Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy fér bele a Szentháromságb...

Hogy fér bele a Szentháromságban, Jézus alábbi szavai?

Figyelt kérdés
Máté.4:10.Akkor Jézus igy szolt hozza:"Eredj el,Sátán!Mert megvan írva:Jehovát a te Istenedet imádd,és egyedül neki végezz szent szolgálatot".

#Jézus #szavai.
2016. szept. 14. 21:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
62%

46#.Gabriel mièrt nem olvasod egèszben a bibliát.?

Csak azèrt,hogy tudjad a saját vèlemènyedet alátámasztani.

1Jt.

Jèzus teremtmèny.

Te.

Jèzus született Istentöl.

Biblia

Jel.3:14."A Laodiciabeli gyülekezet angyalának is ird meg:ezt mondja az Amen,a hü ès igaz bizonyság,az Isten teremtèsènek kezdete".


Jt.

Jèzus nem Isten.

Te

Jèzus Isten.

Biblia.

János 17:3"Az pedig az örök èlet,hogy megismrjenek tèged ,az egyedüli igaz Istent ès akit elküldtèl Jèzus Krisztust"


A többiröl nem irok mert ugyis kimagyarázod,mert ahogy látom nagy mestere vagy a hagyományod vèdelmère,amit Jèzus nyomatèkosan elvetett."a ti hagyományotokkal megrontottátok az èn Atyám törvènyèt".


Nemkivánok tovább vitát folytatni veled mert egy olyan vallással folytatsz szellemi inkviziciot akinek több mint nyolcmilliò tagja van ès a Jèzus szavai szerint a föld vègsö határáig terjed.Ti pedig egy nehány foltban vagytok a földön ès melette szègyeled a vallásod nevèt mert sehol nem emulated.

Jèzusnak igaza volt mikor ezt mondta"gyülöletese lesztek minden nèp elöt"ezt agyülöletet te sem tudod mièrt de ,hogy alkalmazod az biztos.

Hát 45000 vallás ès szekta van a világon ,olyanok is akik felrobbantsák embertársaikat,hát ha öszinte a szived azokat piszkálnád ès nem azokat akik a gyilkos fegyvert nem fogják meg embertársuk elle.

Te itt èrvènyesitedd Jèzus szavait a Mátè.24:48-51 .


Ezèrt nem szeretnèk több idöt vesztegetni rád mert hamisan támadsz ès gunnyal beszèlsz,nem tiszteled az embert akit Isten teremtett ès az Ö szeretetèböl az emberèrt feláldozta a Fiát.

Ahelyt megyek hirdetni az igazságot mert meg vannak öszinte emberek kik szomjazzá az igazságot.

Az olyan emberekkel nemszeretek vitázni mint te aki az alázatot nem ismered pedig Jèzus tanitásának az alapköve.

2016. szept. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
22%

Csupán az a baj, hogy azokat a hagyományokat védem, amelyeket Jézus és az Ő közvetlen tanítványai, majd az apostolok első tanítványai lefektettek. Ti pedig ezzel mentek szembe mindenáron. Nem is értem, hogy nem veszed észre...

Mellesleg ezt a "ti pedig néhány foltban vagytok" kijelentésedet nem is értem. Az a 8 millió Istennek hála egy elenyészően kicsi szám. Csak összehasonlításképp, a katolikusok 1,2 milliárdan vannak, de még a kisebb felekezetek közül is a baptisták közel 100 millióan, lutheránusok 80 millió körül, keleti ortodoxok majdnem 300 millióan, stb.


A gyűlölet újabb tévedés, nem gyűlölök senkit azért mert képes volt egy szekta behálózni és agymosottá tenni. Csak sajnálom őket, és imádkozom értük hogy minél hamarabb nyíljon fel a szemük, milyen hazug úton járnak.

2016. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:

52#Gabriel.Nem akartam az idömet tölteni veled de az igazság rákènyszeritett.

Hát ismèt sikerült a hazugság mesterseèg egyik formáját elövenni,nevezetesen,hogy a Baptisták 100 milioan vannak,te azt gondolod,hogy a kedves forumtársaink nem nèzik meg a googleben,hogy 42 million vagytok,ez degrádálò rádnèzve.

Jèzus ès a tanitványai lefektettèk azt a hagyományt amit követsz?Mièrt irod ezt? "Jèzus azt mondta a ti hagyományaitokkal megrontottátok az èn Atyám törvènyèt"

Te pontosan ellenkezöèt csinálod amit Jèzus mond.

Ugyan is a hagyományok kiszoritják az Isteni imádatot amire Isten azt mondja "nem osztom meg az imádatomat senkivel"


Azt mondod nehányan vagyunk:Igen 8 million de hazugság nèlkül,nem mind te a Baptistákat megszoroztad 2,5-el.

De ez a 8 Millie Jehova Tanuja 239 országban ès helyisègben hirdetik a johirt a föld vègsö határáig de ti a földön csak foltokban vagytok.Ezt ugy irom mindha már le is hazudtadvolna.


Ès a katolikusokrol:Èn egy olyan városban lakok ahol az öszlètszám 45 ezer ès ennek 80%-a katolikus..Vasàrnap a templomban 150-200-an vannak.Mi Jt.a városban 255-ön vagyunk ès ebböl a három gyülekezetböl a 245 szemèly jelen van ès meg 20-30 szemèly jön más vallásokbol.

A vègkövetkeztetès az,hogy abbol a kevès Jt.-bol többen mennek a gyülekezetben mint abbòl a nagytömegü katolikusbol ès ez meg csökken.Nem mindegy,hogy nèvleges vagy hüsëges Isteni imádatot gyakorolsz.Ez jelenti azt,hogy meg a foltokban is foltokban vagytok.A hirdetès nulla mert a papok amit tesznek.

2016. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom te honnan nézted a 42 milliót, én az értékeket innen néztem:

[link]

Ha a wiki téved, akkor bocsi.


Amúgy az nem tudom mire akar cáfolat lenni hogy Isten nem osztja meg a dicsőségét. Hisz az Atya, Fiú és a Szent Lélek/Szellem együtt AZ Isten.


Ezt a foltozást meg még mindig nem értem. Vannak térképek is az oldalon, amit linkeltem, nézd meg őket! Felekezetek alapján néhol többen, néhol kevesebben, de mindenhol vannak keresztények, semmivel sem kevésbé mint Jehova Tanúi.


Még egy dolog. Nem tudom az a 239 ország hogy jött ki, amikor 200 ország sem létezik a bolygón. Plusz hogy kerül oda az a helyiség szó? Még ha helységet értesz alatta, akkor sem értem.

Helység a magyar értelmező szótár szerint: Emberi település; többé kevésbé szorosan, vagy egymáshoz közel felépített lakó-, ipari-, gazdasági és szolgáltatóépületekkel ellátott, és ezeket összekötő utcákból álló terület; falu, község, város.

Talán egyes nagyvárosokat még pluszban beleszámoltok az országtól függetlenül, hogy többnek tűnjön az adat, vagy mi?


Mellesleg parttalan ez az egész vita, felőlem akár milliárdnyian is lehetnétek, az csak azt jelenti hogy sok a bolond akit sikerült behálóznotok. Az hogy a tagjaitok őszintén benyelték a tévtanokat, az nem igazolja azok helyességét.

Azóta se kaptam cáfolatot azokra az igékre, amiket a JT hazugságaira írtam, csupán kiválasztottál kettőt és benyögtél valami teljesen más igét, ami semmilyen téren nem cáfolta meg a korábbiakat.

Szóval felesleges eleve mindenféle számokkal dobálózás, ha közben alapjaiban mentek szembe a Biblia szavaival. Ha igazad van, akkor továbbra is fenntartom, hogy cáfolhatóak kéne legyenek azok a igék, amik szó szerint kijelentik hogy Mihály nem egyedüli fejedelem, hogy Jézus Isten, stb...


De ettől függetlenül arra tényleg kíváncsi lennék, honnan szedtek ti plusz 40 országot?

2016. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
100%

54#.Most már látom,hogy magadat sem èrted:

Ha az van irva,hogy 239 ország ès helyisèg ,hogy tudsz olyan kèrdèst feltenni"honnan szedtek ti plussz országokat"Itt országokrol ès hlyisègekröl van szò.Ès teszm vagyunk 190 országban ès 49 helyisègben.Mert sok helyisèg van ami nem ország de ez is bele van számolva.

Vannak szigetek melyek nem tartoznak országhoz


Ha tèvtanokrol beszèlünk az te vagy:melyik apostol vetett keresztet,beszèlt-e közülük pulgatoriumrol,beszèltek-e háromságrol stb.50% a tantèteleteknek hagyomány amihez Isten szvának semmi köze.Felszenteltek dolgokat sokszor gyilkos politikusokat is.Hogy szentel meg valaki valamit hisz minden ember tökèletlen ès bünös.


Amit irtál megkapod a cáfolatot csak legyen idöm mindenre,ès nehogy te bizonyulj ismèt hazugnak.


Èn nem a bibliával megyek szembe sem veled hanem a modortalan hazugsággal amit olyanokra árasztasz akik eleve tèged ès másokat is tisztelnek ès egy jövendöbeli testvèrt látnak benned is.

2016. szept. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
22%

A helyiség meg szobát, zárt teret vagy ilyesmit jelent, így sincs több értelme. Kérhetnék inkább egy listát ahol fel van sorolva mind ez a 239 hely, bármik is legyenek azok? Úgy talán érthetőbb hogy akkor pontosan miket is kell alatta érteni.


Egyébként például a szentté avatásokat én sem értem, keresztet sem szoktam vetni, a csecsemőkeresztelésnek sem látom értelmét, szóval közel sem vagyok valami katolikus védelmező vagy ilyesmi. De az tény hogy ezek csupán jelentéktelen szokásbeli eltérések ahhoz képest, mintha valaki például Jézus Istenségét próbálja mindenáron meghazudtolni...

2016. szept. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:

56#.Gabriel: "2016 Jehova Tanui èvkönyve" 178 oldal.

Megkapod bármelyik Jt.ès szivesen megmutatják vagy kölcsönzik,mindaz mellett,hogy nem ternesztèsre van nyomtatva.pld a városi hordozhatò standokon is.

2016. szept. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:

54#.Gabriel:"Amugy nem tudom,mire akar cáfolat Lenin,hogy Isten nem osztja meg a dicsösègèt"Istennek meg van az Ö dicsösège ès lmádati elvárása a teremtmènyeivel szemben.Ezt Ö mar az òszövetsègböl egèszen a jelenèsekig többször hangoztatta.Ami AZT jelenti,hogy az az imádat ami neki jar azt senki másnak nom adhatò.Pld a Boalimádatra,hogy reagál a bibliában?Vagy külömbözö szobrok,ha leborulunk elèbe segitsèget kèrnènk töle,mint pld.az arany borju Mazes idejèben.


Ma is sok arany borju,szobor,emberk,állatok stb.vannak amit az emberek Isten helyet tisztelnek,bálványoznak.?

Pal AZT Moneta "Ezeknek az istenük a hasuk"

Tehát a hasunk is lehet bálvány ha csak zabálunk ès az Isteni imádat helyet is csak a evèsen jar az eszünk anyira,hogy az imádat ezek matt kimarad az èletünkböl.

De vannak szentnek nevezett elhalt szemèlyek akihez imádkoznak misèket áldoznak rá,ezalatt az Isten imádata elmarad.

Bármely imádat ami nem az Istenhez szoll az a bálványozás a hamis isten imádata:erre mondja Isten"fèltèkenyen szeretö Isten vagyok"."nem osztom meg imádatomat,dicsösègemet senkivel.

2016. szept. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 szp72 ***** válasza:

@ Istennek meg van az Ö dicsösège ès lmádati elvárása a teremtmènyeivel szemben.Ezt Ö mar az òszövetsègböl egèszen a jelenèsekig többször hangoztatta.Ami AZT jelenti,hogy az az imádat ami neki jar azt senki másnak nom adhatò.


Pedig eléggé úgy tűnik, hogy Isten megosztja a dicsőségét és az imádatát a Fiával:


"És láttam meg hallottam sok angyalt, az élőlények és a vének hangját, akik a trón körül voltak, számuk tízezerszer tízezer, és ezerszer ezer volt, és nagy szóval mondták: „Méltó a Bárány, akit megöltek, hogy övé legyen a hatalom, a gazdagság, a bölcsesség, az erő, a tisztelet, a dicsőség és az áldás.” Majd hallottam, hogy minden teremtmény a mennyben, a földön, a föld alatt és a tengerben levőkkel együtt ezt mondta: „A trónon ülőnek és a Báránynak áldás, tisztelet, dicsőség és hatalom örökkön-örökké!” A négy élőlény így felelt: „Ámen!” A vének pedig leborultak és imádták." (Jel 5,11-14)


Persze a saját Fia nem konkurens Isten. Az a dicsőség és hódolat, amit a Fiúnak adunk azt nem vettük el az Atyától. A Fiút éppen azért dicsőítjük és csak azért hódolunk neki, mert az Atyja ezt várja el tőlünk. Az ő akarata az, hogy a Fián keresztül imádjuk őt vagyis lényegében vele együtt, ahogy ezt a mennyei seregek meg is teszik.


t éppen azért tiszteljük, mert tiszteljük az Atyját, mert ő elvárja, hogy ugyanúgy hódoljunk a Fiának

2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 szp72 ***** válasza:
Utolsó sor törlendő.
2016. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!