Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az ateista vagy a...

Szerintetek az ateista vagy a vallásos a boldogabb ember?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem ezen múlik.

Vallásos is lehet boldog, boldogtalan. És ateista is lehet boldog is, boldogtalan is.

2016. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy vallásosnak könnyebb boldognak lenni. Attól még persze van mindenféle ember, nem élig meg mind annyira a vallását.
2016. szept. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
31%
A vallásos korlátozottabb. Le kell mondania a valás miatt 1-2 dologról, ha nagyon fanatikus. Én biztos nem mondanék le semmiről. Főleg olyan miatt, amit még senki ne látott....
2016. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

"Főleg olyan miatt, amit még senki ne látott....

"


Azért annyira gáz, hogy olyan sokra tartja az ilyen magát, hogy több milliárd ember nevében nyilatkozik... Olyan szánalmas.

2016. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, hogy melyik a boldogabb, van ateista is aki boldog, és van vallásos is, van boldogtalan is mind a kettőből, a vallások többségének az alapja, a szeretet, békesség, önismeret, kiegyensúlyozottság, jóság, kedvesség, önfeláldozás, ezek olyan tulajdonságok, amik vallástól függetlenül bárkiben jelen lehetnek, mint úgy egy ateistában is, ahogyan egy vallásosban, pontosan azért van a képmutató szó a világunkban oly sokszor hangoztatva, mert rengeteg ember az általa nagyra értékelt eszmék részét, saját maga sem képes megtartani.


Én véleményem az, hogy a boldogság nem vallás függvénye,de nem is az elvetéséé.

2016. szept. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Boldogok a lelki szegények...
2016. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A "boldogság" egy vallási (teológiai) kifejezés is, és pontosan meg van határozva, hogy ki tekinthető boldognak a keresztény teológia szempontjából:

[link]


Hogy hétköznapi értelemben véve ki a boldog, és ki nem, arra viszont nincs definíció. :)


Persze értem én, hogy a kérdező mit akar kérdezni. Arra pedig azt válaszolom, hogy ha egy hívő nem érzi magát boldognak, azt azt jelenti, hogy nem elég erős a hitében.

2016. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
6%

Azért annyira gáz, hogy olyan sokra tartja az ilyen magát, hogy több milliárd ember nevében nyilatkozik... Olyan szánalmas.



Ki nyilatkozott több ember nevében? Én nem te vagyok. :)

A szanalmas meg te vagy mert kell neked valaki, akihez "menekülhetsz." Na ez az igazi keresztény hozzá állás,a becsmérlés. Jézus is ezt tanítja neked igaz? :) Visítok rajtad...

2016. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem jólétben az ateisták boldogabbak, szegények között meg a vallásosabbak.
2016. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
én magamba hiszek és boldog vagyok..
2016. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!