Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A modernkori személyiségfejles...

A modernkori személyiségfejlesztés nem hasonlít kicsit a szcientológiára? Nincs köze hozzá?

Figyelt kérdés

A Brian Tracy és hasonló "hogyan változtassuk át a személyiségünketre" gondolok...


Az ilyen módszerekkel élő emberek mintha más világban élnének, nincsenek saját gondolataik, azt csinálják, amit a könyvekben leírtak.


Ha valamelyiküket kritika ér, és a másik érvelni szeretne miért mondta, nem engedik, mert azonnal "leirigyezik" az illetőt.


A bálványimádat is megy ezerrel (pl. Oravecz vagy Péter Szabó)...



#Oravecz Nóra #Péter Szabó
2016. szept. 21. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
De igen. Egyetértek.
2016. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%

A szcientológusok kimossák az emberek agyát, és arra mennek hogy pénzzel lehuzzák az embert. Ezt tudom, mert én is voltam náluk, első dolguk volt, hogy miután kitöltöttem náluk teszteket, filmet nézettek velem, és rögtön ajánlották, hogy vegyem meg a könyvüket.


Egyébként láttam egy német filmet is, amelyben egy férfi végül elvesztette a családját a szcientológia

miatt.


Brain Tracy-t nem ismerem, viszont magam is foglalkoztam és foglalkozom is a személyiségfejlesztés tudományával, nem tudom mi bajod van vele.


Az emberek azért vásárolnak személyiségfejlesztő könyveket, és azért mennek szakemberekhez, mert nem tudnak mit kezdeni az életükkel, teljesen tanácstalanok, és nyilván azt várják, hogy adjanak nekik olyan gondolatokat, amiknek segítségével majd jobb lesz az életük.


Ebben semmi bálványimádat nincs. Egy normális, személyiségfejlesztéshez értő ember nem fogja becsapni a hallgatóit, mert eleve elmondja, hogy csodát ne várjanak. Ők csak olyan gondolatokat, módszereket adnak, amiknek segítségével az embereknek könnyebb lehet elkezdeni a változást. A fő hangsúly a cselekvésen van. Ha valaki csak otthon ül, és személyiségfejlesztő könyveket olvas az égvilágon semmit sem fog elérni. Erre már Dr. Csernus Imre is utalt, aki véleményem szerint az országban a legjobb lélekbúvár.


Dante

2016. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A személyiségfejlesztés is ugyanúgy lehúzza a pénzed. Odamész a tréningekre, és azonnal a könyvek megvásárlására ösztönöznek, a több tíz- vagy százezres belépők mellett.


A személyiségfejlesztés is egy adott elképzelést, gondolkodásmódot akar mindenkire ráhúzni, a szcientológiának szintén nem ez a célja?


Pl.:


- Aki kritizál téged, az csak az irigyed

- Csodálatos vagy minden hibáddal együtt

- Ha valaki nem támogat téged, azt ki kell iktatnod az életedből



Soroljam még...?

2016. szept. 21. 19:37
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ne sorold, hiszen ezt a hármat se érted. Egy tevékenységet alapvetően a célja határoz meg, utána a stílusa, és így tovább. A személyiségfejlesztés célja, hogy könnyebben élj a világban, a körülötted lévő bonyolultságot kezelni tudd. A cél a te életed jobbá tétele. Ez szolgáltatás, fizetned kell érte. A szcientológia egy társaság, amely létrehozott egy hangzatos elméletet közönséges haszonszerzés céljából. Te fizetsz és egy kiválasztott réteg gazdagodik.

Ezzel mindent elmondtam az eltérésekről.


De nézzük az idézeteidet:

- Aki kritizál téged, az csak az irigyed.

A kritizálás negatív tulajdonságok emlegetése azért, hogy demonstrálva legyen a hibás voltod. Ha vannak hibás tulajdonságaid, azt meg lehet beszélni kellő empátiával, az pedig nem kritika, hanem tanács. Téged rossz színben feltüntetni csak az irigyednek érdeke, a többi az kijavítani szeretné.


- Csodálatos vagy minden hibáddal együtt

Nincs tökéletes ember. Minthogy vannak hibáid, elköveted őket, és az neked rossz. Néha annyira, hogy nem tudsz talpra állni önmagadtól. Azt pedig kihasználja rosszindulatú környezeted, ezért egyre lejjebb csúszol. De ha tudod, hogy nem vagy tökéletes, akkor magabiztos vagy, a hibát kijavítani szándékozol, ami máris jó érzéssel tölt el. Azaz boldogabb leszel tőle. Tehát csodálatos vagy, hiszen tanulsz hibáidból, egyre jobb leszel, szemben azzal, aki erre nem képes.


- Ha valaki nem támogat téged, azt ki kell iktatnod az életedből

Környezeted mindenképpen van, azok hatnak rád. Kétféleképpen, vagy az jó neked, vagy rossz. Ha jó, akkor támogattak. Ha rossz, akkor gáncsoltak. Ha viszont kizárod őket a környezetedből (vagy te mégy máshová, vagy eléred, hogy ők menjenek, például éppen a jóakaróiddal), akkor nem lesznek rád hatással. Mit tettél tehát? Kizártad őket az életedből. A valóságban ezt ritkán értjük szó szerint, inkább úgy, hogy igyekszünk ritkábban kapcsolatba kerülni velük, ezáltal kevesebbet tudnak rólunk, így kevesebbet árthatnak.


Tanulság! Ne ragadjunk ki mondatokat szövegkörnyezetükből, mert két dolog történik velük. 1. Megváltozik az értelmük. 2. Érthetetlenek lesznek.

2016. szept. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Dante, szerintem ha utána nézel azoknak akikről a kérdező ír magad is láthatod, hogy egész más személyiségfejlesztést értenek az alatt mint amire te gondolsz


szóval ne valamilyen önismereti, jellemformáló, önbizalomnövelő dolgora gondolj hanem kb pszichopataképzésre, aki egy ilyenen ténylegen átmegy a személyisége jelentős részét adja fel, és itt a "siker" sosem jelentheti azt hogy pl céltudatosan felveszed a kesztyűt a családod, a sport, a vállalkozásod stb sikerre vitelében (persze részben ezt IS jelenti) hanem azt hogy bizony te most önző leszel lemondasz az énedről állandóan új és új célokat tűzöl ki, amik persze mindig pénzben mérhetőek. Ha megnézel pl egy szabó péter féle motivációs videot láthatod hogy mindig csak a vagyonát reprezentálja az ürge :D Biztos találkoztál már pl biztosítási ügynökkel aki soha senkivel semmiről semmilyen formában nem tud anélkül beszélni hogy ne látná benne a potenciális ügyfelet, a párja is csak státusszimbólum mikor bulizik akkor is csak a "menő pénzügyest" reprezentálja, mint személy már nem is igazán létezik, na ezek a "személyiségfejlesztők" valami ilyesmit akarnak kinevelni belőled


de hogy válaszoljak a kérdezőnek ,szerintem az egotraining volt előbb és csak ezt vette át a scientologia

2016. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az én véleményem az, hogy sokkal veszélyesebb ez a játék, mint hasznos.


Teljesen olyan, mint a drog.


Az illető elolvassa a könyvet, a fellegekben jár, már látja a sikert maga előtt, visszatér a valóságba, és amikor szembesül azzal, hogy az adók és a járulékok kifizethetetlenek egy kezdő vállalkozónak utána olyan mélyre kerül, mint sohasem volt. Saját bőrömön tapasztaltam.


Ugyanis hiába olvassa el valaki ezeket a könyveket, a valóság nem változik. Ugyanúgy a zsiványok tudnak a vállalkozással előre jutni, ugyanúgy kevés a fizetés a tanult diplomásoknak. Én pedig nem vagyok Bill Gates, vagy Steve Jobs, hogy valami eszméletlen ötletet találjak ki, ami a buta, ostoba embereket palizza be. Miért is kellene?


Szabó Péter vagy Brian Tracy pedig mivel is gazdagodott meg? A hülye, bepalizható embereken keresztül. Kíváncsi lennék, hogyan boldogultak volna, ha nem a sódert kell lökni, hanem mondjuk egy sarki boltot kell üzemeltetniük? Jah, hogy az nem olyan jó üzlet? Hát valóban, a boldogság és egészség jobban eladható.


Miért nem találkoztam még egy emberrel sem, aki eme módszerekkel jutottak ki a gödörből? És miért találkozok folyamatosan olyanokkal, akik eme módszereket árulják, piramisjáték módjára...?

2016. szept. 24. 17:57
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező a 3. bekezdésedet illetően, az olvasó azért jár a fellegekben, mert semmit sem értett meg belőle. A személyiség mélyen gyökerező dolog, többnyire a csecsemőkorig kell visszanyúlni, ha érteni akarjuk. A megváltoztatása nem lehetetlen, de pusztán egy könyv elolvasása természetesen nem old meg semmit. Ahhoz kemény munka kell, hogy a személyiségünk változzon, és gyakran egyedül nem is sikerül.

Amúgy Bill Gates és Tacy között van néhány fokozat, közülük sokan egész jól boldogulnak a létező valóságban.

Miért nem találkoztál? Két oka is van. Egyfelől nem forgolódsz ilyen körökben, másfelől ezzel nem szokás dicsekedni.

És senki sem akar meggyőzni ezek hatékonyságáról. Mindössze elmondtam a lehetőségeket, te vagy felhasználod, vagy nem.

2016. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem rossz, amit a Szabó Péter csinál, én itthon elkezdtem és csupán attól jobban éreztem magam, hogy nem hagytam, hogy bántsanak, akik addig kritizáltak, Édesanyámra rászoltam, ha hûlyézett, 30 éve ezt teszi ! Nem szakítottam meg vele a kapcsolatot, de rá szóltam, mert folyamatosan ezt táplálja belém... Önbizalmam a béka feneke alatt volt... És ha már ennyivel jobb az életem, már megérte, a Szabó Péter senki helyett nem fogja megtenni azt, amitől boldogabb lehet ! Ez mindenkinek a saját feladata. Visszatérve ez esetemben egyáltalán nem a pénzről szólt. Amit veszélyesnek látok az a pszichiáter, pszichológus... Akikkel életed végéig analizálhatod a problémáidat... Bele kerülsz egy spirálba és eljuthatsz Ádám Éváig és az életed ott megreked! Jó sok pénzért ! A legnagyobb hibát abban látom, hogy mindenkivel próbálják elhitetni, hogy önmagától nem képes semmire ! Pedig régen is megoldották az emberek valahogy..
2016. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
75%

Az a helyzet, hogy ha alaposabban megnézitek, ezek az emberek mind olyan dolgokat ismételgetnek, amiket már ókori filozófusok is megmondtak évezredekkel ezelőtt, csak nem kerestek rajta ennyit.

Jha más az, hogy ők nem védették le. :D

Saját fotóikkal adják el híres emberek idézeteit, vallási filozófiák mondásait,tehát nem tekinthető egyikük sem szellemi vezetőnek, maximum üzletembernek.

Buddhát, Arisztotelészt, Churchillt én is tudok idézgetni, csak én nem tudom eladni. :D

Erről egy történet jut mindig eszembe:

Egy ember kiküldött több száz levelet azzal a szöveggel, hogy "Elárulom Neked, a meggazdagodás titkát. Csak annyi a dolgod, hogy küldj nekem ezer forintot."

Az emberek elküldték a pénzt, és izgatottan várták, hogy megtudják ők is hogyan gazdagodhatnak meg. Hamarosan jött is a válasz, a levélben csak annyi szerepelt: "Így." :D

Na kb ennyit a témáról.

Amúgy tényleg veszélyes lehet az, ha az ember, aki mélyponton van, szakember helyett ilyen előadásokon vesz részt, mert egyrészt nem fog rajta úgy segíteni, mint egy célzott, személyes tanácsadás, terápia, másrészt pénzt dob ki feleslegesen....

2016. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Azért Csernust megtenni legjobb lélekbúvárnak elég merész és felelőtlen mondat. :D
2016. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!