Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iskariòt Judás eleve...

Iskariòt Judás eleve arre volt rendelve, hogy Jèzust elárulja?

Figyelt kérdés

2016. szept. 9. 21:48
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
Egyeznie kellett a próféciának az evangéliummal, ezért lett kitalálva.
2016. szept. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Jajj Ozmi.


NEM!


Júdás is szabad akarattal rendelkezett, Nincs eleve elrendelés.

Miért nem?

amikor Jézus ki választotta a 12 tanítványát, egész éjjel imádkozott, hogy helyesen döntsön, az Atyja segítse.

Judásban nem volt kivetni való, ezért Jézus úgy választotta ki az apostolokat, hogy Isten szellemének jóváhagyása által történt.

2016. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

"Júdásban nem volt kivetnivaló"


Ja, azért volt tolvaj...


Jn 12,6

Ezt pedig nem azért mondá, mintha néki a szegényekre volna gondja, hanem mivelhogy tolvaj vala, és nála vala az erszény, és amit abba tesznek vala, elcsené.

2016. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kiválasztása után változott helytelen útra, nem sok idő kellett hozzá, hogy a helyes útról le térjen.


Mindenki ki van téve ennek, csak valaki uralkodik rajta valaki nem.

(1Korintusz 10:12) 12 Következésképpen, aki úgy gondolja, hogy áll, vigyázzon, hogy el ne essen.

2016. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A kiválasztása után változott helytelen útra, nem sok idő kellett hozzá, hogy a helyes útról le térjen. "


A betyárját, én nem emlékszem, hogy ilyen történet lett volna a Bibliában. Miért tanítasz olyat, amit csak te találsz ki?

2016. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha igen vagy ha nem, mit változtatna ez a tudás az életeden?

Van valami értelme puszta elméleti dolgokról filozofálgatni, amikor elég sok értelmes tennivaló lenne ebben a világban?

2016. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6#.Választ kèrtem nem kritikát.

Nem vagy köteles válaszolni.

2016. szept. 10. 19:52
 8/9 KZitus ***** válasza:

Már csak azért sem volt eleve elrendelve, mert akkor sok sok váddal lehetne illetni Istent!!


De Isten nem személyválogató...

Azért küldte a földre a Fiát, hogy MINDEN embernek lehetőséget adjon az örök életre. Júdásnak is lehetett volna.

Minden próféciának be kell teljesednie ami le van írva. De én személy szerint tehetek azért, hogy a negatív prófécia NE rajtam teljesedjen be.

Pl.Ha alapul vesszük a 2Tim,3:1-5 verseit, ott jellemzést olvasunk napjaink emberi viselkedésére. Hát nem rajtam áll az, hogy ne legyek ilyen? "pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek,".

Én döntöm el, hogy ilyen leszek vagy sem. De ettől még sajnos ilyen a világ, és nem Isten hibás ebben! Előre tudta, hogy a tőle való eltávolodás hová vezeti az embert...


De mindenki maga dönthet, hogy jelképesen szólva "Júdás" lesz-e, vagy az apostolok többike. Ők is követtek el bűnt, hibákat, élég sokat, de Krisztus megbocsátotta nekik, mert látta az Istenhez való ragaszkodásukat, és a tökéletlenségüket is...

2016. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ozmium42 ***** válasza:

KZitus!


Arra is volt lehetőség, hogy a prófécia egyáltalán ne teljesedjen be? Hogy ne árulja el Jézust senki?

2016. szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!