Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ézsaiás 65:22 nem bizonyítja...

Ézsaiás 65:22 nem bizonyítja azt, hogy az Ószövetség szerint Isten nem halhatatlannak teremtette az embert?

Figyelt kérdés

Tehát a fizikai halál nem a bűn által jött be, hanem az része volt a teremtésnek, hiszen itt is azt mondja, hogy az eljövendő királyságban is lesz halál, de az emberek sokkal többet fognak élni, mint most.


"Nem úgy építenek,

hogy más lakjon benne,

nem úgy művelik a szőlőt,

hogy más egye annak gyümölcsét.

Hiszen akkor népem fiai

hosszú életűek lesznek, mint a tölgyfák,

s kezük munkáját hosszan élvezhetik."


Itt most az Ószövetség tanítására vagyok kíváncsi. Ebben a fejezetben az állatok vegetáriánusok. De az ember mégis meghal. Ez nem azt jelenti, hogy amikor Ádámék még az Édenkertben voltak, akkor is volt öregedés és halál?


2016. szept. 15. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez a fejezet a legvégső időkről, az örökkévalóságról és az üdvösségről szól, nem a bűnbeesés előtti időkről. És sehol nincs benne szó arról, hogy az ember halandó, sőt pontosan az örök életről szól.
2016. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdezőt, ő erre a sorra fókuszál: hosszú életűek lesznek


És én is kíváncsi vagyok a véleményekre, mert szerintem sem az van odaírva, hogy örök életűek, hanem csak annyi, hogy hosszú életűek.

2016. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

# 2


A prófécia egy költői műfaj, a szavait nem szó szerint kell értelmezni, mint ahogy egy vers szavait sem értelmezzük mindig szó szerint. A hosszú életű jelen esetben azt jelenti hogy beláthatatlanul hosszú, azaz örök életű.


De miért, te úgy képzeled, hogy egyszer csak vége lesz az üdvösségnek? Na de akkor utána mi lesz?

Mindenki átkerül a pokolba? Ugye hogy nem.

Vagy megsemmisül és feloldódik a nirvánában? Ez sem, mert ez egy másik vallás.


A végtelenség azért végtelenség, mert sosem lesz vége. Ezt nem lehet másképp értelmezni, mert akkor logikai bukfenc lesz belőle.

2016. szept. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Itt szó sincs halálról. Az új világról beszél, hogy mindenki örök életű lesz, hisz a házban amit felépítenek nem más fog lakni.
2016. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

A kérdezőnek és a 2 válaszolónak igaza van!

Én azt nem értem,hogy miért nem lehet megkülönböztetni a " HOSSZÚT" az " ÖRÖKTŐL"!

Mert egyáltalán nem mindegy...


Én személyem.szerínt már únom azt a sok "...nem úgy kell érteni"-t amikor az ellentmond egy elképzelt ferdítésnek.

2016. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm Zoli.
2016. szept. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

# Zoli Taylor


Megkérdezhetem, hogy hányadikos vagy? Te még nem tanultál sem nyelvtant, sem különböző irodalmi műfajokat?


Persze hogy nem értelmezünk szó szerint mindent. Ha egy sportolóról azt mondják, hogy csúcsformában van, akkor szerinted ez azt jelenti, hogy kúp vagy gúla alakú? Ne röhögtess...


De ha annyira szó szerint akarod értelmezni a fenti igehelyet, akkor legalább tanulj meg óhéberül. Mert megsúgom neked, hogy az óhéber eredeti szövegben nem szerepel sem az "örökéletű", sem a "hosszú életű" kifejezés, hanem egy tipikus hebraizmus szerepel, amit már akkor sem értettek szó szerint.


Bírom, amikor olyanok akarják értelmezni a Bibliát, akik nem hogy óhéberül és koiné görögül nem beszélnek, de még a magyar nyelvre jellemző alapvető nyelvi jelenségeket sem ismerik...

2016. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem hetes, adnál egy linket arról, hogy mi is ez a szó eredetileg?
2016. szept. 15. 12:39
 9/19 anonim ***** válasza:

Kedves 54%-os válaszoló!


Bizonyára elkerülte a figyelmedet, de fentebb kérdeztem valamit: "te úgy képzeled, hogy egyszer csak vége lesz az üdvösségnek?" És ha igen, akkor hogyan?


Továbbra is kíváncsian várom a válaszod! ;)

2016. szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:


A link: [link]

A szöveg kb. "mint a fák napjai olyanok lesznek a népem napjai". Vagyis annyi napjuk lesz, mint a fáké, azaz beláthatatlanul hosszú.


(Abba most nem menjünk bele, hogy az üdvösségben a fák is örökéletűek lesznek, mert lesznek fák és azok is örökéletűek lesznek. :)

2016. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!