Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék venni egy TELJES...

Hol tudnék venni egy TELJES Bibliát? (Tehát nem azt a hiányosat)

Figyelt kérdés

Érdekel a paleoasztronautika. Daniken műsorait hallgatva felkeltette figyelmemet a Könyvek könyve. (Eddig azt hittem valami mesegyűjtemény, de Daniken rávilágított szàmomra, hogy nem feltétlen az) Szivesen elolvastam volna Ezékiel találkozását az idegenekkel, vagy Júdás evangéliumát, és sorolhatnám. Egy jehovástól kölcsön is kértem a Bibliáját, de sajnos csak 4 evangélium volt benne az eredeti harmincvalahány helyett. Csalódtam. Pedig olyan vastag könyv volt! Na lényeg a lényeg:


Honnan tudnám beszerezni az eredeti, tehát a nem agyoncenzúrázott Bibliát?



2016. okt. 15. 10:09
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A vallásosak nyugodtan megkövezhetnek, de nem szeretnék a kedvükért átjelentkezni teológia szakra. Egészen idáig megengedtem magamnak, hogy ne legyek járatos a szekták dolgaiban és a vallások misztériumaiban, de most valahogy szivesen elolvasnám a részleteket!
2016. okt. 15. 10:13
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

Apokrifek -Szent István Társulat (Budapest), 1980

Vanyó László zseniális könyve - nem nagyon kapható, de könyvtárban van

[link]

2016. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Most igaz hétvége van, de hétfőn utánanézek a helyi könyvtárban!
2016. okt. 15. 10:20
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Helyesbítenék, mivel a Biblia elnevezés pont hogy arra a gyűjteményre vonatkozik, amelyet az egyház ihletettként fogad el, a 4 evangéliumot tartalmazó könyv volt mindig is a teljes Biblia.

Az apokrif iratokról, amelyekre kíváncsi vagy, legfeljebb annyi mondható el, hogy hasonló stílusban íródtak mint a Bibliai kánon könyvei, de ezeket alapos elemzések után nem ihletettnek, vagy éppen egyenesen hamisítványnak tartva elvetették. Ennélfogva ezek nem cenzúrázott Bibliarészletek, hiszen soha el sem jutottak addig, hogy a Biblia részévé váljanak.

2016. okt. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

"soha el sem jutottak addig, hogy a Biblia részévé váljanak."

De, nagyon is sok ilyen van.

Aztán szépen kivették őket, különböző okokból, és hosszú idő alatt.

Szóval a kérdezőnek KORAI Biblia kellene, ami még nagyobb volt, mint a mostani.


Jó lenne az eredeti, de ez sajnos már nincs meg. Érdekes lenne, hogy mi minden van abban... úgy tudom, még reinkarnáció is.

2016. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 szp72 ***** válasza:
100%

A Biblia az Biblia, az apokrifek pedig apokrifek. Hogy mely könyveket nevezünk Bibliának azt az Egyház döntötte el.


Jézusról szóló kitalált dolgokat pedig bárki képes írni és akár szent könyvnek is kikiálthatja, de ettől az még az nem lesz az: lásd Mormon könyve és a Korán.

2016. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom, a kanonizáció időszaka alatt éppenhogy plusz könyveket adtak hozzá, nem elvettek belőle. Például János második és harmadik levelét, vagy Júdás levelét csak a 3. században fogadták el a kánon részeként, onnantól tartoznak ezek is a Bibliához.


Ezekről a cenzúrázott reinkarnációs tanokról kíváncsi lennék, tudnál-e olyan forrást mutatni, ami nem valami "mostmegmutatjukazigazságot" szerű ezós oldalról származik, hanem hiteles forrás.

2016. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Eredetileg több evangélium volt, harmincvalahány. Az idő folyamán cenzúrázta az egyház. Persze ehhez nem egy-két nap kellett, hanem évezredek, hogy a saját arculatukhoz igazítsák, ill. eltorzítsák egy nagyszerű tanító, Jézus eredeti szavait. Sajnos, Jézus ma már nőies figura (a képek szerint legalábbis), aki varázsol. Ennyi. De bizony eredetileg egy bölcs tanítómester volt, aki értett a gyógyításhoz (a gyógyfüvekhez, nem pedig a XXI. sz.-i sebészeti akciókhoz), és szellemi fölényével méltóvá vált ahhoz hogy az emberek kövessék és tiszteljék. Mondom régen! Ma már csak valami mesebeli varázsló, de ez legyen a hívek baja.


Gondolkodtam, és lehet buta volt a kérdés megfogalmazása... Mint írtátok és általatok rájöttem, nekem apokrifek kellenek. Csak naivan azt hittem, hogy a mai világban már elérhető némely kiadóknál az eredeti, korai Biblia. Miért ne? Például Crowly könyveket is kiadtak. Meg sorolgatnám mennyi mindent, amit régen máglyára vetettek volna...


Bíztam a mai, engedékenyebb korszellemben. De ezek szerint, van ami már kibogozhatatlan ennyi idő elteltével...

2016. okt. 15. 13:34
 9/26 anonim ***** válasza:

Ilyenkor olyan érzésem van, hogy jön valaki, közli, hogy mindenki hülye, csak ő ismeri az igazat.


Nem ismerős? Mintha naponta látnánk ilyet. Nem?

2016. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, hogy ezek az összevissza, sokszor egymásnak is ellentmondó apokrifek sosem voltak egységbe foglalva?

Pont erre próbáltam rávilágítani korábbi kommentemben, hogy a Biblia maga az az írás, ami az egyház által ihletettként elfogadott könyveket tartalmazza, ennélfogva apokrif iratokkal tarkított Bibliát nem fogsz találni, mert az egyszerűen nem Biblia.

2016. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!