekről a tanúk azt állítják, hogy rágalom. Mondom bírósági perek folynak és az őrtorony nem győz kártérítést fizetni. Nem, a kérdező ujját egy rágalom sem hagyta el, csak bizonyított tényeket írt le.
2016. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Egyszerű nyelvtan: feltételezett gyermekmolesztálókat

Ez feltételezés.


Szerintem a te szűrődet is kitették.

2016. aug. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!