Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék venni egy TELJES...

Hol tudnék venni egy TELJES Bibliát? (Tehát nem azt a hiányosat)

Figyelt kérdés

Érdekel a paleoasztronautika. Daniken műsorait hallgatva felkeltette figyelmemet a Könyvek könyve. (Eddig azt hittem valami mesegyűjtemény, de Daniken rávilágított szàmomra, hogy nem feltétlen az) Szivesen elolvastam volna Ezékiel találkozását az idegenekkel, vagy Júdás evangéliumát, és sorolhatnám. Egy jehovástól kölcsön is kértem a Bibliáját, de sajnos csak 4 evangélium volt benne az eredeti harmincvalahány helyett. Csalódtam. Pedig olyan vastag könyv volt! Na lényeg a lényeg:


Honnan tudnám beszerezni az eredeti, tehát a nem agyoncenzúrázott Bibliát?



2016. okt. 15. 10:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos el kell hogy szomorítsalak.A Biblia ószövetségi része Krisztus előtt,mintegy 250 évvel,a mai összeállításban volt elfogadott(a könyvek beosztása miatt nem 39,hanem 24 könyv volt a mai tartalommal).

Az Újszövetség könyvei első felsorolásban(Codex Baroccio)a 27 mostani könyvből,csak a Jelenések könyve hiányzott.


Természetesen,Jézus,és tanítványai is használtak mondanivalójuk megmagyarázására,koruk meséiből,melyekről mindenki tudta,hogy tanmese,és nem a valóság leírása.(Ilyen "A gazdag,és a szegény Lázár"meséje,amelyben az értelmes olvasó rögtön észreveszi a turpisságot,ahol hagymaszárral képes lenne átnyúlni Lázár a Menyországból a Pokolba,hogy megnedvesítse a gazdag száraz ajkait,mint vidéki háztulajdonos a szomszédjának ajkait.)

2016. okt. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

A Codex Baroccio 206-ban íródott.


Az újszövetség 66 könyve közül,csak a Jelenések könyve ihletettsége volt kérdéses a nem zsidó kultúrában felnőtt keresztények számára,ők ugyanis nem értették annak gazdag szimbólikáját,amely a zsidó kultúrára épült.Az apokrif iratok a középkorban surrantak be egyes fordításokba,a középkor hamistanai alátámasztására,de több ilyen Biblia-korrekt módon- jelzi,melyik apokrif,tehát nem hitelesített könyv.

2016. okt. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

A "Codex Baroccio" hoax, egyszerűen nem létezik, a tudományos szakirodalom nem ismer ilyen kánonlistát.


Nem tudom, hogy feltűnt-e, de a "A Codex Baroccio" a Vankó-Reisinger (adventista) teológiai tankönyvben szerepel, és az összes többi későbbi forrás innen vette át:


[link]


A legelső újszövetségi kánonlistát egy eretnek, Markion állította össze. A legelső, az Egyház által elfogadott kánonlista viszont a Muraturi kánon a Kr.u. 2. századból. [Melinton kánonját nem számolom ide, mert a részlet, amit ismerek belőle, csak az Ótestamentum iratait sorolja fel]. Ez azonban még nem volt egy zárt kánon, hanem nyitott volt, a kánon lezárulására a Kr.u. 4. században került sor nyugaton, keleten pedig még később, a Kr.u. 5. században.


Üdvözlettel,


Dante

2016. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Alex Fly ***** válasza:

Úgy tűnikn mindez nem számít. Ami viszont biztosan tény, hogy a több mint 30 evangéliumot az egyház cenzúrázta, persze évezredek alatt, természetesen visszamenőleg eltüntette az ismert 4 evangéliumon kívül minder még azokból a 2.-3. századi iratokból is, amit a közelmúltig nem is ismertek. Aki mást állít, az hazudik, hiszen egy svájci elmebeteg bűnöző is megírta...

Van még kérdés?

2016. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kedves Alex Fly!


Ha az egyház az elmúlt ezer évben(Melyik elmúlt 1000 évben?)valóban eltüntetett 30 evangéliumot,akkor azok,amiket megtaláltak,az eltüntetés után keletkeztek,vagyis hamisítványok.

2016. okt. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"a cenzúrázott reinkarnációs tanokról"

Elnézést, rég olvastam és már nem emlékszem a forrásra. Úgy tudom, nem a teljes reinkarnáció volt benne, hanem csak egy kis részlete.

2016. okt. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!