Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vatikán elismerte az ördögűz...

A Vatikán elismerte az ördögűzést? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Ha googleba beírjátok a kérdésem első részét, láthatjátok, hogy ez viszonylag újkeletű dolog, mert két-hàrom napja íródott cikkek említik ezt. Na már most. Ugye ez valami rossz vicc?? Ördögök/démonok nem léteznek!!!! Akkor mi ez a hulyeség? Ki akarja magát nevettetni a Vatikán?
2014. júl. 5. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
A keresztény vallásban léteznek.
2014. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Az ördög éppen akkor éri el a célját, amikor sikerül elhitetnie, hogy nem létezik. :/


Ez a probléma.

2014. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Pedig léteznek és még katolikus sem vagyok. Ha lenne némi ismereted ebben a témában, amit épp kritizálsz, mert nincs, akkor tudnád, hogy mi a kereszténység, kiben hisz, és a többi. De nem tudod, mert a fáradságot sem veszed, hogy fujjogás előtt utána nézz, hanem te is beállsz bégetni a többi közé.
2014. júl. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

töröltettétek a válaszomat?

Háááát igen, az igazság fájdalmas.

2014. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

A keresztény vallás szerint léteznek. Itt gyikon olvastam pár perce, hogy egy melegnem azt írta egy keresztény, hogy az ördög szállta meg és ezt hosszasan taglalta. Vannak emberek, akik ebben hisznek, hát ha nekik ez így jó.

Én ateista vagyok, nem hiszem ezekben a butaságokban, ez van. Nem magával a hittel, vallásban van a bajom, hanem azokkal az emberekkel akik nem tudnak elszakadni a Bibliától, minden válaszukhoz abból idéznek és meg akarnak téríteni, vallási vakbuzgók, akik szerint ha valaki rosszat tesz démon szállta meg. A Vatkinán magasan vezet a hülyeségeivel.

Bárki azt mondja nekem meg vagyok szállva és kiűz valamit belőlem én minimum körberöhögném és hülyénk nézném. Néha olyan érzésem van, hogy a társadalom visszafele fejlődik elég erősen.

2014. júl. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 yuda ***** válasza:
Sok mindent mondták már hideget-meleget a bibliai igazságokra, Jézus tetteire. Hívők többnyire azért tényként kezelik Isten igéjét. Tagadhatatlan emiatt, hogy Jézus démonokat űzött ki az emberekből és ezt a hatalmat átadta az apostoloknak, majd kiterjesztette mindenkire aki hisz.
2014. júl. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#3: Kezdjük az egészet ott, hogy nem fujjogtam. Nem szidtam a Vatikánt, csupán megjegyeztem, hogy ki akarja magát nevettetni? Képzeld, meg vagyok keresztelve, mint katolikus, de én is inkább tekintem magam ateistának! Ettől függetlenül nem szidom az egyházat, tiszteletben tartom, hogy hisznek, és nem, nem fogok utánanézni, mert a Bibliát kerülöm, és ködös is számomra, nehezen értelmezhető!

#5: Én nem tudom, sajnos el sem olvashattam.

#6: Mélységesen egyet értek veled. A vallásnak ez a fokozata már beteges. És le kell szögezzem, azért sem szívlelem a vallást, mert anno ezt arra használták, hogy az embereket, tömegeket irányítás alá vonják, és rengeteg pénzt, adót csalhassanak ki. Szó szerint rettegtek az emberek akkortájt az egyháztól, hogy nehogy ki legyenek közösítve valamely tettük által, ezért igyekeztek megalázkodva, meghunyászkodva élni.

Az egyház ezért nem mond nekem semmit, illetve kerülöm, a templomokat is messziről. Volt alkalmam beülni egy konfirmációra, evangélikus templomba, mert illendőségből elmentem oda. A pap felsorolta a hét bűnt, amik között ott van, hogy ne hazudj. Erre szólt a konfirmantusokhoz, bár én a helyében inkább csöndben maradtam volna! Azt mondta nekik, hogy be kell vallania, hogy hazudott nekik, mert ő is izgult, de nem mondhatta azt a gyerekeknek, hogy mégsem. Akkor miről beszélünk? Inkább maradt volna csendben. De mondok egy jobb példát. Szintén lelkész, evangélikus, helyi történet.

Olyan szentségtörést csinált, hogy akkor őt tényleg ördög szállta meg! :)

Katolikus iskolában tartott hittant, ilyesmit. Volt egy felesége, aki ott tanított. Családjuk volt. Három szép gyerekkel. Negyvenesek lehettek a szülők. De a tiszteletes pap bácsi szépen megcsalta a feleségét egy nála bő 20 évvel fiatalabb bigével, akinek megint csak valami köze volt ahhoz a sulihoz. Ez a hír két nap alatt bejárta a városunkat, és óriási botrány lett belőle!!

Azóta is együtt van a csajjal.

Azonban az állásából kirúgták, most egy börtönpap.

Ne gyertek nekem azzal, hogy ő is ember! NEM! Aki papnak áll, az bírjon magával! Éljen úgy, viselkedjen úgy!

Ezért is vagyok kiábrándulva az egész vallásból. Ez a pasas is csak a pénz miatt csinálta az egészet. Ez miatt állt papnak, mert jövedelmező. Ingyen ház, sok sok adomány stb.

2014. júl. 6. 08:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Ördögüzés mindig is létezett az Egyházban, nem most talàltàk ki, így nem értem a kérdést.

Hivatalos elnevezés az exorcizmus, de ne ùgy képzeld el,mint a filmekben, ùgy valóban nevetséges lenne..

2014. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Kérdező

azt merészeltem írni, hogy attól, hogy k. nagy és régi, attól még az egyház is csak egy szekta, amelyik minimum 1500 éves terrorral lett "világvallás". Másképp esélye sem lett volna ekkorára nőni. :)

No de ez ugye eretnekség, törlendő.


A pap bácsi megcsalására kár lenne fókuszálnom, nagyon off.

maradjunk annyiban, hogy amit az egyház tanít és a kultúrkörünk alapja az arra épül, hogy hogyan erőszakoljuk meg az emberi természetet magunkban és másokban bűntudatkeltéssel, és érzelmi zsarolással. Pap bácsi félrelépése azért kifogásolható mert az ellenkezőjét tanítja, de gondolom ő is rájött, hogy hül*eséget tanít.


A kultúrkörünk tele van életképtelen szent tehenekkel ennek egyike az amit házastársi hűségnek kódolt bele a társadalomba, és 90%-ban életképtelen, és családokat tesz tönkre a mai napig. De ez már tényleg nagyon off.


A kérdésedre: amikor a tanításaik többsége konkrétan ellentmond minden tudományos szemléletnek, azt nem értem ,hogy eddig hogyan lehetett komolyan venni ép elmével. Az, hogy ördögöt űznek, de csak most ismerik el hivatalosan ékes példája annak, hogy ők is érzik, hogy ez k. necces azért.

Én személy szerint egyáltalán nem bízom olyan emberben aki szerint a világegyetemet Isten teremtette, nálam egyet azzal, hogy bármit elhisz.

Tehát egy ősrobbanást istenné megszemélyesíteni az entrópiát pedig ördögnek hívni és vasvillával elképzelni az azt jelenti, hogy az egyén buta mint a kő.


Lehet törölni.

2014. júl. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!