Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktál hétköznap misére...

Szoktál hétköznap misére járni, vagy csak esetleg betérni a templomba imádkozni, elmélkedni?

Figyelt kérdés

2016. okt. 6. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Még hétvégén sem.

Van elég dolgom.

2016. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Nem hiszek istenben.

Elmélkedni otthon is tudok.

2016. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Néha szoktam, általában csak akkor, ha valami ünnep van aznap (születésnap, névnap, fontosabb egyházi ünnep).
2016. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem járok misére. Turistaként a templomokat meg szoktam nézni, mert gyönyörűnek tartom őket.

Sajnos mostanában azt tapasztalom, hogy miséken kívül sok templom zárva tart. Nem is értem...

2016. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

"Sajnos mostanában azt tapasztalom, hogy miséken kívül sok templom zárva tart. Nem is értem..."


Nálunk kirámolták a feketelábúak a templomot hétköznap, mikor nyitva volt. Azóta zárva van. Misék előtt fél órával nyitják.

2016. okt. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

"Misék előtt fél órával nyitják."

Azért ez nem istennek tetsző megoldás. Ha annak idején az apostolok ilyenek lettek volna, sose terjed el a kereszténység.

2016. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5


Isten miért nem védte meg a házát?

2016. okt. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok katolikus, de advent idején minden nap munka előtt eljárok a hajnali misére. Van egy nagyon sajátos hangulata, amit semmiféle otthoni elmélkedéssel nem lehet pótolni.
2016. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Isten miért nem védte meg a házát?"

Egyrészt: az apostolait sem védte meg. Azért ez egy kicsit fontosabb, nem?

Másrészt a templom nem az isten háza. Isten nem kérte templomok építését. A templomok az embernek kellenek - és akkor bizony védje meg ő azokat.

De ha lusta védeni, akkor sem szép tőle, ha bezárja. A templom az egy menedékhely.

2016. okt. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kzs ***** válasza:

Nem, sohasem járok.

Gyakorló keresztény vagyok, gyakran járok Istentiszteletre. De katolikus templomba be nem teszem a lábamat, senkinek a kedvéért.

2016. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!