Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kivel fordult elő ugyanez a...

Kivel fordult elő ugyanez a helyzet, mint velem? (lentebb)

Figyelt kérdés
Szóval 22 évesen szembesülnöm kell azzal, hogy az én és a környezetem élete 10 éves korom óta egy Marshall-keresztet szimbolizál. Kifejtem bővebben: Amikor általános iskolás voltam, én voltam az osztály legjobbja, mindenben törekedtem, hogy én legyek a legjobb, az égvilágon mindent csináltam (zene, sport) és talán túlságosan is motivált voltam. Aztán egy olyan pályát választottam, amiről először nem tudtam meggyőződni, hogy nekem való-e, majd képtelen voltam váltani, mert 18 éves koromra az utolsó csepp motivációmat is elveszítettem, a környezetem elhidegült tőlem, én is "elmenekültem" mindenki elől, a szüleimen kívül senkivel nem tartom a kapcsolatot és ott tartok, hogy lehet kibukok az egyetemről, mert utálom és úgy gondolom, hogy más sem érdekel. Ezzel szemben, akik régebben "senkik" voltak a szememben (szó szerint, mert tényleg azok voltak), most diplomáznak, sikeresek lettek (nemcsak az egyetemre gondolok) és élvezik az életet, mert jó döntéseket hoztak, akkor amikor kellett és lazán vették az egész életet. Ami a legrosszabb, hogy ehhez a folyamathoz nagyban hozzájárult a folyamatosan súlyosbodó önbizalomhiány. Általános iskolában én voltam a szépfiú, az eminens gyerek mintaképe, csak sajnos az is maradtam és nem lett belőlem "igazi" férfi. Olyan érzés, mintha egy ostoba brazil szappanoperában szerepelnék, ami drámával végződik a szemszögemből. Kíváncsi vagyok hány ember jár hasonló cipőben, mint én.

2015. aug. 3. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Na akkor nagyon remélem hogy nekem is olyan életem lesz mint azoknak a " senkiknek" :)

Engem régen le sem nézett az egész osztály és én most menekültem el mindenki elől, de nagyon szeretném hogy jó életem legyen mint azoknak a "senkiknek" :)

2015. aug. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele..biztos, hogy nem énekel semmi? Pedig jó lenne ha legalább 1 dolgot találnál. Még mennyi lenne hátra az egyetemből? Mert ha most kezdted volna akkor mondanám, hogy hagyd ott ha utálod...
2015. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*nem érdekel semmi :D

Bocsi, telóról vagyok.

2015. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló történt. Otthagytam az egyetemet, elvégeztem egy OKJ szakmát, és beálltam dolgozni. Tíz év után, mikor már tudtam, mit szeretnék csinálni, újra elkezdtem az egyetemet. Szerintem te se pazarold az államilag finanszírozott féléveidet egy olyan szakra, ami nem érdekel.
2015. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit meg nem adtam volna ha csak fele olyan gyerekkorom lehetett volna, mint neked. Amúgy nincs ebben semmi meglepő, egyszerűen csak kiégtél a nagy jólétben. Így van ez, ha nem kell megküzdeni a dolgokért, mert anyuci és apuci al a gyerek hátsója alá tol mindent...

Egyszerűen csak kezdj bele a saját életedbe! Keress valamit, amiért meg kell küzdened, amiben nem lehetsz alanyi jogon a legjobb! Tudd meg, hogy mi az az élet!

2015. aug. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sehol sem írtam, hogy jó létben éltem (de szegény sem voltam), ezt nem tudom, miből lehetett leszűrni. Elkényeztetett meg végképp nem voltam, mert ahogy fentebb is írtam, mindig én akartam valamit elérni, nem a szüleim.
2015. aug. 4. 23:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Még most is gyerek vagy, ez a te bajod. Általános iskola.. az már 10 évvel ezelőtt történt az életedben. Gondolj bele, az érettségidről sem kérdez már senki... én pl. alig látom a volt osztálytársaim a középsuliból, van aki már lebabázott és férjhez ment. Hidd el, senkinek sem fenékig tejfel az élete, csak te ezt látod... mert gyerek szemmel most kicsit ki vagy bukva és azt hiszed mások mennyire tökéletesen élnek. A látszat néha csal és azok az emberek ,akik szerinted senkik voltak nem a csodára vártak ,hanem vmit tettek azért hogy jobb legyen az életük. Én is ebbe a rétegbe tartozom, mégsem vagyok elégedett. ne hidd azt, hogy neked rosszabb. nem a múlt számít ,hanem a jelen. ha más a "semmiből" tudott önbizalmat építeni, akkor te mit durcáskodsz ,hogy elvették a játékod?
2015. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"brazil szappanoera" azok a pasik mind helyesek,a csajok meghalnak értük,szerencsés vagy ember..
2015. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia szokták mondani az ember mindig valtozik talán, azért nem szereted már, vagy nem motivál és tényleg meg kell táláni,azt a dolgot ami érdekel, és eleg motivált vagy hozzá, de az is lehet csak meguntad egyszerűen a tanulást meg mondtad mindig a legjobbra törekedtél most lehet, hogy mast akarsz kiprobalni, és emiatt nem akarsz tökéletes lenni, egyépként a senkik is valtozhatnak talán emiatt vannak egyetemen, és keress egy célt.
2015. aug. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!