Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy vallás kihalt, és én...

Ha egy vallás kihalt, és én abban hiszek az baj, illetve szerintem van még egy pár ember így, akkor ha van aki hisz benne akkor hogy lehet kihalt vallás?

Figyelt kérdés
2016. szept. 16. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem, a jelen hatalmon lévő vallások legjava, erőszakkal törölte el azokat a vallásokat, amik kihaló félben vannak, vagy már nem is gyakorolják őket, csak kevesen, soha ne hagyd, hogy bárki befolyásolni akarjon a döntéseidben, azt javaslom, ha valami szimpatikus, olvass utána és ha lelkileg számodra hasznosnak találtatik, akkor gyakorold.
2016. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért, én semmit nem gyakorlok úgy hogy hú, 1 nap nem imádkozom akkor belefogok halni, és nyilván nem fogom a szomszédot élve felgyújtani hogy áldozatot mutassak, és ha meghalok nem kérek olyat hogy a szerveimet kiszedjék, meg ilyenek, mindössze én abban hiszek hogy azt nem lehet bebizonyítani hogy nincs csak azt hogy van..
2016. szept. 16. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha vannak olyan emberek, akik nemcsak HISZIK de GYAKOROLJÁK is azt a vallást, akkor az valóban nem kihalt vallás.


De ha csak arról van szó, hogy valakik erőlködnek feltámasztani valami olyan rég kihalt vallást, amit nem is ismernek, akkor az más ügy. Akkor az kihalt vallás.


Te pedig, ha nem gyakorlod napi szinten ezt az adott vallást, akkor igazából te nem számítasz hívőnek, akár kihalt a vallás, akár nem. Ha rajtad állna, akkor kihalt lenne.


A vallás nem egy menő cucc, amit néha fölveszünk a buliba, hogy villogjunk vele, de különben ott gubbaszt valahol a szennyes alján. Ha hívő vagy, akkor életed minden percében hívő vagy és aszerint viselkedsz.

2016. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele hogy isten lehet van lehet nincs, de most ha valami jól jön ki akkor azért én nem tettem semmit, hanem isten adta?..
2016. szept. 16. 16:36
 5/5 anonim válasza:
Akkor te nem hívő vagy hanem agnosztikus.
2017. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!