Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus a Biblia mely részeiben...

Jézus a Biblia mely részeiben utal arra, hogy ő másik Istenhez imádkozik, mint pl. a zsidók?

Figyelt kérdés

2016. szept. 21. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Semelyikben, mert ugyanahhoz imádkozott.
2016. szept. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


János 8:44

2016. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A János 8.44 nem erről szól... Hanem azt mondja benne, hogy ki is azoknak az embernek az igazi ura, nem pedig konkrétan a zsidókról beszél.
2016. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát, én nem tudtam pontosan, hogy kiknek mondta Jézus Krisztus ezért írtam bele a kérdésbe azt, hogy "pl", de megkerestem a szövegrészt a második hozzászóló hasznos kommentje alapján.


"44.

Ti az ördög atyától valók vagytok, és a ti atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni. Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

45.

Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem.

46.

Ki vádol engem közületek bűnnel? Ha pedig igazságot szólok: miért nem hisztek ti nékem?

47.

A ki az Istentől van, hallgatja az Isten beszédeit; azért nem hallgatjátok ti, mert nem vagytok az Istentől valók.

48.

Felelének azért a zsidók és mondának néki: Nem jól mondjuk-é mi, hogy te Samaritánus vagy, és ördög van benned?

49.

Felele Jézus: Nincs én bennem ördög; hanem tisztelem az én Atyámat, és ti gyaláztok engem.

50.

Pedig én nem keresem az én dicsőségemet: van a ki keresi és megítéli.

51.

Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké.

52.

Mondának azért néki a zsidók: Most értettük meg, hogy ördög van benned. Ábrahám meghalt, a próféták is; és te azt mondod: Ha valaki megtartja az én beszédemet, nem kóstol halált örökké."


Ez alapján úgy tűnik, hogy a zsidókhoz beszélt. Vagy hozzájuk is.


#2! Nagyon köszönöm!

2016. szept. 21. 13:50
 5/10 Pietrosol ***** válasza:

#3!


Olvasd el a kérdést újra!


"pl a zsidók"



Egyébként az Evangéliumok miről számolnak be, kivel van folyamatos összetűzésben? Kik öletik meg Istenkáromlásért?


Vizigótok, perzsák, párszik, netán zsidók?

2016. szept. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Szívesen!

2016. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha velük beszélgetett, és először értük küldetett, akkor miért beszélt volna a vizigótokról? :)))

Ha én beszélgetek veled és látom, hogy hazugan élsz, képmutatóan, akkor nem fogok elkezdeni beszélni a vizigótok bűneiről. :DDD

2016. szept. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pietrosol ***** válasza:

#7!


Bocs, mi az, hogy értük küldetett?


"Én vagyok a világ világossága"

2016. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha értelmetlenül fogalmaztam meg a kérdést, de homályos volt számomra a téma; nem tudtam pontosan, hogy kikhez beszélt Jézus Krisztus és azt sem, hogy milyen témában.


Ezért lett ilyen a kérdés.


Amennyiben még vannak olyan részletek a Bibliában, amelyek rávilágítanak az adott témára (tehát arra, hogy Jézus Krisztus szerint a zsidók istene nem egyenlő az Ő Istenével), akkor kérem szépen azokat is.

2016. szept. 21. 14:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Jn 1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Jézus Isten Fia, Isten személyes kivetülése, kinyilatkoztatás. Isten megjelent köztünk testben.

Ő egyenesen az Atyához, az Élő Istenhez imádkozott. Mivel Isten lénye, személyisége nem volt ismeretes az emberek előtt, ezért nem is jöhetett létre személyes ismeret és személyes kapcsolat Ő vele.

A zsidók, csak a Mózes leírásain alapuló, törvényt adó számukra ismeretlen Istenhez tudtak imádkozni.


Ám ma, akik Jézus és a Pünkösdi Szent Szellem eljövetele és kiáradása után születtek, és hisznek Jézusban és befogadták Őt, azok számára ismerté vált az Élő Isten, az Atya. Ők ugyanahhoz az Istenhez, Atyához imádkoznak, mint Jézus. Akik nem Jézuséi és Jézus nem él a szívükben, azok csak egy képzelet beli Istenhez imádkoznak.

2016. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!