Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy kis szimpla arany...

Ha egy kis szimpla arany keresztet viselek a nyakamban, bálvány imádó vagyok, ha meg egy jw orgos medált akkor meg nem?

Figyelt kérdés

Most mi alapján lehet eldönteni,hogy az egyik miért bálvány és a másik meg miért nem az?

A tegnap láttam egy idős hölgy nyakában (teljesen véletlenűl) egy medált aminek a közepében egészen jól látható volt a "jw.org" és alatta 4 héber betű.

Ez egy ovális alakú arany medál volt.

Nekem egy kereszt van a nyakamban,csak azt nem értem,hogy rám miért "mutogatnak újjal" mert bálványimádó vagyok (szeríntük), de nekik miért meg engedett és teljesen elfogadott ez az ékszer viselete?



2016. szept. 16. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kettős mérce?
2016. szept. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Kedves Kérdező.


Semmilyen bálványt nem hordunk, nincs medál a nyakunkban, a táskánkon, vagy más hol.

Aki ilyet visel, az megszegte azt az alapelvet amit a Biblia ír, és egyénileg nem hordhatja ezeket semmilyen módon, mivel jogilag nem is engedélyezik,


a jw.org, honlap egy tájékoztató jellegű internetes oldal, ha látnák ilyet azonnal felhívná a figyelmet arra, hogy ilyet nem engedélyez a jogi osztály.

Ha pedig nem hajlandó ezt megérteni, vagy változtatni, akkor a többi testvéreit teszi ki ennek a rágalomnak, és a jogi osztályt is felülbírálta.


Ez pedig büntetést von maga után.

2016. szept. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Oopenddor : A Bibliában semmilyen jogi tiltás vagy engedély nincs. Legfeljebb a ti Jehova Bibliájában.

A kérdésre: Nem bálványimádás a kereszt vagy más vallási jelkép a nyakban hordva, mert nem imádod a jelképet.

Bálványimádás: amikor egy tárgyat ( nem amit ábrázol) szentként tisztelsz és imádsz!

2016. szept. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Opendor kedves te most engem hazugsággal vádolsz?


Mondtam,hogy mit láttam és ezt én a két szememmel láttam attól függetlenűl,hogy te hiszed vagy sem.


De egyébként is a net teli van ilyen ékszerekkel meg mindenféle mütyükkel,kulcstartókkal,mandzsettákkal,medálokkal stb amelyeken ott van rajta a jw.org.

Akkor miért tagadsz valamit ami igen is jelen van?

2016. szept. 16. 16:34
 5/15 A kérdező kommentje:

[link]


Ez itt mind hazugság lenne?

2016. szept. 16. 16:41
 6/15 szp72 ***** válasza:
79%

A kereszt az egy pogány szimbólum, ezért nem is halhatott meg Jézus egy kereszten, hanem csak egy oszlopon. Bolondok is lettek volna a rómaiak ha pont a kereszténység alapítóját feszítik ilyenre.


Ellenben a jw.org őskeresztény szimbólum, Jézus és tanítványai egyaránt nyakkendőtűt, töltőtollat és kitűzőt hordtak jw.org felirattal. Ezért ez nem bálványimádás.


A bálványimádás helyes definíciója:


Minden, amit az őrtorony társulat éppen annak tart.

2016. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát opendoor, pedig valakinek készülnek a táskák fülbevalók, kitűzők, nyakláncok.


[link]



[link] #tbm=isch&q=jw.org+earring



[link] #tbm=isch&q=jw.org+pin


Ezeket hogyan lehet magyarázni opendoor? Csak azt ne mond hogy a világi embereknek gyártják.

2016. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

És mond kedves Barátom.

Hol lehet ilyet kapni, és menyibe kerülnek?

2016. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nézz be ide opendoor és érdeklődj;


[link]


[link]



[link]

2016. szept. 16. 23:01
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, de ezek egyike sem a hivatalos honlapunk,

Így nem hiszem, hogy ezt bárki jóváhagyta volna.

Mindent a jw.org honlapon közölnek, ami azon kívül van annak semmi köze a Tanúkhoz.

BIZONY!

2016. szept. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!