Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzusnak volt-e testv&e...

Jèzusnak volt-e testvère ès ha volt akkor hány volt?

Figyelt kérdés

#testvère #hány.
2016. szept. 14. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

József első házasságából voltak féltestvérei, 3 fiú és 1 lány:

[link]

2016. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

ha volt akkor nem lehet tudni pontosan hány volt


egy bizonyos fickóra szokták mondani hogy ő biztos a testvére volt, ez pedig jakab


valójában viszont sokminden utal rá ,hogy mégsem a testvére volt, bár ő önmagára így hivatkozik, viszont az hogy unokatestvér legyen vagy más viszonylag közeli rokon teljesen belefér az eredeti kifejezésbe, ráadásul a korai keresztény köztudat is azt tartotta, hogy nem voltak testvérei, még későb mikor dogmába foglalták ,hogy örökké szűz maradt sem volt vita tárgya, hogy Jézusnak voltak e testvérei csak hogy az anyja szűz maradt e


viszont szólok előre ezen egy elkeseredett vita fog most indulni, mert az apostoli eredetű egyházak és a protestánsok között ez egy vízválasztó


többek közöttt a reformáció talán két legnagyobb alakja Luter és Kálvin is levezették hogy Jézusnak miért nem lehettek testvérei, de később az álltaluk alapított egyházak ezzel kapcsolatban úgyk ezdtek el gondolkodni, hogy "nem tudjuk de nem is érdekel, hisz a mi szempontunkból lényegtelen"


később sokan közülük is, de inkáb már a neoprotestánsok kezdték el foggal körömmel "dogmatizálni" a gondolatot, hogy már pedig akkor is kellettek legyenek testvérei


ez azért ilyen fontos mert a reformáció időszakára a katolicizmusban nagyon durva túlzásokba ment el Jézus anyjának a kiemelt tisztelete, a mai napig katolikus és katolikus között ez konfliktust szülhet, mert maguk a katolikusok is érzik hogy sok gyakorlat a saját egyházuk elméletének is ellent mond


viszont Mária valóban egy nagyon fotos alak Jézussal kapcsolatban, ezért a másik oldalnak is meg kell magyaráznia hogy akkor miért lett "szemétre hajítva" . Ennek kiváló eszköze, ha kihozzák azt hogy oké mellesleg megszülte Jézust de amúgy csak egy átlagos valaki volt, sőt sok neoprotestáns odáig is elmegy hogy egy már-már züllött alaknak állítja be, csak hogy mégjobban elhatárolja magát.

2016. szept. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Jakab a testvére volt és összesen 7-en voltak testvérek
2016. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Öt fiú-és legalább két lánytestvére volt. De tényleg mindegy.
2016. szept. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szp72 ***** válasza:
31%

A Bibliából teljes bizonyossággal nem megállapítható az sem, hogy volt, az sem hogy nem volt. Mindenesetre több érv szól amellett, hogy nem volt, amit a hagyomány is megerősít.


Jakab apostol, Jézus "testvére" bizonyosan nem volt a testvére, hiszen ismerjük mindkét Jakab apostol apját.


A 12 éves Jézus jelenetben azt olvassuk, hogy szülei minden évben fellátogattak Jeruzsálembe, és sehol egy testvérke. A kereszten Jézus végrendelkezésében az anyját Jánosra bízza, s Mária János házába költözik, nyilván mert nem volt más fia.


Jézus testvéreiként említett Jakab, József, Simon és Júdás inkább csak a rokonai lehettek. Mindenesetre az biztos, hogy volt Jakab és József nevű rokona. A kereszt alatt ugyanis ott állt egy másik Mária, Jézus anyjának rokona (Jn 19,25), aki Jakab és József anyja volt (Mk 15,40).

2016. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

1. válaszoló vagyok.


Ahhoz képest, hogy az általam linkelt írásban részletesen le van írva Jézus egész családfája, név szerint említve mindenkit a második unokatestvéri fokig, ez úgy látszik a több válaszolót nem érdekelte.


Mindenki nekiállt találgatni, ráadásul a helyes választ senkinek sem sikerült eltalálnia. :D

2016. szept. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Unokatestvére volt, mert anno úgy tanultuk ő vette még át kb.: 1000 követőjét..
2016. szept. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szp72 ***** válasza:
20%

A kérdés gondolom arra irányult, hogy volt-e Jézusnak Máriától született úgymond féltestvére.


Mert természetesen beszél a Biblia Jézus testvéreiről csak kérdéses, hogy azok milyen értelemben testvérei. Mostohatestvérei, ahogy az ortodoxok ezt annyira biztosra tudni vélik? Vagy egyéb rokonai? Hiszen pontosan tudjuk, hogy a görög "adelfosz" nem csak közvetlen testvért jelenthet, hanem más rokont is, ahogy ezt a görög Biblia a Septuaginta számos esetben tanúsítja.


Nem egészen értem, hogy a sok lángész miért pontozott le. Én csak annyit mondtam, hogy ez pusztán a Bibliából biztosan nem megállapítható. Tehát ha valaki azt állítja, hogy biztosan volt, vagy ellenkezőleg biztosan nem volt, az egy olyan dogmát állít fel, amely mögött nem a Biblia tekintélye áll. Ettől persze még elvileg akár igaza is lehet, csak ne hazudja, hogy a sola scriptura elvét követi, ha egyszer nem azt követi.


Én személy szerint biztosra veszem, hogy nem volt testvére, de nem a Biblia tekintélye, hanem az Egyházam tekintélye és hagyománya alapján vallom ezt. Állítom viszont, hogy pusztán a Biblia alapján is ez a valószínűbb.

2016. szept. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jézusnak féltestvérei voltak édesanyja révén. Név szerint ismerjük Jakabot (Gal. 1:19), Józsefet, Simont és Júdást (Mt. 13:55), és Máté révén tudjuk, hogy voltak húgai is (Mt. 13:56).


Üdv. Péter

2016. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1-es, meg tudnád adni, mik a forrásaid azokra, amiket a blogban írtál? Én úgy tudtam, József első házassága csak feltételezés, sose hallottam erről a Szaloméról se.
2016. szept. 16. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!