Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki szerzett már be könyvet...

Valaki szerzett már be könyvet a Rhema Books-tól? Megbízható szervezet? Megéri-e beszerezni ezeket ezeket a könyveket szimpla olvasmánynak a kereszténységről?

Figyelt kérdés

Olvastam a Rhema Books világméretű keresztény szervezetről. A weboldaluk szerint ingyen küldenek keresztény könyveket, azoknak akik igénylik. Szimplán érdekes olvasmánynak tűnnek, ezért arra gondoltam, jó lenne beszerezni a könyveket, de van bennem egy kis félsz.


Különösebben nem találtam a Rhema Books-ról magyar nyelven – a szervezettől független, objektív – információkat, ezért érdeklődnék, hogy mennyire megbízható szervezet? Úgy értem fogják-e majd elszánt, vakbuzgó keresztények zargatni az embert, ha eme weboldalon keresztül szerez be könyvet? Ugyanis nem akarom, hogy keményvonalas, "fanatikus" keresztények elkezdjenek nálam házalni. Olvastam a titoktartási politikájuk, de akkor is bennem motoszkál egy kis "sztereotípia", merthogy hallani ilyen-olyan történeteket "elvakult" keresztényekről, akik képtelenek nyugtot hagyni az átlag embernek.


Egyébiránt mi a véleményetek a weboldalon keresztül beszerezhető könyveikről? (Már, ha egyáltalán van véleményetek róla.) Szerintetek megéri-e beszerezni ezeket ezeket a könyveket szimpla olvasmánynak a kereszténységről?


A könyvek:


– Watchman Nee és Witness Lee: A keresztyén élet alapelemei - Első kötet


– Watchman Nee és Witness Lee: A keresztyén élet alapelemei - Második kötet


– Watchman Nee és Witness Lee: A keresztény élet alapelemei - Harmadik kötet


– Watchman Nee: A Dicsőséges gyülekezet


– Witness Lee: A mindent tartalmazó Krisztus


– Witness Lee: Isten ökonómiája


– Witness Lee: Az élet ismerete



(A Rhema Books weboldala: [link] )



#vallás #könyv #irodalom #kereszténység #olvasmány #Rhema books #Rhemabooks #keresztény irodalom
2016. jún. 13. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

obiektivitás szempontjából nem javasolnám, szóval ne tőlük tanulj "kereszténységet"


persze mint kultúrtörténet érdekes lehet, engem is érdekelnek a szekták az ókortól napjainkig (pl szívesen olvasom jehova tanúinak a kiadványait holott szerintem kb mindenben tévednek)


ha "kereszténységet akarsz tanulni" inkáb küldünk neked pár cikket, vagy menj el egy templomba, ott talán majd adnak kölcsön könyveket a többiek, meg beszélgetnek veled majd, az mégis jobb, legalább interaktív :D :)

2016. jún. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akiktől te félsz, azok nem keresztények, hanem jehova tanúi, ők szoktak zaklatni. Bár még nem hallottam erről a szervezetről, de örülök, hogy megmutattad, szerintem én is fogok tőlük könyvet kérni. Az pedig irreális félelem, hogy rádszállnak, egy keresztény nem tesz ilyet, a többihez pedig nincs közünk, akik ezt teszik. A Gedeon társaság is már több millió Bibliát osztott szét a világon és ők sem másznak rá az emberre, ha az elfogadta tőlük. Amúgy a hitvallásuk a mérvadó és az pedig itt található: [link]
2016. jún. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tőlük akarnám eltanulni a keresztény életet, nem azért akarom beszerezni tőlük a könyveket, hogy ezekből tanuljak. :-) Nem fogom az ott leírtakat készpénznek venni, csak egyszerű kíváncsiságból akarom kiolvasni a könyveket, mert érdekes olvasmányok lehetnek. :-)



A magyar Wikipédia szerint a Jehova Tanúi is keresztény egyházi felekezet. :-\ A Rhema Book szervezetet nem ismertem, nem tudom melyik vallási felekezethez tartozik. Nem tudtam, hogy milyen emberek állnak mögötte, ezért is kérdeztem reá erre.

A Gedeon Társaságot ismerem, őróluk tudom, hogy rendesek. Csak hááát... A Rhema Books-ról sehol sem lehetett információt találni saját magukon kívül.

Majd, ha elolvastam azokat a keresztény könyveket, amiket akarok, akkor lehet én is igénylek a Rhema Books-tól könyveket. :-)

2016. jún. 13. 13:12
 4/4 BiroZs válasza:

Szervusz! Rendeltem tőlük.

Korrekten küldik a könyveket, nem zaklatnak, szóval teljesen rendben van.

Watchman Nee fantasztikus látású ember volt. Most A Dicsőséges Gyülekezetet olvasom, ami annyira gazdag, hogy pár oldalnál többet nem is tudok belőle elolvasni egyszerre. Fantasztikusan elgondolkodtató.

Úgyhogy hajrá azzal a rendeléssel. :-)

üdv

Zsolt

2019. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!