Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ördögűzést ki kérhet, és mikor?

Ördögűzést ki kérhet, és mikor?

Figyelt kérdés
Nem hiszem hogy bárki kérne magára ördögűzést, ezért kíváncsi vagyok hogy ki kérhet, és milyen esetben.

2016. okt. 9. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy nagyon kényes téma, és az egyház is óvatosan kezeli. A Katolikus Egyház nagyon komoly vizsgálódást tesz azelőtt, mielőtt bárkin is ördögűzést lehetne végre hajtani, mivel nagyon sok személynél pszichiátriai probléma áll fent, és nem megszállás. Úgy tudom, hogy a Katolikus Egyház csakis megkeresztelt Katolikus embereken hajt végre ördögűzést, tehát ez, mint egy feltétel szükséges. A lényeg, hogy elég bonyolult procedúra.
2016. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Bárki ,és bármikor kérhet,az illetékes személy:Úr Jézus Krisztus.

Egyedül csak neki van hatalma ,és lehetősége az embert megmenteni az Ördög hatalmából.



ui.:ha valaki nem tudja hogyan léphet vele kapcsolatba:

Biblia,Újszövetség,János evangéliuma,3.rész,16.vers

2016. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jézus nem foglalkozik már démonok kiűzésével, mert felhatalmazta a követőit, hogy kígyókon és skorpiókon tapossanak, és az ellenség minden erején, és semmi nem árhat nekik. Ha az Egyház engedelmes, akkor végzi ez által a hatalom által a kártevőirtást, ha nem, akkor az Egyház rablók barlangjává válik.
2016. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Az"ördögűzés"minden krisztuskövető kötelessége,élete minden pillanatában!


Sokan tévednek,hogy az ördögtől megszáltak,csak valamely pszichózisban szenvedők.

Az ördög igen változatos módokon igyekszik megszállva tartani minket.Ezek,elsősorban szenvedélyeinken figyelhető meg,a zabálástól,a drogok élvezetéig,de ilyen eszköz a különböző betegségek,a náthától a rákig.


Az ördög megszállásától való szabadulás nem valami ezotérikus hókuszpókusz,hanem Isten "szeretet törvénye"követése az egészségre(mértékletességre)vonatkozó törvényektől,az erkölcs Jézus által bemutatott szabályaiig.


Kik ennek közvetítői?

Elsősorban a Biblia szerzője-Isten Lelke-és maga a Biblia.Ezek beosztott szolgái,vagyis Krisztus követői,az egyszerű kereszténytől,a püspökséggel szolgálókig.

Kulcs mindezekhez:


Az ördögök elleni küzdelemhez hatalmat csak Isten adhat!Ő sosem kér ezért fizetséget.Aki fizetséget kér más hatalmáért,az tolvaj,csaló,tehát Isten ellensége,vagyis az Ördög szolgája!...FUSS ELŐLE!

2016. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én ördögűzés alatt a pap által űzött rituáléra gondoltam, a többi nem érdekel. Feltettem egy egyszerű kérdést amire egy egyszerű választ várok.

Továbbá aki lepontozta az 1. válaszolót, az kérem írja le hogy mi a probléma a válasszal, ha a 2. vagy a 4. válaszoló pontozta le akkor inkább nem szóltam.

2016. okt. 11. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezzel szemben a Biblia szerint a démonok kiűzése nem rituálé, hanem Isten ereje megragadja a démonok grabancát, és kihajítja az emberből (Mt 12,28, Lk 11,20). Az okosabbja persze nem várja meg, hogy a kényszerítő erőnek kelljen erőszakkal kilakoltatnia, hanem már a felszólításnak is enged(Mt 8,16), de csak akkor, ha tényleg ott van a hatalom és az erő(Mk 1,22). Isten Szelleme ezt a munkát minden esetben az általa felhatalmazott személy által teszi, vele együttműködve. Ezt semmilyen rituálé nem helyettesítheti, ugyanis erő híján a démonok abszolút mértékben hajthatatlanok. Az erőt pedig mindig a hit tudja mozgásba hozni, hit pedig nem létezik természetfeletti kijelentés nélkül(Rm 10,17).
2016. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Számomra az 1. válasz hasznos.

Sok ember lusta gondolkodni,és attól függően pontoz,hogy ki írta.

Én olvasok,értelmezek,pontozok,s néha utánanézek,hogy ki írta.Sosem figyelem a minősítést,vagy %-ot,mielőtt pontozok.

2016. okt. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!