Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tud emberré válni...

Miért nem tud emberré válni Isten jehova tanúi szerint?

Figyelt kérdés

Tehát ez a komment volt az, ami miatt kiírtam a kérdést:

emberré válása fizikai képtelenség.


Miért? Hol van erről bibliai ige?


2016. szept. 16. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Jer 32:17

Ah, ah, Uram Isten! Íme te teremtetted a mennyet és földet a te nagy hatalmaddal és a te kiterjesztett karoddal, és semmi sincs lehetetlen előtted!


Arrol nincs de ilyen van pár.. :)

2016. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 KZitus ***** válasza:

Szia


Természetesen Isten akkor jelenhetne meg emberi formában, amikor akar, de nem ír arról a Biblia, hogy valaha is fog. A szellemfiai sokszor vettek fel emberi formát, ha Isten feladattal bizta meg őket, itt a földön.(lásd Ábrahámot is angyalok látogatták meg....stb)

De semmi logika nincsen abban, hogy Isten miért venne fel emberi alakot, a földön. Talán nem kellene szó szerint venni a "fizikai képtelenség"-et. De bizonyos értelemben mégis igaz ez az állítás, mert azt monta Isten Mózesnek, hogy nem maradhat életben ember ha meglátná őt. Talán ezért használta, ebben az értelemben az a valaki ezt a kifejezést. Persze nem látok senki fejébe, ki mit gondol, de ismerve Isten "karakterét", egyáltalán nincsen szükség arra, hogy emberré váljon! Milyen célból tenné? ha a válasz CSAK, akkor viszont értem a kérdésedet :-)

2016. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mert érdekel a bemásolt állítás.

Te sem tudtál felhozni bibliai igéket. Gondolom sejted, hogy számomra a János1 eleve azt jelenti, ami le is van írva, hogy ő maga lett emberré, tehát a Biblia szerint ez megtörtént.


Engem az érdekel és ezt már írtam valahol, hogy ti az őrtorony tanításait képviselitek, és teljesen biztosan ugyanaz a tanítás nálatok és 5000 km-el arrébb. Bár most azért ellentmondtatok egymásnak, ami fura.


Ne haragudj, de erre a kérdésre roppant kevés az a válasz amit írtál. Én bibliai igéket kértem, hogy ő ezt nem tudja megtenni, illetve arra, hogy ez fizikai képtelenség.

2016. szept. 16. 19:22
 4/18 anonim ***** válasza:

"Természetesen Isten akkor jelenhetne meg emberi formában, amikor akar, de nem ír arról a Biblia, hogy valaha is fog."


"Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!" (Izaiás 9,6)


Dante

2016. szept. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

A Biblia szerint az történt, hogy „Isten vala az Íge”, tehát nem maga az Isten jelent meg testben „Isten”, az Íge. Hiába erőlteted, hogy maga az Isten jelent meg, mert, ha megfigyeled:

„az Íge”

„az Istennél”

„Isten”

Szépen különválassza „az” és az „az” nélküli megnevezéseket, Tehát nem „az Isten” jelent meg testben hanem „Isten” – mivel ’Jézus is Isten forma ’(Fil 2:6)


A kérdésed újabb kérdést vethet fel pl. az Isten átváltozhat vagy át fog e változni géppé vagy bármivé? Isten mindent meg tud tenni, ami a szándékában áll.

(2Mózes 3:14) Isten erre ezt mondta Mózesnek: „AZZÁ VÁLOK, AMIVÉ VÁLNI AKAROK.” Majd hozzátette: „Ezt mondd Izrael fiainak: »Az AZZÁ VÁLOK küldött engem hozzátok.«”

(egy Tanú)

2016. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A kettő Mózes 14 et miért másoltad be hamisan?
2016. szept. 17. 21:15
 7/18 anonim ***** válasza:

Leírnád mi benne a hamis?!

(egy Tanú)

2016. szept. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az eredeti héber szöveg így hangzik:

Isten ezt felelte Mózesnek: Vagyok, aki vagyok. Majd azt mondta: Így szólj Izráel fiaihoz: A „Vagyok” küldött engem hozzátok.


Semmiféle azzá válok nem hangzott el. Ez egy hamis fordítás. Jézus is így nevezte magát, hogy Vagyok. Tudtad ezt?

2016. szept. 18. 18:59
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem Jehova Tanúi az egyetlen, akik így vagy hasonlóan fordították ezt verset. Ha mégis (szerinted), akkor legalább ezek ketten is rosszul fordították az eredeti hébert itt.


A Másik, tévedés ha azt gondolod, hogy a 2Móz 3:14 és a Ján 8:58 között nincs összefüggés és főleg nem azonos, mivel az a 2Móz 3:14 Károli: „Vagyok” a NEVÉRE vonatkozik.

A Ján 8:58 Károli „vagyok” a létezésére vagy korára vonatkozik és nem nagybetűvel van írva. Erre utal az 57. vers is.


Rotherham: “I Will Become whatsoever I please.” [link]


(egy Tanú)

2016. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Ez lemaradt:

The Bible in Living English (449.oldalon lásd a linket): “I Will Become whatsoever I please.” [link]

2016. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!