Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért harangoznak Hegykőn...

Miért harangoznak Hegykőn minden negyed órában?

Figyelt kérdés
Negyedkor egyszer, félkor kétszer, háromnegyedkor háromszor, és órakor sokszor. Nem minden órában csinálják, ahogy megfigyeltem, de nappal is és éjjel is sokszor, és akkor negyed óránként. Ez csak Hegykőn van így, vagy egész Sopron területén? Miért?

2016. szept. 15. 22:35
 1/7 A kérdező kommentje:
*Sopron környékén, bocsi :))
2016. szept. 15. 22:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Megtudakolom osztálytársamtól, ugyanis ott élnek rokonai, Én is 20 km-re lakom Hegykőtől. Holnapra hozom a választ. :)
2016. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :D Én itt lakom egy hete meló miatt, de nem igazán merem megkérdezni vadidegen emberektől :$
2016. szept. 16. 00:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem harangozás, hanem a toronyóra jelzi a pontos időt.


Van egy kisebb gong vagy harang, ami a negyedórákat jelzi (negyedkor egyszer, félkor kétszer, háromnegyedkor háromszor, és egész órakor négyszer) és van egy nagyobb, hangosabb és mélyebb hangú gong vagy harang, ami az egész órákat jelzi. Egészkor miután elütötte a négy negyedet a kisebb harang, a nagyobb harang annyit üt, ahány óra van. Így az is tudja a pontos időt, aki nem lát rá az órára, csak messziről hallja. (Régen ez fontos volt, mert nem hogy mobilja, de még karórája sem volt a legtöbb embernek.)


Nem csak Hegykőn jelzi így az időt a toronyóra, hanem egész Európában. :)

2016. szept. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, jó tudni :D Én még sose hallottam így, eddig Debrecenben laktam, és ott is csak néhanapján hallottam, hogy órákon kívül pl. fél 12-kor harangoznak, de normálisan.

Köszi a választ,ment a ződ :))

2016. szept. 16. 00:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nagyon sok helyen van, Egerben is hallottam a belvárosban. Nekem tetszett :)
2016. szept. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is, a szobatársam meg utálja:DD
2016. szept. 16. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!