Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, tényleg bűn az,...

Vallásosak, tényleg bűn az, ha véradó vagyok?

Figyelt kérdés

2016. szept. 16. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, miért....????

Jehova tanúi szerint bűn, nem pedig Isten szerint, vagy a hívő keresztények szerint. A vallásosak pedig nem is ismerik a Bibliát, úgyhogy azokat hiába szólítod meg.

2016. szept. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy bűn! A véradással segítesz beteg embertársaidon. Ebben mi a bűn?

Jehova tanúi annak tartják, mert a Bibliában írják, hogy tartózkodj a vértől... de ezt a vér rituális célokra való felhasználására, ill. a vér evésére vonatkoztatták. Hol ismerték az ókorban a vérátömlesztést...?

Azzal is szoktak érvelni a tanúk, hogy a vérátömlesztéssel betegségeket is át lehet adni a másik embernek, meg ugye ott vannak a vércsoportok, amik nem keveredhetnek - de könyörgöm, a tudomány mai állása szerint ezt mind meg tudják oldani! Vérátömlesztést egyébként is csak akkor alkalmaznak, amikor nincs más megoldás. Hány Jehova-tanú hal meg így értelmetlenül, amikor elutasítja a vérátömlesztést, ami megmenthetné...

A véradás tehát szép és dicséretes dolog. Van olyan ismerősöm, aki már alulról szagolná az ibolyát, ha nem kap vért.. és nagyon hálás érte!

2016. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Tudtommal csak a jehova tanúi szerint bűn.

Te annak érzed?

2016. szept. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha ide leírnám hogy szerintem mi bűn és mi nem, akkor sok vallásos ember leírna..
2016. szept. 16. 15:42
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk az már bűn, hogy annyira félek a véradástól, hogy nem merem megtenni a tűfóbiám miatt. Pedig biztos, hogy mentene emberéletet a vérem. Na ez már inkább bűn.
2016. szept. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem bűn. Az egész vallás egy fszság, pénzszerzési alibi. A Blibliák nyomtatásától kezdve a kamu térítésekig. Akkor adsz vért, mikor akarsz, annyit, amennyit akarsz, csak te szabhatsz határt.
2016. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Még nem adtam, de ha betöltöm a 18. életévemet, elfogok menni, mert nekem fontosabb segíteni valakin, mit hogy arra hivatkozzak hogy ez meg az tiltja..
2016. szept. 16. 16:03
 8/21 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Bár te a vallásosokat kérdezed a vérrel kapcsolatosan, de TE tudod mi Isten véleménye a VÉRről? Ő hogyan, minek tekinti? (persze a TE véredet is)

2016. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


És Én vagyok a lázító, haragra gerjesztő ember.


ezeket a kérdéseket ezért teszik ki, hogy Jehova Tanúit, embertelen módon gyalázzák, sértegessék olyasmiért, amit már az orvos társadalom is elismert.


Milyen "jó dolog" az érzelmekre apellálva, emberek ellen uszítani másokat, és evvel úgy feltüntetni a Tanúkat, hogy aljas gyilkosok, nyomorult szektások,


S teszik ezt azok az emberek, akik magukat Krisztus követőinek vallva, kibújnak a szelídség, és a bizalom szelleméből, ami állítólag bennük van, Isten jóvoltából.

2016. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%
#9: Ti gyalázzátok saját magatokat.
2016. szept. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!