Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan zajlik az elsőáldozás...

Hogyan zajlik az elsőáldozás egy felnőtt számára? A pap kérdéseket tesz fel és válaszolnom kell mindenki előtt? Aztán pedig gyónom?

Figyelt kérdés

2016. szept. 18. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőáldozás ugyanolyan áldozás mint az utána következő összes többi. Misén beállsz a többiekkel együtt a sorba, és magadhoz veszed az Eucharisztiát. Csak az teszi a dolgot egy kicsit ünnepélyesebbé, hogy ez a legelső ilyen alkalom. Gyónni még a mise előtt kell.


Kérdéseket nem tesznek fel, a Szentmise nem vallatás és nem is vizsgáztatás, hanem személyes találkozás Jézus Krisztussal. :)

2016. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én felnőttként részesültem a bevezető szentségekben:

- keresztelés

- bérmálkozás

- első áldozás


Első két szentség felvétele előtt a keresztszüleimnek és nekem is adtak kérdéseket, végül is a hitemről tettem tanúságot és a kereszt- és bérmaszülőm arról, hogy segítenek a hitéletben. Majd a bérmáláskor ezt meg kellett erősítenem, hogy vállalom.

A misr végén pedig én áldoztam először, majd kereszt- és bérmaszülőm, és utánunk a többiek.


Nekem így zajlott.

2016. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiről a 2. válaszoló ír, az teljesen más. Keresztelésnél és bérmálásnál ez a kötött szövegű kérdés-felelet forma a szertartás része, ugyanúgy mint a Hiszekegy elimádkozása. De áldozásnál, sem az elsőnél, sem a többinél nincs ilyen kérdés-felelet.
2016. szept. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szp72 ***** válasza:

Ha meg vagy keresztelve, de nem voltál elsőáldozó akkor nyilván bérmálkozó sem voltál.


El kell végezni egy felnőtt katekézist, ami 1-2 év heti egy alkalom. Ha abban a csoportban az oktató úgy ítéli meg, hogy felkészültél, akkor húsvét környékén mise keretében megbérmálnak, és akkor először áldozol. Előtte azonban valamikor gyónni kell.


Ha nem voltál megkeresztelve akkor meg is keresztelnek, de akkor gyónni nem kell.

2016. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3. válaszoló!

Én nem ugyanazt írtam, amit te? :)


Első áldozásnál már nincs semmi egyéb. Csak hogy mindenki tisztán lásson.

2016. szept. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Én úgy értelmeztem, hogy nálad minden egyszerre, közvetlenül egymás után történt. Ezért tartottam fontosnak tisztázni, hogy itt három különböző szertartásról van szó. Ha félreértettelek, akkor elnézést.

2016. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


Igen, nekem egy mise alatt szolgáltatták ki a 3 bevezető szentséget.


De lényegében ugyanazt írtuk: Csak első áldozás esetén nincs semmilyen kérdés-felelet rész. Ugyanúgy áldozik, mint bármi más, csak neki az az első lesz, azért fontosabb. Továbbá neki ha már meg van keresztelve, stb., akkor előtte gyónnia is kell.

Nekem például nem kellett, az egyszerre való kiszolgáltatás miatt.

2016. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előtte van felnőtt katekézis, ami egy felkészítő, hogy megismerd az egyház tanítását. Ezután van az elsőáldozás, illetve felnőtt esetében egyúttal bérmálnak is. Általában húsvétkor szokott lenni, szentmise keretében. Nem kérdeznek ott már semmit. A gyóntatás meg az ezt megelőző napokban szokott lenni.
2016. szept. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még egy kérdésem lenne, hogy a gyónás hogy történik. Mit kell magamtól mondani?
2016. szept. 19. 17:06
 10/10 Bree78 válasza:

A gyónáshoz kapsz egy kötött szöveget, abba kell beleilleszteni a bűneidet. Nekem engedte a pap, hogy vigyem a puskám,nem kellett elsőre fejből tudnom.ha a pap a felkêszítéskor nem ad gyónási szöveget a neten megtalálod.

Nem kell litániát mondani a bűneidről, pl: gyakran káromkodom, néha megbámtok embereket, falánk vagyok stb...

Tőlem aztán megkérdezte, hogy mit tartok a legrosszabb tulajdonságomnak, és miben tudna nekem isten segíteni. Aztán elmondod a bánat imát, megkapod a feloldozást és ennyi.

2016. szept. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!